Бій «автономкам»: за самовільне відключення від централізованої системи хочуть штрафувати

, Оксана КОСАРЄВА, «КП»

291Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній раді законопроект, яким передбачається запровадження комплексу обмежувальних заходів щодо переходу квартир на індивідуальне опалення і гаряче водопостачання.

 

Згідно з документом, органи місцевого самоврядування затверджуватимуть схеми теплопостачання населених пунктів із зазначенням зон, в яких повинні застосовуватися централізована або індивідуальна системи опалення. Якщо документ не затверджений, то використовується тільки централізоване теплопостачання.


Кабмін також пропонує заборонити самовільне відключення споживачів від централізованих тепломереж і централізованих систем гарячого водопостачання. Відключення може проводитися тільки в тому випадку, якщо це дозволено схемою теплопостачання населеного пункту.


Крім того, законопроектом пропонується запровадити штрафи за самовільне від'єднання від централізованих теплових мереж: для громадян – від 340 до 1360 гривень, для посадових осіб – від 850 до 1700 гривень.


На думку Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері комунальних послуг, яка, власне, і займалася розробкою документу, перехід квартир на автономне опалення несе екологічні ризики, веде до розбалансування централізованих систем теплопостачання і заважає диверсифікації видів палива, які використовуються для теплопостачання. Зокрема, за її даними, перехід на автономне опалення веде до підвищення концентрації діоксиду азоту в приземному шарі атмосфери у 20 разів, порівняно з централізованим опаленням.


До речі, нещодавно з приводу масової видачі дозволів кіровоградцям на встановлення індивідуального опалення обурився і голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко. Він заявив, що сьогодні повністю відсутня стратегія у цьому плані.


– У Кіровограді дозволи видаються направо і наліво. Сотнями! А потім ми дивуємося, чому такий тариф. Жодної стратегії, жодного розуміння… Зверніть на це увагу, – заявив він.


Схожа ситуація не тільки у Кіровоградській області. Зважаючи на цінову політику теплопостачальних підприємств, населення країни масово відмовляється від централізованого опалення на користь індивідуального. Адже, для при використанні «автономок» вартість газу становить 725 гривень за тисячу кубометрів, а в тариф на централізоване опалення ціна на газ дорівнює 1309 гривень.

e-max.it: your social media marketing partner