Кожна п’ята іграшка в Україні не відповідає нормам безпеки

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

 

Із перевірених за перше півріччя 100 тисяч іграшок Державна інспекція України із захисту прав споживачів помітила порушення технічних норм безпеки у 20 тисячах із них. Це ляльки, ведмедики, машинки…

 

Про це повідомив голова Держспоживінспекції Сергій Орєхов.


За його словами, іграшки з порушеннями норм безпеки не потраплять на вітчизняний ринок, бо їх забракували. Продавців такого краму оштрафували більш ніж на мільйон гривень. Порушення стосувалися відсутності знаків відповідності продукції, необхідної інформації про товар, його виробника.


При цьому Сергій Орєхов зауважив, що новий технічний Регламент безпеки дитячих іграшок за нормами Європейського Союзу, затверджений Кабінетом міністрів 15 липня, дозволить обмежити надходження неякісних іграшок на ринок України. Зокрема, китайських.


У Мінекономрозвитку зазначають, що нова редакція регламенту містить максимально конкретизовані фізичні, хімічні, пожежні та гігієнічні вимоги до товарів для дітей.


Фахівці радять батькам бути уважнішими при покупці іграшок – дивитися, з чого іграшка зроблена та хто її виробляє. Більшість же керується ціною товару та привабливим виглядом.

e-max.it: your social media marketing partner