Два депутата-регіонала стали на захист студента Лупандіна

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

 

Депутат обласної ради, почесний громадянин Кіровограда, народний артист України, заслужений працівник культури України, кавалер ордену «За заслуги», професор, директор Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю, художній керівник народного хореографічного ансамблю «Пролісок» Анатолій Коротков клопотатиме про зміну запобіжного заходу для заарештованого на два місяці за вимагання студента Максима Лупандіна.

 

Про це він повідомив під час прямого ефіру у ранковому шоу на каналі «Кіровоград», сьогодні 21 листопада.

 

– Коли я дізнався, що Максима взяли під варту та ще й за такою статтею – за вимагання, чесне слово, був шокований! Я знаю цього хлопця, він навчався у нашому ліцеї, знаю його родину... Те, що з ним сталося – не помилка виховання, а результат пагубного впливу компанії, в яку він потрапив. Я це кажу, як педагог. Дитину втягнули, а він сам не зміг вирватися. Йому потрібна допомога. Максим не усвідомлював, у яку аферу вліз. Цілком ймовірно його заманили легкими грошами і він не втримався, – заявив Коротков.

 

Він також зауважив, що ті, хто втягнув студента у кримінал, нині на ньому ж роблять політику.

 

– Ви думаєте, що почепивши плакати, вони дійсно хочуть допомогти Максиму? Жодним чином! На ньому роблять політику. Мені щиро шкода хлопця. Треба його витягувати з СІЗО, куди він потрапив через вину і вплив інших. Максимові не можна ламати життя. Цю молоду людину, я впевнений, можна перевиховати. Ще не все втрачено, – переконаний професор.

 

Коротков повідомив, що вже звернувся до свого колеги по депутатському корпусу – практикуючого адвоката, завідувача кафедри правознавства педуніверситету імені Винниченка Віталія Юраха за юридичною допомогою.

 

– Я звернувся до Віталія Миколайовича і він пообіцяв допомогти. Тим більше, що він сам добре знайомий із Максимом, викладав у нього. Юрах фаховий практикуючий адвокат. Він уже готує клопотання з проханням пом’якшити міру запобіжного заходу – звільнити Максима під підписку про невиїзд або домашній арешт, – підкреслив депутат облради.

 

Нагадаємо, Максима Лупандіна заарештували на 60 діб у рамках кримінального провадження за вимагання, згідно з частиною 2 статті 189 Кримінального кодексу.

Співучасником по цьому ж кримінальному провадженню проходить депутат Кіровоградської міської ради, неодноразово судимий, в тому числі за аналогічний злочин, Віталій Бєлов.

 

Анатолій Коротков і Віталій Юрах є депутатами Кіровоградської обласної ради з 2010 року.

 

Обидва обиралися по багатомандатному виборчому округу від Кіровоградської обласної організації Партії регіонів.

 

e-max.it: your social media marketing partner