Олександрійські підприємці вимагають перевірити законність реконструкції ринку

, Любов ПОПОВИЧ, "КП"

1111

Ще торік «Кіровоградська правда» писала про конфлікт, що виник між очільником Олександрії і підприємцями тамтешнього центрального ринку. Тоді люди, котрі працювали на ринку, обурилися жадібним зазіханням влади на ринок і не поступилися своїми інтересами, вимагаючи повернення ринку до комунальної власності міста.


У квітні цього року КП «Олександрійський центральний ринок» після тривалих звернень до усіх інстанцій громадськими організаціями Олександрії, нарешті повернули з оренди до комунальної власності. Здавалося б підприємці Олександрії отримали перемогу і не дали забрати в громади, ринок, який давав прибуток до міської казни понад мільйон гривень на рік. Але цього не сталося. Зараз підприємцям настійливо пропонують провести реконструкцію ринку власним коштом. До редакції «Кіровоградки» звернувся голова первинної профспілкової організації підприємців Олександрійського центрального ринку Юрій Шиманський. Він приніс відкрите звернення адресоване голові ОДА Андрію Ніколаєнку, прокурору області Сергію Ленському, начальнику УМВС області Костянтину Пожидаєву та засобам масової інформації.
У зверненні, зокрема, йдеться:
«…Підприємці міста не проти реконструкції ринку, але в рамках законності, щоб все було прозоро і відкрито. А зараз змушують підприємців сплачувати кошти за встановлення контейнерів, які в декілька разів перевищують їх ринкову вартість, тож вони просто не в змозі цього зробити. При цьому дирекцією ринку ніяких гарантій збереження контейнерів після їх встановлення не надаються.
КП «Олександрійський центральний ринок» згідно з Правилами торгівлі на ринку та свого статуту може поліпшувати умови торгівлі, встановлювати контейнери, збільшуючи кількість торгових місць, та здавати ці місця в оренду торгуючим. Але при цьому підприємство повинне розробити план реконструкції, який у свою чергу має бути узгоджений з відповідними службами. Враховуючи те, що реконструкція буде проводитися на землях, які не відносяться до КП «Олександрійський центральний ринок», керівництво ринку повинно звернутися до міської ради на отримання дозволу на таку реконструкцію та виділення земельної ділянки. І, врешті решт, після проведення такої реконструкції всі контейнери і торгові точки повинні бути поставлені на баланс підприємства.
Усупереч цьому дирекція ринку, не маючи на руках ні плану реконструкції, який повинен бути узгоджений з відповідними службами, ні земельної ділянки, ні дозволу міської ради, вже повідомило підприємців про початок реконструкції і оголосило ціни, які кожен підприємець повинен сплатити у вигляді «благодійних внесків» у касу ринку. За чутками, ці суми складають від 2 до 5 тисяч доларів США за два погонних метри торгового місця. На неодноразові звернення до директора ринку Ю.Носа була отримана відповідь, що він «ні перед ким не повинен звітувати і нікому нічого пояснювати не буде». Але ж кошти планують брати з кишень підприємців. При цьому жодних дозвільних та правоустановлюючих документів на придбання контейнерів не надається.
На мій погляд, такі дії з боку директора КП «Олександрійський центральний ринок» підпадають під ознаки злочину, передбаченого ст.190 Кримінального кодексу України - шахрайство.
Звертаюся до всіх представників влади, в тому числі «четвертої влади» - журналістів, з проханням провести власну перевірку з цього питання. Адже, якщо все залишиться так як і є, тоді на розвитку підприємництва, на боротьбі із корупцією, на збереженні гарантованих Конституцією та законами України правах громадян, можна ставити хрест. Принаймні в Олександрії, де жодна підприємницька ініціатива не може бути реалізована, бо вона не влаштовує «господарів» міста, які використовують наявні у них механізми влади для досягнення власної комерційної вигоди, а не для того, щоб покращити надходження до бюджету, або на виконання соціальних проектів і програм.
Звертаюся до вас з проханням розглянути висвітленні мною факти та надати їм належну правову та моральну оцінку».
Сподіваємося, олександрійські підприємці отримають відповідь на свій запит. А ми відповідно триматимемо цю ситуацію у полі зору.

e-max.it: your social media marketing partner