Янукович вимагає для врадіївських ґвалтівників покарання за «усією суворістю закону»

, Lena

 

Глава держави Віктор Янукович вимагає найсуворішого покарання для працівників міліції, які зґвалтували молоду жінку у селі Врадіївка Миколаївської області.

 

Про це він заявив під час церемонії складення присяги суддями, вперше призначеними на посаду, сьогодні, 4 липня, повідомляє прес-служба Президента України.

 

- У нас досі трапляються випадки, коли замість того, щоб стояти на варті закону і захищати громадян, окремі працівники правоохоронних органів стають «злочинцями в погонах». Маю на увазі інцидент в Миколаєві, коли міліціонери жорстоко побили і зґвалтували молоду дівчину. Винним у цьому злочині не місце в правоохоронних органах, вони мають бути показово покарані з усією суворістю закону. Я взяв цю справу під особистий контроль і не потерплю безкарності! Особливо, коли йдеться про тих, хто має захищати людей, а не порушувати закон, - наголосив Віктор Янукович.

 

Він підкреслив, що судді, а також усі, на кого покладений високий обов’язок захисту прав та свобод наших громадян, повинні «щодня утверджувати принципи верховенства права та справедливості, доводити кожним прийнятим рішенням, що правовий порядок у нашій державі може і повинен ґрунтуватися лише на неухильному виконанні закону».


Водночас Віктор Янукович зауважив, що для того, аби у майбутньому не допустити повторення таких випадків, необхідно зробити три кроки.

 

- Перше – забезпечити притягнення до відповідальності винних у випадку в Миколаєві та розібрати всі подібні інциденти, на які є нарікання людей. Не тільки в Миколаєві, а й в інших регіонах. Дати кожному з них справедливу правову оцінку.
Друге - на колегіях правоохоронних органів, насамперед, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури треба ухвалити принципові рішення яким чином очистити правоохоронні органи від тих людей, які не достойні високого звання правоохоронця.
В регіонах необхідно провести відомчі наради та прискіпливо розібратися з усіма випадками правопорушень не тільки з боку міліції, а й чиновників. Також слід визначитися з заходами профілактики. Обов’язково треба провести кваліфікаційні комісії.
Третє - потрібно спростити доступ громадян до механізмів захисту своїх прав. Давайте перевіримо, як у нас працюють гарячі лінії в СБУ, прокуратурі, обласних адміністраціях. Як швидко реагують на звернення людей, яка реакція і чи є вона взагалі? – поцікавився Глава держави і додав, що люди очікують від влади насамперед гарантії, що правоохоронці здатні їх захистити, а в суді - завжди можна відстояти правду.

 

- Лише так ми зможемо збудувати правову державу, в якій пануватиме закон і справедливість, - підкреслив він.

 

Нагадаємо, 26 червня троє чоловіків затягли в автомобіль 29-річну мешканку смт Врадіївка Ірину Крашкову, вивезли її до лісосмуги біля села Сирове і зґвалтували. По дорозі і на місці зґвалтування дівчину жорстоко били.

 

У даний час постраждала знаходиться у лікарні. Медики діагностували у жінки відкриті переломи черепа в декількох місцях, різані рани голови, обличчя, множинні забої та гематоми.
Прийшовши до тями, жертва насильства заявила, що її побили і зґвалтували два офіцери міліції. Також брав участь у побитті таксист.

 

У вівторок суд заарештував двох підозрюваних. Один із заарештованих - міліціонер. Він є племінником прокурора Заводського району міста Миколаєва. Цю інформацію підтвердили і в Генпрокуратурі.

Проти безчинства міліції місцеві жителі вийшли на протест. Люди вважають, що ще одного учасника злочину, який також є співробітником МВС, безпідставно залишили на волі. Вони закидали міліцейський відділок камінням та кілька разів брали дільницю штурмом.

e-max.it: your social media marketing partner