Кіровоградщина серед областей-лідерів за кількістю сімей патронатних вихователів

, Ірина Іванова

07265Кіровоградщина серед областей-лідерів за кількістю сімей патронатних вихователів. Про це повідомив директор обласного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Сергій Пастернак сьогодні, 15 квітня.

За словами посадовця, впровадження послуги сімейного патронату є актуальним у процесі реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Наразі створюється така система, у якій дитина потраплятиме до державних закладів лише у крайньому разі.

Сергій Пастернак повідомив, що патронат над дитиною – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий (до трьох-шести місяців) догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя.

Перші дві сім’ї патронатних вихователів почали працювати на Кіровоградщині у січні 2018 року в Олександрійському районі. До них було влаштували п’ятьох дітей.

Нині в області діє десять сімей патронатних вихователів, у яких перебуває 17 дітей. Патронатні вихователі працюють на території Гайворонського, Голованівського, Онуфріївського, Олександрівського, Олександрійського та Устинівського районів, а також у місті Кропивницькому і в місті Світловодську.

Посадовець наголосив, що за оперативною інформацією Міністерства соціальної політики України, Кіровоградська область знаходиться серед лідерів за кількістю сімей патронатних вихователів в Україні. Кожна восьма така сім’я знаходиться саме в нашій області.

Протягом 2018 року з державного бюджету на утримання сімей патронатних вихователів загалом виплатили більше мільйона гривень. Протягом першого кварталу цього року – майже півмільйона гривень.
e-max.it: your social media marketing partner