А ви готові жити по-новому?

,

1055Із дня на день Україна отримає офіційно проголошеного президента. Хто ним буде, здогадатися нині не важко – Петро Порошенко уже на повну приймає вітання з перемогою. Причому не лише від вітчизняних політиків, а й закордонних.
Кіровоградщина, за попередніми результатами, дала переможцю більше 50% голосів і потрапила до когорти регіонів, де найактивніше голосували за того, хто обіцяв життя по-новому.Утім, вибори-2014 – не лише перемога найсильнішого, це ще й сигнал, як українці сприймають сьогодні політичну реальність. Несподіванкою нинішньої кампанії став бронзовий результат кандидата Олега Ляшка. Політологи ще до голосування попереджали, що його підтримує молодь, проте, щоб настільки – не вірилось. І хоча Ляшка донедавна багато хто вважав парламентським блазнем, очевидно, йому таки вдалося здобути імідж радикала, і завдяки цьому забрати частину електорату в інших кандидатів. У кого саме – читайте в матеріалі «КП».

Порошенко створюватиме партію
Нинішня кампанія показала, наскільки швидко може рости рейтинг кандидата. Петро Порошенко отримав просто колосальний вотум довіри українців, у тому числі і жителів Кіровоградщини. Очільник обласного виборчого штабу Костянтин Яриніч каже, такий результат був доволі очікуваним. Наступне завдання на перспективу – не менш успішно провести парламентські вибори, які, за словами Порошенка, мають відбутися вже цієї осені.

– Костянтине Володимировичу, чи планується створення політсили Порошенка?
1052– Так. Інакше з чим же ми підемо на парламентські і місцеві вибори? Безумовно, це те завдання, яке вже сьогодні ставиться. Не переді мною, як керівником штабу. Можливо, цим займатимуся і я, можливо, працюватиму над іншим напрямком. У будь-якому разі без побудови нової партії немає сенсу розмовляти про якісь перспективи України. Потрібна консолідація зусиль, щоб ми мали єдиний напрямок – Президент, Верховна рада, яку треба переформатувати, і місцеві ради.

– Це буде нова партія чи, можливо, вже діюча, але невідома?
Це буде нова політсила. В неї ніхто не вливатиметься, за даними, які я на сьогодні маю. До неї ніхто не приєднуватиметься. Нова політсила буде з людьми, які показали себе вже на цих виборах, можливо, з людьми, які захочуть співпрацювати з новою партією, побачивши її програму. Злиття якихось політсил не планується.

– Коли планується старт?
– Представлення нової політсили буде найближчим часом. Думаю, протягом наступного місяця крапки над «і» у цьому питанні будуть розставлені. Часу до парламентських виборів мало, тому все відбуватиметься швидко, але якісно.

 

Тимошенко катастрофічно втрачає підтримку в області
Юлія Тимошенко за останні чотири роки втратила в середньому 20% електоральної підтримки в області. Такий висновок можна зробити, спираючись на попередні результати волевиявлення. Якщо на президентських виборах 2010 року в регіоні за Тимошенко проголосувало 34,58% жителів області, то на виборах-2014 – близько 15%.

За поясненнями такої катастрофічної втрати рейтингу лідера «Батьківщини» «КП» звернулася до керівника виборчого штабу Тимошенко, голови партії в області і водночас очільника облради Олександра Чорноіваненка.

– Олександре Анатолійовичу, як ви прокоментуєте таке суттєве падіння підтримки Тимошенко електоратом області?
1053– Я не сказав би, що це падіння. На рівні України ми п’яті за рейтингом. Люди просто хотіли, щоб швидше вирішилося питання на сході, щоб уже після першого туру завершилися всі військові дії. Все відбулося ситуативно, заради захисту своїх близьких. Ми робили паралельно соцопитування, то скажу відверто – «Батьківщина» нічого не втратила.

– Але якщо порівнювати з результатами 2010 року, тоді Тимошенко мала більше 35%, а зараз лідера «Батьківщини» підтримало удвічі менше…
– Уже чотири роки пройшло. Скільки за цей час крохоборів Януковича її «мочили»! Кожен день. Кого ще з політиків так «мочили», як її? Я вам скажу, що рейтинг Тимошенко не впав. Просто люди в першу чергу хочуть вирішити глобальне питання для України, швидше припинити воєнні дії, які є на сході.

 

Прихильники Тягнибока віддали перевагу Ляшку
А от у партії «Свобода» навряд чи очікували на такий результат президентських перегонів. Якщо врахувати, що на парламентських виборах 2012 року партія Тягнибока стала проривом, то нинішні показники – повне фіаско. Причини різкого падіння рейтингу Олега Тягнибока, на думку очільника його виборчого штабу в області Святослава Ханенка, полягають у тому, що останнім часом націоналісти були надто ліберальними. Через коаліцію з «Батьківщиною» та «УДАРом».

– Святославе Михайловичу, за попередніми підрахунками, Тягнибок набрав трохи більше голосів, ніж Симоненко. Як можете прокоментувати такий низький відсоток голосів за вашого лідера?
1054– Щодо показників «Свободи», очевидно, що виборець відреагував на лібералізацію нашої позиції, пов’язану з партнерством опозиції в коаліції. А зараз ми бачимо тенденцію підтримки радикальних позицій Ляшка, Гриценка. Очевидно, значна частина наших виборців віддала голоси саме за них.

Те, що ми дещо лібералізувалися, перебуваючи у домовленостях з опозицією – «УДАРом» і «Батьківщиною» – спричинило відтік наших симпатиків до тих, хто демонстрував більш радикальну позицію.

З іншого боку, якщо проаналізувати результат Тягнибока, то Кіровоградщина на п’ятій позиції на даний час (понеділок, – ред). Відтак область дуже близька до симпатій націоналістичним ідеям. Ми з кіровоградською командою провели серйозну системну роботу. Результат, який є – не максимальний, але близький до того, що можна було б отримати.
e-max.it: your social media marketing partner