Жителька Олександрії просить у Ніколаєнка безкоштовної діагностики для жінок

, Олена НЕСЕН, «КП»

 

 

Для того, щоб якомога більше жінок області дізнавалися про свої хвороби на ранніх стадіях, обстеження мають бути безкоштовними. Так вважає жителька Олександрії Ніна Ткач. Саме з таким проханням вона звернулася на «гарячу лінію» голови облдержадміністрації. Пенсіонерка просить губернатора особисто вплинути на вирішення цього питання.

 

– Обстеження молочної залози на мамографі та УЗД жіночих статевих органів у лікарнях та онкодиспансерах області повинні бути безкоштовними. У мене велике прохання до голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрія Івановича вирішити це питання на державному рівні. Можливо, треба навіть звернутися до Сергія Миколайовича Ларіна, – радить Ніна Василівна і зазначає: її прохання в жодному разі не має особистого характеру. Каже, просить від імені всіх жінок області.

 

Подзвонити на «гарячу лінію» з такою пропозицією пенсіонерці спало на думку після перегляду телепрограми на обласному телебаченні. У ній мамолог розповідав про важливість регулярного обстеження жінок для виявлення онкохвороб на ранніх стадіях. Ніна Василівна впевнена, жінки не зважають на рекомендації лікарів через фінансовий бік питання.

 

– То було по десять гривень за обстеження – мамографія і УЗД. А зараз уже, здається, 30 і 60 гривень. Де жінка, яка отримує 800 гривень пенсії чи зарплати, може взяти такі гроші? Я вважаю, що жіночі обстеження повинні бути безкоштовними або ж мати незначну вартість – наприклад, 10 гривень, і прошу посприяти в цьому губернатора, щоб жінки не проґавили ці страшні хвороби, – наголошує жителька Олександрії.

 

– Президент сказав, що аналізи і обстеження повинні бути безкоштовними, але все одно з людей беруть гроші під прикриттям благодійних внесків. Якщо гроші не внесеш, то на тебе навіть не подивляться. Зараз медсестра укол не зробить, поки їй у карман щось не покладеш, – продовжує пенсіонерка. – Хай би там Андрій Іванович вирішив щось на вищому рівні, щоб жінки проходили обстеження безкоштовно. Адже такі страшні хвороби можна вилікувати лише не ранніх стадіях.

 

e-max.it: your social media marketing partner