Мінохорони здоров'я дозволить проводити ПЛР-тести усім охочим за їхній кошт

,

10463Послаблення карантину в Україні призвело до збільшення кількості хворих на коронавірус. Більше хворих виявили і на Кіровоградщині. Щодоби в обласному лабораторному центрі здійснюють до пів тисячі ПЛР-тестів. На сьогоднішній день вже провели більше 20 тисяч досліджень. Про ситуацію із поширенням захворювання та можливість зробити тести розповіла виконуюча обов’язки директора обласного лабораторного центру Надія Оперчук.

– Кіровоградщина зберігає статус регіону, де немає різкого поширення Covid-19. Але цього не можна сказати про інші території. Тому в країні вже набрали чинності нові правила посилення карантину. Наприклад, їх впроваджуватимуть, якщо за тиждень у регіоні реєструватимуть більше восьми випадків коронавірусу на сто тисяч населення або завантаженість ліжок у лікарнях, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком Covid-19, становитиме більш як 50%. Жителі області послаблення карантину сприйняли як його скасування. Так, у нас не спостерігається спалахів, але люди продовжують заражатися. Лише минулої суботи в обласному центрі Covid-19 підтвердили у директорки одного з дитсадочків. Заклад закрили та провели повний комплекс протиепідеміологічних заходів, починаючи з дезінфекції майже двох тисяч квадратних метрів. Дітей та працівників дитсадка відправили на самоізоляцію під нагляд сімейних лікарів, їм проведуть тестування та перевірять усіх контактних осіб, – повідомила Надія Оперчук.

На сьогоднішній день у лікарнях області, де надають допомогу хворим на коронавірус, завантажено приблизно 25% ліжок. Крім того, у нас вдвічі більше за норму проводять ПЛР- та ІФА-тестів.

Очільниця лабораторного центру припускає, що невдовзі міністерство охорони здоров’я дозволить проводити ПЛР-тести усім охочим за їхній кошт. Але поки їх роблять лише в єдиному місці – обласному лабораторному центрі, який має відповідну акредитацію.

– Проводять тестування безкоштовно у першу чергу тим, хто має тривалі ознаки ГРВІ чи температуру тіла вище 38 градусів, хворим на пневмонію, дітям, вагітним, медикам, правоохоронцям, контактним особам. Крім того, можна провести тест методом імуноферментного аналізу в обласній лікарні та інших закладах охорони здоров’я. Невдовзі в області запрацює ще 14 апаратів для проведення таких тестів, – повідомила Надія Оперчук.

На переконання головної санітарної лікарки області, чи потрапить область у другу хвилю коронавірусу і відповідно карантину, залежатиме лише від відповідальності та самодисципліни жителів Кіровоградщини.

текст: Тетяна Фоміна

фото: ОДА
e-max.it: your social media marketing partner