У Кіровограді з’являться «поетичні» стіни

,

5282У Кіровограді стартує арт-проект «Поезія стін». Спочатку активісти прикрасять стіни десяти будівель у центрі міста українською поезією, пізніше планують переміститись і в інші райони міста, борячись, таким чином, із вуличним вандалізмом.

Ініціатори проекту – активісти регіонального осередку всеукраїнської громадської молодіжної організації «Фундація регіональних ініціатив». Проект реалізовуватиметься за рахунок гранту від Фонду культури і мистецтв «Перспектива», заснованого громадським діячем Артемом Стрижаковим.

– Поетичні» стіни можна побачити вже у Львові, Маріуполі. Хочеться, щоб і у нас на стінах замість малозрозумілих або образливих написів можна було читати поезію. На локальному рівні цей проект дасть змогу одночасно популяризувати українську культуру та мистецтво, а також показати альтернативу вандалізму через прикрашення стін віршами, – каже ініціатор і координатор проекту Ірина Лозова.

Активісти розповідають, що вже обрали вірші та десять локацій. Зокрема, вірші планують нанести на стіни обласної бібліотеки Чижевського, під мостом на набережній, на площі Богдана Хмельницького, по вулицях Нейгауза, Віктора Чміленка, Пашутінській, Шульгиних, Великій Перспективній, на Студентському бульварі.

– Кіровоградські стіни декламуватимуть вірші Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Сергія Жадана, Юрія Іздрика, Василя Симоненка. Намагалися обрати таку поезію, яка не викликатиме агресію, не спонукатиме до вандалізму і водночас підійматиме патріотичний дух. Техніку написання щоразу використовуватимемо різну – за допомогою трафарету, платівки з прорізаними літерами, за допомогою проектора, спрямовуючи текст на стіну, – каже Ірина.

Зараз активісти шукають художників-волонтерів, котрі б погодились витрачати власний час на створення поезії стін.

– На один вірш витрачатиметься від трьох до дванадцяти годин. Усіх волонтерів, які долучаться до роботи, будемо годувати і частувати чаєм та солодощами. Також будь-хто може запропонувати нам написати його улюблений вірш на його улюбленій стіні, – додав очільник регіонального осередку ВМГО «ФРІ» Дмитро Бабак.

Звертатися можна за телефонами: 066-616-51-28 (Дмитро Бабак) або 095-057-91-06 (Ірина Лозова).

 

5285 5286

5283 5284

e-max.it: your social media marketing partner