Роботодавці складуть рейтинг місцевих вишів

, Олена НЕСЕН, «КП»

 

Цьогоріч роботодавці Кіровограда вперше складуть рейтинг підготовки фахівців місцевими вишами. Планується, що така оцінка роботи вищих навчальних закладів стане постійною.

 

За словами виконавчого директора обласного об’єднання організацій роботодавців Юрія Демця, перш за все рейтинг покликаний встановити об’єктивні критерії оцінки роботи вищих навчальних закладів Кіровоградщини.


- Крім того, ми хочемо допомогти кіровоградським старшокласникам, майбутнім абітурієнтам зорієнтуватися у виборі навчального закладу, вибрати той ВНЗ, по закінченні якого вони будуть найбільш конкурентоздатні серед молодих спеціалістів на місцевому ринку праці, і з більшою ймовірністю зможуть вдало працевлаштуватися, - пояснюють ініціатори рейтингу й додають, що така оцінка стане орієнтиром і для роботодавців. За словами Юрія Демця, головне у дослідженні, результати якого будуть публікуватися щорічно, створити конкурентне середовище у сфері надання освітніх послуг вищими навчальними закладами Кіровоградщини, а разом із тим - допомогти їм поглянути на себе з боку, тобто об’єктивно оцінити власну роботу з точки зору конкурентоспроможності своїх випускників на ринку праці.


Щорічний рейтинг об’єднання роботодавців формуватиме, оцінюючи якість освіти в усіх вищих навчальних закладах III та IV рівнів акредитації, які здійснюють підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів на території області.


Юрій Демець зауважив, що при складанні рейтингу враховуватимуться чимало критеріїв. Зокрема, середній загальний бал студентів, зарахованих на перший курс стаціонару, співвідношення кількості безробітних випускників вишу за останні два випуски відповідно до загального числа випускників, рівень корупції у навчальному закладі, якість програм і викладання, відвідуваність, навчальна дисципліна, а також - частка студентів з інших регіонів України чи іноземців у співвідношенні до загальної кількості студентів ВНЗ.


- Позицію вишу в рейтингу визначатимуть узагальнені дані за всіма показниками, - пояснили ініціатори і уточнили, що результати першого рейтингу мають намір оприлюднити вже у грудні.

e-max.it: your social media marketing partner