Похвалити кіровоградських лікарів можна на сайті «Айболить»

, Олена НЕСЕН, «КП»

 

У Кіровограді стартував всеукраїнський проект виявлення доброчесних лікарів. Медиків з великої літери будуть розшукувати за допомогою новоствореного сайту «Айболить». Інтернет-ресурс збиратиме історії та відгуки пацієнтів, що отримали належне лікування без необхідності давати хабар у будь-якому вигляді і задоволені роботою лікарів.

 

Автори проекту – представники команди Trabsparency International Україна – впевнені, що в такий спосіб боротися із корупцією в медицині – найефективніше. На їхню думку, акцентування уваги людей саме на позитивних прикладах чесних і професійних лікарів зможе змінити думку українців щодо якості вітчизняної медицини.
- В інтернеті існує безліч сайтів і форумів для скарг на адресу лікарів, медзакладів і медичної системи країни в цілому. Але це нічого не змінює. Наша мета – переконати людей, що чесні лікарі – не міф. Ми хочемо показати на реальних прикладах, що у нас насправді є дуже багато добросовісних медиків, - наголошує керівник проекту Олена Кіфенко.
- «Айболить» не має на меті поставити оцінку медицині. Головна його задача – дати людям можливість висловити свою точку зору, яку потім можна використовувати для покращення роботи. Для лікарів же – це важливий тест. Адже з двадцятьох висловлювань на сайті не можуть бути неправдивими всі двадцять. Але порядним лікарям немає чого боятися, - запевняє голова Дорадчої ради спільнот з питань доступу до лікування в Україні UCAB Дмитро Шерембей.
За словами авторів проекту, погані відгуки про лікарів також будуть збиратися, але виставляти на сайт їх не будуть – «Айболить» фокусується лише на позитивних коментарях та обговореннях.
Наразі електронна платформа www.aybolit.in.ua вже працює. Тож тепер всі бажаючі можуть залишити свої відгуки, поділившись досвідом з іншими. Для цього спочатку треба відповісти на запитання, потім безпосередньо залишити відгук про лікаря і окремо про лікарню, наприкінці – швидка реєстрація через соціальні мережі, аби підтвердити реальність користувача (при цьому відомості про вас за бажанням можуть бути прихованими).
Зараз на сайті представлений перелік лише кіровоградських лікарень. Згодом на порталі з’являться київські медзаклади, а потім і лікарні всієї України. Автори проекту сподіваються, що незабаром сайт стане популярним серед українців і перед тим, як звернутися по медичну допомогу, люди будуть заходити на портал і обирати для себе найкращого лікаря.

e-max.it: your social media marketing partner