Не хочете оформлювати кредитку – шукайте іншу школу

,

946Кілька тижнів тому «КП» писала про те, як у школах обласного центру батьків агітують оформити своїм дітям кредитки у «ПриватБанку», за якими їх пропускатимуть на заняття та обслуговуватимуть у їдальні. Хоча у міському управлінні освіти газету запевнили, що нововведення запроваджується виключно за доброю волею, батьки вказують на зворотне. Говорять, створюються такі умови, за яких вони просто вимушені виконувати вказівку дирекції школи.

Мама учня четвертого класу кіровоградської школи №18 Надія розповідає – насправді ніхто ні в кого не запитує згоди, на зборах батьків просто ставлять перед фактом.

– Ми приходимо на батьківські збори, а нам кажуть: «Вам треба оформити дитині картку «ПриватБанку», бо в школі будуть встановлюватися великі термінали і ваші діти без карточки до закладу не потраплять…». Ви розумієте, нас ніхто не запитував, хочемо ми цього чи ні! Якщо в інших школах було принаймні бодай якесь обговорення, то у нашій ні! – обурюється Надія.

Жінка зізнається, що не хоче, аби її дитина була якимось чином пов’язана з «ПриватБанком», адже в її сім’ї неодноразово траплялися непорозуміння і неприємні ситуації з банком. Мама чотирикласника не розуміє, чому немає альтернативи з інших банків, а наполягають саме на «Приваті».

– Я не хочу, як вони кажуть, навчати свою дитину фінансовій грамотності у такий спосіб. У мене є власний погляд на це і свої переконання. Карточка точно не навчить дитину правильно розпоряджатися грошима. І потім, моя дитина ще маленька, тільки в четвертий клас ходить, вона може загубити цю картку або її можуть вкрасти і зняти гроші, – припускає жінка.

Надія каже, що особисто мала розмову з директором школи, якій заявила про свою категоричну відмову оформлювати для своєї дитини картку «ПриватБанку». Проте відповідь останньої її приголомшила.

Директор сказала, що у такому разі не знає, як моя дитина буде заходити до школи. Я запитую: «Невже немає жодних варіантів?» А вона відповідає, що у вересні уже буде встановлено великий термінал і всі діти проходитимуть на заняття через нього. Коли ж я ще раз наголосила, що не хочу банківську картку, вона відповіла: шкіл у нас багато, – обурюється мама школяра.

Жінка не хоче переводити свою дитину до іншої школи. Каже, їй подобаються вчителі, сину – однокласники. Запитує, чому через якісь домовленості школи з «ПриватБанком» має страждати її син?!

– Я пішла до відділення банку, аби мені пояснили ситуацію з оформленням карток для учнів. Там розповіли, що спочатку я маю відкрити кредитку на себе. По-перше, я не хочу її відкривати, оскільки не довіряю «ПриватБанку». А по-друге, навіть якщо я і відкрию собі кредитку, зроблю дитині «Юніор», але та буде з нульовим балансом, через три місяці вона закривається і мені знову треба буде її відкривати. Бо по ній обов’язково мають здійснюватися фінансові операції. А я не хочу робити себе і свою дитину номінальними клієнтами банку і піднімати його клієнтську базу за свій рахунок, – заявляє Надія. – Я вважаю, що замість картки можна придбати дитині учнівський квиток з чіп-картою, який розробили у Міністерстві освіти. Вартує він 30 гривень. Давайте я його куплю, нехай дитина з квитком до школи заходить, а не з банківською карткою!

Такій постановці питання дивується юрист Еміль Багірян. Він радить невдоволеним батькам шукати правди в Антимонопольному комітеті!

– У жодному разі ніхто не має права змушувати батьків оформлювати банківські картки, адже, як зазначено у статті 60 Конституції «ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази». Де прописано у законі «Про середню освіту», що у дітей обов’язково мають бути картки для того, аби заходити до школи? Якщо з боку адміністрації навчального закладу на батьків чинитиметься тиск, можна подавати до суду позов про визнання дій адміністрації школи незаконними.

Я раджу батькам, які не бажають оформлювати банківські картки для своїх дітей, звернутися до Антимонопольного комітету, адже відбувається лобіювання певної фінустанови. Тут може мати місце і корупція серед керівників закладів. Тож, якщо є скарги батьків, має відбутися перевірка, – пояснює спеціаліст.

Проте директор школи №18 Валентина Приліпко каже, що батьків ніхто не примушує – усе добровільно.

– Це неправда. Ніхто нікого не примушує. Ми сказали батькам: якщо хтось не хоче мати справу з «ПриватБанком», то ми дітям просто видамо учнівські квитки. З нового навчального року ми збираємось при вході в школу встановити обладнання, щоб було видно прийшов учень на заняття чи ні. А батьки будуть отримувати про це смс-повідомлення. Хто не хоче – будуть проходити за учнівськими квитками, а наші співробітники в ручному режимі вноситимуть дані,  – прокоментувала вона.
e-max.it: your social media marketing partner