Лікаря, який відмовив у госпіталізації хворому на сухоти, судитимуть

, Олена НЕСЕН, «КП»

 

Прокуратура фактично підтвердила те, що заперечували і головний лікар обласного тубдиспансеру, і чиновники – медик протитуберкульозної лікарні дійсно відправив тяжкохворого Олександра Сиротюка помирати на вулицю, відмовивши надати елементарну допомогу. Тепер, коли розслідування кримінального провадження нарешті завершилося, справою лікаря займеться суд.


– У вас у дворі помирає хворий! – кричать волонтери, які приїхали до тубдиспансеру і побачили чоловіка, помираючого у кущах.


– І що? – відповідає на вигук благодійників завідуюча відділенням Ольга Іванівна.


Це сталося наприкінці червня цього року. Відео, на якому знятий просто неба під стінами обласної протитуберкульозної лікарні Олександр Сиротюк, облетіло вітчизняні інтернет-ресурси і потрапило у випуски новин провідних телеканалів країни. Знесилений хворобою чоловік ледве дійшов з електрички до тубдиспансеру. Та в допомозі йому відмови-ли – він приніс одне направлення, а треба було інше. Олександру нічого не залишалося, як доповзти до кущів напроти лікарні й лягти там. Госпіталізували чоловіка тільки після втручання волонтерів і гучного скандалу у ЗМІ. Невдовзі він помер.


За словами прокурора Кіровоградського району Олега Іваніщева, навіть при своєчасній госпіталізації врятувати життя хворому було неможливо. За висновками комплексної су-дово-медичної експертизи, підстав стверджувати про причинний зв'язок між ненаданням медичної допомоги та смертю хворого немає. Адже при захворюванні, яким страждав померлий, навіть при своєчасній меддопомозі сприятливий перебіг хвороби просто неможливий.

 

Проте прокурор наголошує: такий висновок не знімає відповідальності з медика, що відправив тяжкохворого з відкритою формою туберкульозу помирати на вулицю.


Наразі лікарю-фтизіатру обласної протитуберкульозної лікарні пред’явлено обвинувачення за ненадання без поважних причин допомоги хворому. Обвинувальний акт вже скеровано на розгляд суду.


Крім того, у згаданому медичному закладі проведено прокурорську перевірку на предмет додержання законодавства про охорону здоров’я. Її результати засвідчили невідповідність правил перебування пацієнтів вимогам законодавства. Зокрема, у лікарні відсутні правила екстреної медичної допомоги.

e-max.it: your social media marketing partner