Лікаря з Компаніївки, який переплутав мікроінсульт із забоєм у дитини, покарали доганою

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

На лікаря Компаніївської центральної районної лікарні Володимира Брушка, який не надав кваліфікованої допомоги дитині, наклали дисциплінарне стягнення у вигляді догани, повідомляють «НК». Про це йдеться в офіційній інформації адміністрації Компаніївської ЦРЛ. Там повідомляють, що за фактом звернення на «гарячу лінію» мами семирічної дівчинки Тетяни Кучеренко проведено службове розслідування.

 

– Під час розслідування встановлено, що о 13:40 6 липня 2013 року до пункту швидкої медичної допомоги звернулася громадянка Тетяна Кучеренко з дочкою Вікторією. Дитина скаржилась на біль в руці після падіння. Зі слів матері, дитина впала без видимих на те причин, деякий час відзначалось обмеження рухливості в правій руці та нозі. Дитину оглянув черговий лікар Володимир Брушко. Під час огляду пошкоджень шкіри, гематом виявлено не було, об’єм рухів у кінцівках був у повному обсязі. Не взявши до уваги пояс-нень матері, лікар встановив діагноз «забиття», надав рекомендації, і дитина була відпущена додому. 6 липня вдома, зі слів матері, у дитини ще двічі спостерігалися подібні стани, але мати за медичною допомогою до фельдшерського пункту, швидкої медичної допомоги чи центральної районної лікарні не зверталась. 7 липня, зі слів матері, стан дитини був задовільний. 8 липня мати самостійно звернулась до дитячої обласної лікарні, де дитину оглянув лікар-невропатолог. Зі слів лікаря, на момент огляду, виражених порушень рухової активності в кінцівках не відзначалося. Дівчинці було призначено МРТ, яке проводилось протягом двох днів. 11 липня дитину госпіталізували в дитячу обласну лікарню, – зазначають в адміністрації Компаніївської ЦРЛ і уточнюють, що недоліки при розгляді даного випадку таки виявлено.


Зокрема, встановлені деонтологічні порушення чергового лікаря стосовно матері дитини, а при зборі анамнезу лікарем не враховані деякі моменти, про які повідоми-ла мати дитини, що в подальшому привело до неправильного діагнозу.


Як розповідала «КП», на початку липня лікар Компаніїської центральної районної лікарні переплутав мікроінсульт із забоєм у семирічної дитини, через що та ледь не загинула. Після проходження термінової магнітно-резонансної томографії лікарі зробили висновок – дівчинка перенесла три (!) мікроінсульти.


– Якби районний лікар прислухався до моїх благань, можливо, мікроінсульт стався б лише один раз, а не тричі, і моя донечка зараз би рухалася нормально. Якби ви тільки знали, як мені боляче дивитися на неї: на праву ногу не може стати, ручка не піднімається, – розповідала тоді мама семирічної Віки і зазначала 

 

 

e-max.it: your social media marketing partner