Облрада створить робочу групу для вивчення ситуації у водолікарні

, Оксана КОСАРЄВА, «КП»

 

Найближчим часом обласна рада створить робочу групу, яка працюватиме над з’ясуванням усіх обставин, що призвели до плачевного стану Знам’янської бальнеологічної лікарні.

 

З таким проханням до голови облради Миколи Ковальчука звернувся губернатор Андрій Ніколаєнко.

 

– Треба створити робочу групу, яка з’ясує, що там за ситуація, – сказав очільник області.

 

Як уже повідомляла «КП», нині стан справ у водолікарні можна назвати критичним. Попри те, що вже зроблено у медзакладі упродовж останніх двох років, там все ще існує чимало проблем. Найактуальнішою керівництво лікарні називає жахливий стан електромережі, що призводить до хронічних замикань і унеможливлює належну подачу радонової води.

 

– У нас дуже стара лінія електропередач. На насоси у свердловині напруга подається не 220 вольт, як у побуті, а 380. Від зношеності ця лінія постійно горить, – говорить Едуард Жуган і додає, що сума, необхідна на комплексний ремонт лінії електропередач, – приблизно 200 тисяч гривень. Теоретично ці кошти можна було б виділити, однак на рахунках лікарні – порожньо через борги столичного казначейства, яке винне більше мільйона.

 

Саме стільки коштів потрібно, аби усунути першочергові проблеми. Однак цієї суми не вистачить на комплексне вирішення питань.

 

– Насправді існує значно більше проблем, більш затратних і не менш кричущих: це і реконструкція старого корпусу, на яку потрібно близько 20 мільйонів, і ремонт даху над спальним корпусом, який обійдеться у півтора мільйони, і доукомплектування інтер’єру, що потягне ще два мільйони.... Але якщо це все зробити, наша лікарня пропонуватиме умови на порядок вищі, ніж зараз, і навіть кращі, ніж у Хмельнику. І на все це потрібно майже 30 мільйонів гривень. Усі ці проблеми накопичувалися не вчора і навіть не позавчора. Вони визрівали довгий час, – констатує директор КП «Знам’янська бальнеологічна лікарня» Єдуард Жуган.

 

Як скоро вирішиться ситуація у лікарні – поки не відомо. Але вже зараз пацієнти телефонують на «гарячу лінію» з претензіями на порушення графіків процедур, в яких використовується радонова вода.

 

e-max.it: your social media marketing partner