Лупандіна випустили під домашній арешт

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

 

Заарештованому на 60 діб Максиму Лупандіну у рамках кримінального провадження за вимагання, Кіровоградський апеляційний суд змінив міру запобіжного заходу, сьогодні, 21 листопада.

 

Згідно з рішенням апеляційного суду, Максим Лупаднін перебуватиме під домашнім арештом до 13 січня.

 

Депутат обласної ради, практикуючий адвокат, завідувач кафедри правознавства педуніверситету імені Винниченка Віталій Юрах, до якого про допомогу звернувся його колега Анатолій Коротков, на суді виступив свідком.

 

– Хлопець просто потрапив під негативний вплив компанії. Я особисто знаю Максима. Він один із кращих студентів. Був активним і в спорті, і в громадському житті. Добре навчався, – заявив на суді Юрах.

 

Як уже повідомляла «КП», сьогодні вранці депутат обласної ради, почесний громадянин Кіровограда, народний артист України, заслужений працівник культури України, кавалер ордену «За заслуги», професор, директор Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю, художній керівник народного хореографічного ансамблю «Пролісок» Анатолій Коротков заявив, що клопотатиме про зміну запобіжного заходу для Максима Лупандіна.

 

Тоді ж Коротков зазначив, що звернеться по юридичну допомогу для Лупандіна до свого колеги по депутатському корпусу, практикуючого адвоката, завідувача кафедри правознавства педуніверситету імені Винниченка Віталія Юраха.

 

– Коли я дізнався, що Максима взяли під варту та ще й за такою статтею – за вимагання, чесне слово, був шокований! Я знаю цього хлопця, він навчався у нашому ліцеї, знаю його родину... Те, що з ним сталося – не помилка виховання, а результат пагубного впливу компанії, в яку він потрапив. Я це кажу, як педагог. Дитину втягнули, а він сам не зміг вирватися. Йому потрібна допомога. Максим не усвідомлював, у яку аферу вліз. Цілком ймовірно його заманили легкими грошами і він не втримався, – заявив Анатолій Коротков.

 

Він також зауважив, що ті, хто втягнув студента у кримінал, нині на ньому ж роблять політику.

 

– Ви думаєте, що почепивши плакати, вони дійсно хочуть допомогти Максиму? Жодним чином! На ньому роблять політику. Мені щиро шкода хлопця. Треба його витягувати з СІЗО, куди він потрапив через вину і вплив інших. Максимові не можна ламати життя. Цю молоду людину, я впевнений, можна перевиховати. Ще не все втрачено, – переконаний професор.

 

Нагадаємо, співучасником Лупандіна по кримінальному провадженню за вимагання, згідно з частиною 2 статті 189 Кримінального кодексу, проходить депутат Кіровоградської міської ради, неодноразово судимий, в тому числі за аналогічний злочин, Віталій Бєлов.

 

Анатолій Коротков і Віталій Юрах є депутатами Кіровоградської обласної ради з 2010 року.

Обидва обиралися по багатомандатному виборчому округу від Кіровоградської обласної організації Партії регіонів.

 

 

e-max.it: your social media marketing partner