З територій вимагатимуть паспорти енергоефективності

, Ірина ІВАНОВА, "КП"

 

Обласна влада поставила завдання районним керівникам підготувати паспорти енергоефективності. У такий спосіб контролюватиметься бажання і готовність територій переходити на альтернативні джерела енергії.

 

Поки ж регіон готується до введення в експлуатацію півсотні об’єктів, що працюватимуть на біопаливі. Про це повідомив заступник директора департаменту інфраструктури та промисловості облдержадміністрації Володимир Тоцький.
За його словами, потенціал області з виробництва біопалива суттєвий, тож використовувати його потрібно у повній мірі.
- Щороку ми виробляємо десь два половиною мільйона тон соломи та решток сільськогосподарських культур. І хоча приблизно п’ята частина залишається невикористаною, все ж за останні три роки помітний ріст обсягу виробництва паливних брикетів та гранул, - розповідає посадовець і уточнює, що з 2011 року виробництво біопалива збільшилось удвічі.
Разом із тим в облдержадміністрації наголошують, що насамперед стоїть завдання перевести на альтернативні джерела енергії заклади соціальної сфери. Нині таких проектів у регіоні реалізується кілька десятків, однак цього недостатньо.
- Глава держави постійно акцентує увагу на необхідності розвитку вітчизняної енергетики, у тому числі - переході на альтернативні види палива соціальних закладів. Наше завдання створити необхідні умови для цього, - підкреслює очільник області Андрій Ніколаєнко.
Серед районів, які торік найактивніше переводили соціальні заклади на альтернативні джерела енергії, фахівці називають Голованіський, Маловисківський, Компаніївський та Новомиргородський. Не витримує бажаного темпу – Ульяновський район.

e-max.it: your social media marketing partner