Для випускників стартувало ЗНО

, Любов ПОПОВИЧ, «КП»

54789

В Україні стартувало Зовнішнє незалежне оцінювання 2013. Перший тест, який пішли складати випускники – хімія.

 

Цьогоріч тести напишуть більше 322 тисяч абітурієнтів, чверть з яких - випускники минулих років. Торік пройти оцінювання виявили бажання майже 329 тисяч осіб.
Через нововведення умови складання іспиту будуть жорсткішими, ніж завжди.
У центрі оцінювання якості освіти абітурієнтам нагадали: без всіх необхідних документів до складання ЗНО не допустять, а запізнення хоч на хвилину – це «недопуск» до складання іспиту. Перескласти цей предмет можна буде лише наступного року. Тому, абітурієнтам варто заздалегідь прорахувати маршрут поїздки. Любителям списування також не пощастить – їх каратимуть безжально. Найближчий рік їм не вдасться здати ЗНО та втупити до вишу.
У зарубіжних країнах така практика значно жорсткіша. Наприклад, у Франції абітурієнт, який намагався порушити процедуру тестування, позбавляється взагалі права на вступ до вищого навчального закладу на термін до п’яти років.
Разом з тим, керівник Центру оцінювання якості освіти Павло Полянський вважає таке посилення контролю непедагогічним. Він критикує можливість складання іспитів мовами національних меншин – каже, що це необгрунтовані додаткові витрати. Як відомо, цьогоріч абітурієнти мали змогу вибирати мову складання іспиту. Їм дали можливість складати тести українською, російською, угорською, румунською, молдовською, польською, кримськотатарською мовами за власним вибором. Загальна кількість абітурієнтів, які виявили бажання складати тести однією з мов національних меншин, складає близько п’ятої частини від усіх тих, хто зареєструвався.
У Кіровоградській області складання ЗНО відбуватиметься у 27 пунктах, затверджених департаментом освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації. Зокрема, у Кіровограді визначено 14 пунктів тестування, Олександрії – 5, Новоукраїнці – 2, Світловодську – 2, Долинській – 2, Гайвороні – 1, Малій Висці – 1.
Найпопулярніші предмети на ЗНО – українська мова і література та математика
В Україні в цьому році 98 відсотків зареєстрованих на ЗНО абітурієнтів обрали для тестування українську мову та літературу, а 61,2 відсотка - математику.
Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева.
- Історія України на третьому місці - 60,6 відсотка, потім біологія – 35 відсотків (у 2012 році було 36 відсотків), також англійська – 28 відсотків, як і минулого року, географія -27 відсотків зареєстрованих випускників, - повідомила посадовець.
Крім того, за її словами, збільшився відсоток тих, хто здає фізику – 22 відсотка. Всесвітню історію і російську мову здаватимуть усього три відсотки віпускників.
ЗНО-2013 проходитиме з 3 до 27 червня. Додаткова сесія тестування відбудеться з 4 по 11 липня.
Попереду у випускників ще кілька іспитів з різних предметів, тож сподіватимемося, що всі вони складуть тести успішно і вступлять до обраних вищих навчальних закладів.

e-max.it: your social media marketing partner