Закон один, але не для всіх: У зв’язку з призначенням на голову РДА, мене не мобілізували…

,

1063Поки одних чоловіків, подекуди єдиних годувальників своїх родин, служба в українському війську вимушено забирає від дружин, малолітніх дітей і навіть матерів, інші, іноді значно молодші і прудкіші, сидять у кабінетах. Чому? – зʼясовувала «КП».

Розібратися у цій ситуації газета вирішила на прикладі молодих і амбітних голів адміністрацій Маловисківського, Новоархангельського і Гайворонського районів.

– До того, як мене призначили на державну службу, я ходив записуватися добровольцем. Тоді ще тільки почалися події в Криму. Але у зв’язку з призначенням на голову райдержадміністрації мене не призвали, – пояснив очільник Маловисківської РДА Роман Тучков і додав, що не йти воювати його переконали люди. Мовляв, більше користі буде від нього в районі.

1064– Громада мене переконала, що я можу більше користі принести тут і зараз, – впевнено заявив молодий чиновник.

Тим часом, на офіційному сайті Маловисківської РДА зазначено, що Роман Тучков із 2010 року проходив строкову службу. Як вдалося зʼясувати «КП», хлопець служив у 101-й бригаді охорони генерального штабу України у Києві, був навіть командиром відділення. Тож його досвід міг би стати державі в нагоді.

Колега Романа Тучкова – 30-річний Дмитро Зубов, який нині очолює Новоархангельську РДА пояснює, що його нині не мобілізували через вік. У юнацькі роки, розказує, теж не служив, бо навчався і працював.

– Я навчався, потім працював, і  мені, у зв’язку з закінченням терміну, видали квиток за віком, – уточнив «КП» молодий посадовець.

Однак Дмитро Зубов виконує свій обов’язок перед державою по-іншому – разом із головою райради він, каже, організував самооборону, до якої записався і сам.

«КП» уточнює у голови району, чи попри це в нього ще є бажання захищати Україну?

– Ну звичайно є. Будемо захищати, – впевнено заявив чиновник, розповівши, яким чином організовував інших хлопців на захист рідної держави. – Я і голова районної ради записалися в наш територіальний, організований нами ж, підрозділ оборони. Це було перед початком всіх цих подій в Україні. Мало того, ми організовували й наших мисливців і працівників міліції. У нас сформовано чоловік десь до сорока... Військовий комісар із усіх людей тільки найкращих запросив на службу. Десять наших добровольців поїхали служити у різні частини.

Відповіді на те, чому молодого чиновника не мобілізували, «КП» довго шукати не довелося. Причину посадовець пояснив сам.

1065– У мене призовний вік уже закінчився. Мені 30 років, – сказав Дмитро Зубов, продовжуючи далі розповідати про свій патріотичний настрій. – Якщо нам доведеться захищати державу, то ми за спинами ховатися не будемо. У нас самих хороші спини і люди будуть за нами йти.

Далі чиновник заявив, що готовий захищати лише територію Кіровоградської області – не більше.

– Кордони тільки нашої області. Там є своє населення, скажімо так, там теж є патріоти. Думаю, вони теж повинні об’єднатися, – сказав голова Новоархангельської райдержадміністрації.

Дізнатися у ще одного молодого і перспективного очільника – 30-ти річного голови Гайворонської РДА Владислава Медвідя, чи служив він у Збройних силах України і чи захищатиме кордони держави в разі необхідності, «КП» не вдалося – чиновник був зайнятий, про що ввічливо повідомила секретар у приймальні.

Зважаючи на бажання молодих посадовців захищати вітчизну, «КП» вирішила дізнатися, чи дійсно названі ними причини – державна служба і вік – можуть стати їм на заваді виконати свій громадянський обовʼязок. Це питання ми адресували заступнику військового комісара – начальнику відділу обліково-мобілізаційної роботи обласного військкомату Миколі Ржепецькому.

– Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які заброньовані на період мобілізації підприємствами, встановленими Кабінетом Міністрів України. Непридатні до військової служби за станом здоров’я, чоловіки або жінки на утриманні яких перебуває п’ять або більше дітей віком до 16 років, зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, а також народні депутати та інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках, – пояснив військовий, зауваживши, що як такої посади голови райдержадміністрації в законі не вказано.

«КП» також уточнила у заступника військового комісара, якщо 30-ти річний чоловік не служив у Збройних силах України і нині має бажання захищати країну, чи це дозволяється.

– Будь ласка. Всі чоловіки, які проходили чи не проходили військову службу у лавах Збройних сил України, після досягнення 25-ти років стають військовозобов’язаними. Звісно, якщо придатні до військової служби за станом здоров’я, – уточнив насамкінець «КП» Едуард Ржепецький.
e-max.it: your social media marketing partner