Соціальний фотопроект «Життя без маски, біль без гриму» перемістили у художній музей

,

5257Соціальний фотопроект «Життя без маски, біль без гриму» перемістили у Кіровоградський обласний художній музей сьогодні, 1 липня. Виставка діятиме протягом липня.

Організатори проекту, Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», презентували свій проект під час вистави «Оскар і Рожева Пані» у квітні, а сьогодні він має продовження.

– На фотографіях зображені паліативні пацієнти. Серед них – Тетяна Літвінцева, яка одна з перших у Кіровограді почала відкрито розповідати про проблеми у паліативній медицині, про труднощі, з якими стикалася в отриманні знеболюючого. Вона до останнього крізь біль посміхалася життю, але навесні хвороба виявилася сильнішою, жінка пішла у вічність…, – розповідає автор фотопроекту, представник Кіровоградської мережі ЛЖВ Вікторія Семененко. – Також взяв участь у проекті лікар-онколог Андрій Гардашніков, який у своїх виступах неодноразово наголошував на необхідності забезпечувати адекватним знеболенням пацієнтів.

– Закриваючи очі на проблему, ми робимо її вічною. Біль лікується! – переконаний Андрій.

Саме його слова лягли в основу розроблення концепції банера, на якому він зображений. Медик закликає своїх колег вчасно призначати знеболюючі людям з невиліковними хворобами.

У музеї представлено фотографії та банери, на яких зображені паліативні пацієнти, рецепти знеболюючих, ампули від морфіну. Головний меседж соціального фотопроекту полягає в тому, що кожен має право на гідне завершення життя – якісне знеболення, затишну кімнату, увагу і піклування, психологічну, соціальну і духовну підтримку.

Організатори фотопроекту сподіваються привернути увагу до проблем у паліативній медицині та наголошують на призначені знеболення за світовими стандартами, створенні соціальної допомоги паліативного догляду вдома, відкриття хоспісів та паліативних відділень.

Соціальний фотопроект «Життя без маски, біль без гриму» створений за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

 

5258

5260 5259

e-max.it: your social media marketing partner