Купа мішків непотребу і табличка з проханням не смітити: хвора на рак дівчинка з Олександрійського району власноруч прибрала берег ставка

, Наталка Маринець

00246Вчинок 13-річної Вікторії Горбатюк із Костянтинівки Олександрійського району вражає і водночас надихає. Борючись зі страшним захворюванням, вона знайшла в собі сили, аби спочатку очистити від сміття берег улюбленого сільського ставка, а потім ще й спонукала не смітити там інших.

Медулобластому головного мозку Вікторії діагностували три роки тому. З того часу вона бореться за своє життя. І хоча лікарі кажуть, це одна з найбільш важко виліковних пухлин, дівчинка не здається! Більше того, попри заборону медиків не те що ходити, навіть сидіти, вона знаходить у собі сили дбати про навколишнє середовище і допомагати іншим.

– Уперше за останні кілька років ми з батьками поїхали на ставок. Коли сіли поїсти, я побачила, що там багато сміття. Трошки позбирала, а як їхали додому, вирішила, що взагалі наведу там порядок – приберу усе довкола і зроблю табличку «Не смітити!». Це єдиний ставок, де ми можемо купатися. Мене дратує, коли там смітять. Люди обурюються: «Хто це смітить?!», а вони ж самі нищать природу, – розповідає «КП» Віка.

– Зі ставка ми приїхали надвечір. У нас господарка в селі – я пішла поратися, чоловік – у нічну зміну на роботу. Віка взяла пилку, вибрала дрючок і пиляє. Питаю: «Віко, що ти робиш?» А вона: «Я ось зараз зроблю табличку, щоб не смітили на ставку». Кажу, давай я попораюся, а потім разом зробимо. Вона: «Ні, треба зараз». Кинула я господарство, чоловік вибрав менший кілок, знайшли дощечку... Написала спочатку олівцем «Не смітити!», потім фарбою навела. А коли збиралися на ставок, донька каже, давай візьмемо мішки, будемо там сміття збирати, – розповідає мама дівчинки – Ольга. – Встановили табличку, позбирали сміття. Потім приїхали якісь молоді люди відпочивати і кинули на землю пачку з-під цигарок. До них підійшов менший хлопчик і каже: «Бачите, табличка – не смітити». Старші одразу ж підняли ту пачку. Я глянула на це, посміхнулася... Це ж заслуга доньки!

Сама Вікторія зізнається, понад усе любить чистоту.

– Я люблю прибирати. Коли іду кудись гуляти – завжди прибираю, мене за це хвалять і мені приємно. А коли була у таборі, отримала навіть медаль за чистоту, – ділиться дівчинка.

– Вона така з дитинства. Їй потрібно, щоб усюди був порядок, все було акуратно складене. Вона б усіх котів, собак із вулиці забрала. Я десь побіжу поратися, а вона вже сідає, щось робить, – додає мама.

Через хворобу Віка майже не ходить. Аби не сумувати, займається творчістю – малює, виготовляє різні поробки, які потім продає. Зароблені кошти витрачає на лікування або на подарунки рідним.

Зараз Віка хоче допомогти бабусі своєї подружки, з якою познайомилася у лікарні, – Софії Колесник.

– З Софійкою і її старшим братиком Максимом сильно здружилися, допомагаємо один одному, а Софія називає мене сестрою. Вони навіть приїжджали до мене на день народження… Зараз їхня бабуся захворіла і я хочу зібрати гроші на її лікування, – ділиться з «КП» дівчинка.

Мама Вікторії розповідає, діагноз медулобластома головного мозку лікарі поставили на початку вересня 2014-го. За короткий термін мала перенесла кілька операцій.

– Після того вона погано ходить, зле розмовляє, мова затягнута, не росте... Згодом лікарі виявили ще й компресійний перелом хребта – їй не можна ходити, сидіти, – тільки лежати. Потрібно робити ще операцію, але наразі аналізи не дають такої можливості. Втім Віка бореться, старається дуже, – розповідає Ольга.

Батьки всіма силами підтримують Віку. Намагаються, аби в її житті, не дивлячись на хвороби, було якомога більше позитивних моментів.

– Вікусин лікар мені якось сказала: «Оля, крім тебе, дитину ніхто на ноги не поставить, їй зав­жди треба давати позитив. І по життю потрібно йти з позитивом». Ці слова мене дуже зворушили і дали поштовх. Так і стараємося робити. Чоловік багато працює, щоб були гроші, я – вдома з Вікою. Намагаємося її підтримувати з усіх сил. От вона захотіла на ставок, ми поїхали. Ось що вийшло з цього, – сміється мама дівчинки.

 

фото: ілюстрація

e-max.it: your social media marketing partner