Кіровоградщина підписала меморандум із корейцями

, Олена НЕСЕН, фото Валерія ЛЕБЕДИКА, «КП»

407Учора у рамках офіційного візиту в Україну до Кіровограда приїжджала делегація корейців на чолі зі спікером Національної асамблеї Республіки Корея Кам Чан Хі. Головна мета приїзду – підписання меморандуму про взаєморозуміння Кіровоградської облдержадміністрації і корейської корпорації «DAEWOO International». Остання зацікавилася співробітництвом з нашим регіоном у сільськогосподарській сфері, а саме в інвестуванні проектів агропромислового комплексу Кіровоградської області та їх реалізації.

 

– DAEWOO International – це одна з провідних компаній Південної Кореї, яка займається торгівлею, постачає від металу, руди до продукції аграрного сектору. Тому ми домовляємося про те, що корейська сторона почне інвестувати саме в нашу інфраструктуру. Зараз мова йде про створення елеваторного комплексу. На завершальній стадії переговорів із групою компаній «Креатив» і проект щодо постачання соняшникової олії напряму до Республіки Корея, – розповів очільник області Андрій Ніколаєнко.

 

 

– Цей меморандум – наша дорожня карта, як ми з кіровоградською облдержадміністрацією плануємо будувати нашу співпрацю з такою відомою у світі корпорацією. У цьому меморандумі ми задекларували бажання сприяти цій корпорації входити у Кіровоградську область з пропозиціями щодо створення тут виробництва. Це і робочі місця, і відрахування в бюджет. Тому для звичайних кіровоградців і жителів регіону це потенційна перспектива отримати цікаву високооплачувану роботу, а для регіону – ще один крок у напрямку підвищення нашої конкурентоздатності, – додав заступник голови облдержадміністрації Ярослав Арсірій.

 

 

Очільник Кіровоградщини запевняє, що найважливіше для нашого регіону аж ніяк не масштабність проекту. Головне – дати гарний сигнал всьому корейському бізнесу і зацікавити інвесторів. Наразі вже є перші здобутки. Відтак спікер Парламенту Кореї пообіцяв Андрію Ніколаєнку, що буде виділено два мільйони доларів на створення науково­виробничого комплексу у Бобринецькому районі.

 

 

– Я щиро сподіваюсь, що цей Центр поступово буде і освітнім, і центром нових технологій в аграрній сфері, і в тепличних технологіях, і у вирощуванні овочів. Окрім цього, вкладати приватні інвестиції планують і ряд провідних південнокорейських компаній. Сьогодні корейська сторона розглядає аграрний сектор як найбільш привабливий. І куди, як не в Кіровоградщину інвестувати, виходячи із цих міркувань, – зазначив губернатор.

 

У рамках офіційного візиту в Україну корейська сторона також зустрінеться з Главою держави, а також зі спікером Верховної Ради.

e-max.it: your social media marketing partner