А ви готові жити по-новому?

Кіровоградщина, за попередніми результатами, дала переможцю більше 50% голосів і потрапила до когорти регіонів, де найактивніше голосували за того, хто обіцяв життя по-новому.Утім, вибори-2014 – не лише перемога найсильнішого, це ще й сигнал, як українці сприймають сьогодні політичну реальність. Несподіванкою нинішньої кампанії став бронзовий результат кандидата Олега Ляшка. Політологи ще до голосування попереджали, що його підтримує молодь, проте, щоб настільки – не вірилось. І хоча Ляшка донедавна багато хто вважав парламентським блазнем, очевидно, йому таки вдалося здобути імідж радикала, і завдяки цьому забрати частину електорату в інших кандидатів. У кого саме – читайте в матеріалі «КП».
Порошенко створюватиме партію
Нинішня кампанія показала, наскільки швидко може рости рейтинг кандидата. Петро Порошенко отримав просто колосальний вотум довіри українців, у тому числі і жителів Кіровоградщини. Очільник обласного виборчого штабу Костянтин Яриніч каже, такий результат був доволі очікуваним. Наступне завдання на перспективу – не менш успішно провести парламентські вибори, які, за словами Порошенка, мають відбутися вже цієї осені.
– Костянтине Володимировичу, чи планується створення політсили Порошенка?

– Це буде нова партія чи, можливо, вже діюча, але невідома?
Це буде нова політсила. В неї ніхто не вливатиметься, за даними, які я на сьогодні маю. До неї ніхто не приєднуватиметься. Нова політсила буде з людьми, які показали себе вже на цих виборах, можливо, з людьми, які захочуть співпрацювати з новою партією, побачивши її програму. Злиття якихось політсил не планується.
– Коли планується старт?
– Представлення нової політсили буде найближчим часом. Думаю, протягом наступного місяця крапки над «і» у цьому питанні будуть розставлені. Часу до парламентських виборів мало, тому все відбуватиметься швидко, але якісно.
Тимошенко катастрофічно втрачає підтримку в області
Юлія Тимошенко за останні чотири роки втратила в середньому 20% електоральної підтримки в області. Такий висновок можна зробити, спираючись на попередні результати волевиявлення. Якщо на президентських виборах 2010 року в регіоні за Тимошенко проголосувало 34,58% жителів області, то на виборах-2014 – близько 15%.
За поясненнями такої катастрофічної втрати рейтингу лідера «Батьківщини» «КП» звернулася до керівника виборчого штабу Тимошенко, голови партії в області і водночас очільника облради Олександра Чорноіваненка.
– Олександре Анатолійовичу, як ви прокоментуєте таке суттєве падіння підтримки Тимошенко електоратом області?

– Але якщо порівнювати з результатами 2010 року, тоді Тимошенко мала більше 35%, а зараз лідера «Батьківщини» підтримало удвічі менше…
– Уже чотири роки пройшло. Скільки за цей час крохоборів Януковича її «мочили»! Кожен день. Кого ще з політиків так «мочили», як її? Я вам скажу, що рейтинг Тимошенко не впав. Просто люди в першу чергу хочуть вирішити глобальне питання для України, швидше припинити воєнні дії, які є на сході.
Прихильники Тягнибока віддали перевагу Ляшку
А от у партії «Свобода» навряд чи очікували на такий результат президентських перегонів. Якщо врахувати, що на парламентських виборах 2012 року партія Тягнибока стала проривом, то нинішні показники – повне фіаско. Причини різкого падіння рейтингу Олега Тягнибока, на думку очільника його виборчого штабу в області Святослава Ханенка, полягають у тому, що останнім часом націоналісти були надто ліберальними. Через коаліцію з «Батьківщиною» та «УДАРом».
– Святославе Михайловичу, за попередніми підрахунками, Тягнибок набрав трохи більше голосів, ніж Симоненко. Як можете прокоментувати такий низький відсоток голосів за вашого лідера?

Те, що ми дещо лібералізувалися, перебуваючи у домовленостях з опозицією – «УДАРом» і «Батьківщиною» – спричинило відтік наших симпатиків до тих, хто демонстрував більш радикальну позицію.
З іншого боку, якщо проаналізувати результат Тягнибока, то Кіровоградщина на п’ятій позиції на даний час (понеділок, – ред). Відтак область дуже близька до симпатій націоналістичним ідеям. Ми з кіровоградською командою провели серйозну системну роботу. Результат, який є – не максимальний, але близький до того, що можна було б отримати.