Ніколаєнко обурився звітом директора центру соцслужб для молоді

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

 

Очільник регіону Андрій Ніколаєнко обурився звітом директора обласного центру соціальних служб для молоді Сергія Давидяка. Останній на щопонеділковій апаратній нараді, розповідаючи про перспективи будівництва соціальних гуртожитків для дітей-сиріт, хизувався тим, що за кількістю такого житла Кіровоградщина в лідерах.

 

- Я хочу, щоб і ви, і керівники районів розуміли, що Президент нам не ставить завдання набудувати соціальні гуртожитки і сидіти, склавши руки. Глава держави насамперед вимагає від нас створити належні умови для розвитку дітей. А заспокоюватися тим, що в Луганській чи Донецькій областях немає таких закладів – хибно! Головне, що у нас вони є і далі будуватимуться. Але це лише частина того, що ми повинні робити. Тому приймаючи рішення про будівництво соціального гуртожитку на тій чи іншій території, потрібно передовсім проаналізувати її потенціал, в тому числі, на предмет подальшого працевлаштування дітей-сиріт, - заявив голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко.


На сьогоднішній день у регіоні функціонує поки один соціальний гуртожиток – у Кіровограді. Його відкрили ще в 2006 році. З того часу житло дало прихисток майже вісьмом десяткам сиріт. Незабаром планується здати в експлуатацію другу чергу гуртожитку, а до кінця наступного року – третю.


Крім того, до кінця того ж таки 2014-го в області мають з’явитися ще три подібні заклади – в Онуфріїському й Олександрійському районах, а також у Світловодську.


Утім, аби облаштувати соціальне житло для дітей-сиріт потрібно ні багато, ні мало – майже дев’ять мільйонів гривень. Ці гроші область розраховує отримати з державного бюджету.


Загалом же посадовці кажуть, що в принципі усі райони мають можливість створити у себе соціальні гуртожитки, але тут же підкреслюють – такі заклади повинні стати не лише дахом над головою, а справжніми інституціями для підготовки дітей-сиріт до дорослого життя.

e-max.it: your social media marketing partner