Область продовжує втілювати антирадонові заходи

,

 

Сьогодні на Кіровоградщині йде активна підготовка до зими закладів освіти та охорони здоров’я. Крім звичайного ремонту, цього року там продовжують реалізовувати антирадонові заходи - ремонтують вентиляційні системи та замінюють чи герметизують старі дерев’яні підлоги. У цьому їм допомагають спеціалісти на місцях, зокрема, в області з цією метою розгорнуто більше 140 консультаційних пунктів. Як правильно діяти – навчають на спеціальних семінарах. Один із таких відбувся в облдержадміністрації.

 

За основу доповідей на заході бралися дані результатів дослідження Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва, а саме, карти, графіки та порівняльні таблиці, розроблені спеціально для Кіровоградщини. Увесь цей матеріал характеризує радонові загрози на нашій території.


Учені нагадують, що радон накопичується в житлових будинках у більшості випадків через погану вентиляцію приміщень (об’ємна активність цього разу у будинках може у вісім разів перевищувати рівень концентрації радону назовні). Тому боротися з цим небезпечним газом можна регулярним провітрюванням осель, особливо тих, що знаходяться на першому поверсі, а також систематичною вентиляцією підвалів. Підвищує рівень радону погана ізоляція підлоги та порушення конструкцій будівель при входженні комунікацій у споруду. Ці недоліки можна ліквідувати, позбувшись щілин у підлозі.


Ще один фактор, на якому акцентують увагу науковці, видобувна діяльність, яка досить розвинута на Кіровоградщині. Будь-які зрушення земної кори призводять до збільшення кількості розломів порід, тому власники шахт мають вживати усі можливі екологічні заходи, аби небезпечний пил не розносився у повітрі та не потрапляв у грунтові води.


Саме діями, а не бездіяльністю та байдужістю можна подолати цього невидимого ворога – наголошують обласні посадовці, закликаючи й надалі проводити у кожному районі та кожному населеному пункті комплекс антирадонових заходів.

e-max.it: your social media marketing partner