У НКРЕП заявили, що вода може здорожчати максимум на 2,5%

,

08774Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг заявляє про намагання Асоціацією водоканалів дискредитувати впровадження ринку електричної енергії, маніпулюючи показниками зростання тарифів. За розрахунками Комісії, потенційне зростання водопостачання та водовідведення може відбутися в середньому на 2,5%.

«Основні чинники, що спричиняють зростання електроенергії для кінцевого споживача, – це збільшення тарифу НЕК «Укренерго», що враховує відшкодування витрат на виплату виробникам електроенергії за «зеленими» тарифами, але з іншого боку, тарифи на розподіл зменшуються. НКРЕКП доводить до відома, що зростання тарифів за рахунок дії сукупних факторів підвищення тарифу на передачу та зменшення тарифів на розподіл електроенергії призводить до підвищення ціни на електроенергію для кінцевого споживача в межах 15% за І класом напруги; та в межах 8% за ІІ класом напруги. Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства переважно споживають електроенергію за ІІ класом напруги. За твердженням Асоціації водоканалів, з 01.07.2019 комунальні підприємства фактично отримали здорожчання електричної енергії на 22-25%, що не відповідає дійсності», – зазначають у Нацкомісії.

За попереднім аналізом НКРЕКП, рівень зростання вартості електричної енергії призводить до зростання у середньому тарифів ліцензіатів на централізоване водопостачання на 2,54 %, на централізоване водовідведення на 2,48 %.

Раніше повідомлялося, що здорожчання електрики для підприємств на 25% внаслідок зміни моделі ринку електроенергії стало критичним для галузей водопостачання і теплопостачання.

В Асоціації «Укрводоканалекологія» завили, що з 20 серпня деякі міста вимушені будуть перейти на погодинну подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію, або підняти тарифи на послугу.

У «Дніпро-Кіровоград» попередили, іншого виходу, як підняти тариф на 15% на воду та водовідведення наразі не бачать. Нині споживачі Світловодська, Олександрії, Знам'янки, Кропивницького та селища Смоліне Маловисківського району сплачують 28,68 за послугу.

– Здорожчання електричної енергії – це ситуація, на яку не може вплинути жоден керівник водопровідно-каналізаційного господарства, жоден працівник. Це здорожчання відбулося по всій країні. Відповідно буде здорожчання послуги внаслідок приросту вартості електричної енергії. Ми оформимо пакет документів, до кінця тижня оприлюднимо на сайті для проведення громадських обговорень, після чого скеруємо цифри до Нацкомісії для прийняття рішення, – прокоментував генеральний директор обласного комунально-виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик.

Нагадаємо, у червні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підняла тариф для абонентів «Дніпро-Кіровоград» на 15% до 28,68 гривні.

Як тоді заявляв водопостачальник, перегляд тарифів зумовлений інфляцією, зменшенням обсягів реалізації по водопостачанню, зростанням вартості реагентів, електроенергії, запчастин, послуг, підвищенням рівня оплати праці, необхідністю погашення кредиту Світового банку тощо.
e-max.it: your social media marketing partner