Депутати хочуть зобов'язати всіх встановити лічильники на воду

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

 

 

Українців планують зобов'язати платити за воду тільки за лічильником. Такий законопроект з’явився у Верховній раді. Згідно з ним, українці повинні будуть встановити пристрої обліку у своїх квартирах до 2018 року.

 

– Власники житла повинні самі подбати про встановлення та купівлю приладів обліку тепла і води. А тим, хто живе в квартирах, прилади встановлять постачальники послуг. Але за лічильник потрібно буде все одно заплатити (від 130 гривень). При цьому суму можна буде розбити на кілька частин, хоч на увесь рік. Для цього розроблять відповідні норми, – пояснив один із авторів проекту Володимир Сальдо, уточнивши, що пільговикам – пенсіонерам, учасникам бойових дій, інвалідам та іншим категоріям, лічильники встановлять за рахунок держави.

 

За словами Сальдо, у такий спосіб українців хочуть навчити економити і контролювати використання природних ресурсів. Щоправда, нардеп сумнівається, що законопроект приймуть цьогоріч.

 

Депутатську ініціативу експерти з одного боку називають потрібною, а з іншого – побоюються, що будуть проти ті, хто прописує у себе в квартирі одну людину, а де-факто там проживає, наприклад, сім'я з шести осіб. У такому випадку при встановленні лічильників їм доведеться платити набагато більше.

 

 

e-max.it: your social media marketing partner