Чому очільника міліції області Вітюка досі не люстрували?

, Олена Казаріна, "КП"

1523Цього місяця один за одним у Кіровоградській області, як і в інших регіонах України, люстрували десятки правоохоронців, відповідно до нещодавно прийнятого закону про люстрацію. Спочатку звільнили прокурора Кіровоградщини, якого тільки-но призначили на посаду, Михайла Гаврилюка, потім його першого заступника Сергія Жолонка, позбавили посад і ряд інших правоохоронців. На тлі цього досить дивним є той факт, що така масштабна «чистка» не торкнулася головного міліціонера області Анатолія Вітюка, який, як запевняють юристи, підпадає під люстрацію.

Відповідно до Закону України «Про очищення влади»,  заборона протягом десяти років обіймати посади, щодо яких здійснюється люстрація, застосовується до осіб, які займали в період з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014 сукупно не менше одного року посаду або посади керівника, заступника керівника територіального (регіонального) органу Міністерства внутрішніх справ України. Очільник же УМВС в Кіровоградській області Анатолій Вітюк із січня 2011 року по вересень 2012-го обіймав посади заступника та першого заступника начальника УМВС на Львівській залізниці. А це управління, відповідно до структури МВС, входить до числа територіальних органів Міністерства та прирівняне за статусом до управлінь МВС в областях. Тож головний міліціонер Кіровоградщини підпадає під дію Закону України «Про очищення влади».

– Таке вибіркове застосування закону про люстрацію до креатури вже «нової влади» Анатолія Вітюка чітко демострує, що процес очищення  – це лише зведення рахунків із неугодними новому режиму окремими чиновниками. Співробітники ж органів, які обслуговують певні провладні сили, зокрема, ВО «Батьківщина», успішно обходять люстрацію і залишаються на своїх посадах, незважаючи на припис Закону, – вважає юрист, керівник Центру співробітництва та підтримки міжнародних проектів Ярослав Турчин і додає, що йому, як правозахиснику, не зрозуміло, чому закон, який би він спірно конституційний не був, застосований до керівництва прокуратури області, УСБУ області, але з якоїсь причини не застосований до очільника Управління МВС Кіровоградщини.

Нагадаємо, Анатолій Вітюк був призначений на посаду начальника УМВС у Кіровоградській області у квітні цього року. Йому приписують родинні зв'язки з головою обласної ради, керівником облорганізації партії «Батьківщина» Олександром Чорноіваненком.
e-max.it: your social media marketing partner