У Кіровограді можуть побудувати сміттєпереробний завод за 200 мільйонів

,

330Уже вкотре кіровоградці піднімають питання ліквідації сміттєзвалищ в обласному центрі, які не тільки горять, тліють і смердять, а й розростаються просто вражаючими темпами. Цю проблему, за обіцянками влади, мав би вирішити сміттєпереробний завод, про плани будівництва якого городянам розповідають уже не один рік. Утім, чиновники то обнадіюють, то знову замовкають.


Здавалося б тема заводу знову затихла, як нещодавно міський голова Кіровограда Олександр Саінсус, про що писала «КП», зустрівся з представником потенційного інвестора, що має намір збудувати сміттєпереробний завод, – заступником голови ради директорів «Mentor Group Holdings Consortium» Станіславом Гроппою. До чого домовилися – не відомо, однак світло на ситуацію в цілому пролив очільник регіону Андрій Ніколаєнко. Він запевнив: робота над просуванням питання про появу сміттєпереробного заводу не припиняється.


Питання будівництва сміттєпереробного заводу у Кіровограді за останні роки вперше предметно піднялося у 2011-му. Тоді обласний центр увійшов у десятку пілотних міст у рамках реалізації національного проекту «Чисте місто». До речі, не без лобіювання Андрія Ніколаєнка. А вже наступного – Харківський інститут спільно з німецькими фахівцями розробив повноцінне технічно-економічне обґрунтування сміттєпереробного комплексу. Навіть з прив'язкою до конкретної земельної ділянки.


Тоді, протягом місяця, фахівці реально перевіряли структуру сміття на наявність вторинної сировини, визначали відсоток органіки. Далі – зробили попередній кошторис. За висновками спеціалістів, орієнтовна вартість будівництва комплексу потужністю 120 тисяч тонн на рік складе близько 200 мільйонів гривень.


– Також відбулися переговори з трьома компаніями, які висловили зацікавленість в участі у проекті. Всі ці дії відбуваються паралельно з прийняттям трьох законів Верховної Ради, котрі дозволяють створити механізм повернення інвестицій в даний проект, – пояснює Андрій Ніколаєнко.


За його словами, найближчим часом міськвиконком підготує пакет документів для проведення конкурсу із залучення інвестора на основі розробленого технічно-економічного обґрунтування.


– Із десяти пілотних міст, на думку фахівців, саме Кіровоград сьогодні найбільш підготовлений документально і юридично до початку реалізації проекту, – наголошує очільник області.


Однак у цій справі існує і низка проблемних моментів. Зокрема, головним стримуючим чинником є тариф на переробку. Відтак, питання, чи готові сьогодні жителі міста платити за переробку сміття за європейськими тарифами, залишається відкритим і в першу чергу для інвесторів, які, власне кажучи, не бачать реального механізму повернення багатомільйонних інвестицій.


– Але вихід є. Це обов'язкове цільове використання коштів, що збираються державою у вигляді утилізаційного збору виключно для компенсації різниці в тарифі на переробку новим сміттєпереробним заводам, – пояснив Андрій Ніколаєнко і додав, що саме над вирішенням цього питання зараз ведеться робота.

e-max.it: your social media marketing partner