Знам’янській бальнеологічній лікарні повернули заборговане

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

 

Майже три мільйони гривень, які «зависли» у столичному казначействі від фонду соціального страхування за путівки на лікування у Знам’янській бальнеологічній лікарні, надійшли на рахунки останньої.

 

Про це «КП» повідомив директор комунального підприємства «Знам’янська бальнеологічна лікарня» Едуард Жуган.

 

За його словами, на ситуацію вплинув очільник області Андрій Ніколаєнко.

 

– Ми звернулися з листом у тому числі на адресу голови обласної державної адміністрації Андрія Ніколаєнка, в якому просили допомогти вирішити фінансові проблеми підприємства. Адже через відсутність грошей на рахунках, упродовж останнього часу лікарня надавала послуги пацієнтам не за державний кошт, як це має бути, а за власний. По суті, лікарня жила у борг. Ситуація була критична. Сьогодні ми отримали 2,97 мільйона гривень за третій і за четвертий квартали, – уточнив керівник лікарні.

 

При цьому Едуард Жуган підкреслив, що транш із казначейства дасть змогу вирішити тільки нагальні проблеми – питання щодо розвитку інфраструктури досі залишаються відкритими.

 

– Нині ми зможемо розрахуватися за платежами, що накопичилися за весь період недофінансування. Медзаклад заборгував по багатьох статтях. Крім комунальних, маємо борги навіть перед постачальниками продуктів для лікарняної їдальні, не кажучи про платежі за енергоносії, – зазначив директор комунального підприємства і додав, що перерахованих коштів вистачить на поточні розрахунки до кінця року і можливо на ремонт повітряної лінії.

 

– Але вирішення інфраструктурних проблем знову зависне у повітрі. Відновлення свердловин, реконструкція старого корпусу, ремонт даху над спальним корпусом і доукомплектування інтер’єру відкладаються на невизначений термін. Відтак про повноцінний розвиток лікарні говорити не можемо, – констатував Едуард Жуган.

 

Керівник медзакладу також зауважив, що опозиційні сили, замість того, щоб допомогти вирішити проблеми лікарні, вкотре вдалися до політичних спекуляцій.

 

– Окрім безпідставних обвинувачень і політичних акцій на різних сайтах, опозиція нічого більше запропонувати не може. Я вже не кажу про реальну допомогу. Єдине прикро, що лікарню знову полили брудом, – підсумував Едуард Жуган і підкреслив, що за весь час існування лікарні як комунального підприємства жоден із представників опозиційних політичних сил не приїхав і не поцікавився на місці роботою медзакладу.

e-max.it: your social media marketing partner