Майже половина українців вживає непристройні слова

,

 

У другій декаді серпня компанія «Research & Branding Group» у 24 областях України, Криму, Києві та Севастополі провела оригінальне дослідження. Фахів-ці вивчали українців на предмет лайливості. З’ясувалося, наші співвітчизники забувають про культуру мовлення, коли хочуть підкреслити експресію.

 

– Практично половина жителів країни визнає, що вживає нецензурні вислови (49%), а ще 12% опитаних зазначили, що не вживають лайки зараз, але вживали раніше. Водночас, 40% українців ніколи не вживали нецензурних слів і оборотів, – говориться в результатах опитування.


Серед українців, які вживають ненормативну лексику, третина зазначила, що робить це лише у виняткових випадках (35%), приблизно стільки ж – досить рідко (32%), а кожен четвертий досить часто (27%).


Респонденти зізналися, що лаються матом для підвищення емоційності мови (48%), зняття психічного напруження (45%) або больового шоку (28%).


Опитування також показало, що 9 із 10 жителів України (93%) знають нецензурні вислови, не знають таких слів лише 6% українців.


Здебільшого з матами стикаються на вулиці (88%), у робочих колективах (31%), в колі знайомих і друзів (30%).

 

 

Крім того, нецензурно висловлюються найчастіше чоловіки (67%), жінки – вдвічі рідше (34%).


Більшість співвітчизників вважає, що найкращим методом боротьби з ненормативною лексикою буде самоконтроль, коли кожен почне стежити за власною мовою (66%). Більш як третина опитаних вважає, що для лайки краще прищеплювати культуру мови за допомогою літератури, мистецтва, через ЗМІ (37%). А от кожен п'ятий надає перевагу адмініс-тративним методам боротьби з матом – законодавчо заборонити лихослів'я і піддавати порушників штрафам і арештам (21%).

e-max.it: your social media marketing partner