У Кіровограді до кінця серпня здадуть житловий будинок

, Любов ПОПОВИЧ, «КП»

 

Багатоквартирний будинок по вулиці Жадова,22, що у Кіровограді, за нинішніми мірками можна було б назвати довгобудом. Утім йому, а скоріше його майбутнім мешканцям, пощастило, бо завершення спорудження цієї новобудови вписалося в одну з програм соціальних ініціатив Президента України, завдяки якій інвестори, а це державний фонд підтримки молодіжного будівництва та благодійний фонд працівників Служби безпеки України «Турбота», вклали кошти у добудову багатоповерхівки.

 

Комісія, до якої увійшли представники обласного та міського управлінь капітального будівництва, комунальних служб, оглянули стан готовності будинку до експлуатації. Побачити, яким буде майбутнє помешкання новоселів, мали змогу і журналісти. Заходити до новобудови довелося по свіжому асфальту, яким щойно перед приїздом комісії вкрили подвір’я. Хоча квартири ще «лякають» порожніми кімнатами, голими стінами і необлаштованими санвузлами, тут уже є вікна і двері, обладнано тепло- та водоканалізаційну мережу, встановлено водолічильники. Та найбільше вселяє надію на швидке заселення ліфт, який справно працює вже місяць.


- На сьогоднішній день будинок готовий на 90-95 відсотків, - запевнив начальник управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради Віктор Ксеніч. – Зараз тривають внутрішні роботи з облаштування стін і підлоги, встановлюються газові та електролічильники, проводиться благоустрій території. До кінця тижня плануємо підключити будинок до комунікаційних мереж. Проблем з фінансуванням немає, тож сподіваємося, що вкладемося у визначені строки і до 20 серпня будинок буде здано.


Віктор Ксеніч також запевнив, що цей будинок буде передано у комунальну власність міста, а обслуговуватиме його КРЕП №10. Звісно, майбутнім власникам осель доведеться за власний кошт встановлювати у квартирах сантехніку, газові плити. Цього підрядник не робитиме, а от сходи, під’їзд, підвал – все буде зроблено, як кажуть «під ключ».


Заступник голови обласної адміністрації Ярослав Арсірій одразу ж після огляду готовності будинку наказав створити спеціальну робочу групу, яка контролюватиме терміни виконання робіт по здачі житлового будинку в експлуатацію.


- Видно, що об’єкт майже готовий, - зазначив Ярослав Арсірій, - немає сумніву, що до 20 серпня його буде введено в експлуатацію. Двадцять вісім новоселів отримають свої помешкання. З них 14 квартир прокредитовані за програмою Фонду молодіжного будівництва, тож їх отримають молоді сім’ї – учасники програми, 11 квартир – з благодійного фонду співробітників Служби безпеки України, 5 квартир відійде у розпорядження управління капітального будівництва міської ради. Загальна вартість будинку склала майже п’ять мільйонів 400 тисяч гривень.


Зовсім мало часу залишилося до кінця літа, отож сподіватимемося, що будівельники дотримаються визначених термінів і вже незабаром щасливі кіровоградські родини увійдуть у власне житло. Чудовий подарунок буде їм до дня Незалежності України.

e-max.it: your social media marketing partner