Ярослав Заруцький: Мрію побачити світ і показати його людям

, Любов Попович

03124Кажуть, вустами дитини говорить істина, а її очима Бог показує нам світ. Таке враження складається від малюнків юного художника Ярослава Заруцького, виставка якого відкрилася у галереї «Єлисаветград» в рамках всеукраїнського фестивалю дитячої творчості, який уже втретє відбувся­ у Кіровограді за ініціативи власника галереї Миколи Цуканова. Де мріє побувати, що – намалювати, Ярослав розповів «КП».

Тринадцятилітній Ярослав Заруцький живе з родиною в Києві. Він – особлива дитина. Від народження бореться з тяжкою недугою. Проте хлопчик не втрачає оптимізму і бажання творити. Попри надзвичайну зай­нятість – інклюзивне навчання, реабілітаційні процедури, плавання, він завжди знаходить час для малювання. Найперші глядачі його творчості – сестра і батьки, які завжди поруч.

– Скільки себе пам’ятаю, зав­жди малював, ще з дитячого садочка, – розповідає про своє захоплення юний художник і додає, малює все, що йому подобається, – природу, тварин, пейзажі, але найбільше любить зображати архітектуру. – Люблю малювати різні будинки, бо вони дуже гарні і зберігають історію, що вони бачили, що відбувалося в їхніх стінах.

Не зважаючи на те, що Ярослав пересувається у візку, його світогляд досить широкий. Усе це – завдячуючи батькам і вчителям, які навчають хлопчика.

– Син займався у різноманітних гуртках, його навчали дуже цікаві педагоги різноманітним методикам малювання. Він малював усім, чим тільки можна – олівцями, олійними фарбами, гуашшю. От коли вже почав працювати з олійними фарбами, його роботи стали вирізнятися, – розповідає мама Ярослава – Ніла.

У картинах юного художника оживають звірі, птахи, відчувається подих природи, особливий шарм мають будинки.

– Ми багато подорожуємо і все, що бачить, Ярослав переносить на папір. У нього є варшавські вулички, Тауерський міст, – розповідає мама хлопчика і додає, окремий цикл серед його робіт займають портрети. – Ось Ярик намалював портрет сест­ри, якою він її уявляє, з довгим волоссям, хоча насправді у неї коротка зачіска. А тата намалював в образі лева, бо він народився під цим знаком Зодіаку, з надзвичайно добрими очима. Але мій портрет ще не намалював.

Не зважаючи на юний вік, художник уже має за спиною власні виставки за кордоном. У Кіровограді свої роботи демонструє вперше, але сподівається, що не востаннє.

– Ми дуже вдячні Миколі Цуканову, який запросив нас на чудовий фестиваль дитячої творчості й організував виставку робіт Ярослава. Це надзвичайно важлива робота – давати талановитим дітям можливість показати свої досягнення, – переконана Ніла Заруцька.

Захоплення малюванням допомагає хлопчику боротися з недугою. Нині батьки збирають кошти на необхідні ліки, які можна придбати тільки закордоном, бо в Україні таких немає. Назбирати необхідні кошти сподіваються і завдяки творчості сина, каже мама і вірить, що Ярослав обов’язково стане на ноги.

Сам юний художник мріє про далекі подорожі, які потім передасть на полотні.

– Я мрію побачити світ і показати його людям, об’їздити багато країн. А ще хочу намалювати порт­рет мами, щоправда ще не придумав у якому образі, – поділився мріями талановитий хлопчик.

 

03125

 

фото: Ігор Філіпенко

e-max.it: your social media marketing partner