Губернатор розпорядився перевірити атракціони

, Оксана КОСАРЄВА, "КП"

52

Усі атракціони, що функціонують на території регіону, розпорядився перевірити голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко.

 

Відповідним органам очільник області поставив завдання з’ясувати, наскільки безпечні дитячі гойдалки.
- Насамперед ми повинні розуміти, чи в безпеці наші діти, коли розважаються на атракціонах. Необхідно з’ясувати, хто власник, або ж на чиєму балансі вони знаходяться. І кожен такий об’єкт ми маємо взяти під особливий контроль, - заявив голова ОДА.
Тим часом вітчизняні експерти з сумом констатують: гонитва за адреналіном – нині може бути украй небезпечною. Українці неодноразово ставали жертвами індустрії розваг, коли атракціони не тільки призводили до серйозних травм, а й забирали життя.
За словами фахівців, найнебезпечніші в каруселях - місця кріплення. Якщо, обірветься ланцюг чи розійдеться замок, людина вилетить, а це буде те саме, що випасти з четвертого поверху будинку!
Ще одна надзвичайно серйозна проблема, на якій наголошують спеціалісти, але на жаль, не можуть на неї вплинути, – імпорт атракціонів. Говорять, сучасна практика зводиться до того, що за кордоном каруселі відпрацьовують свій вік і їх привозять до нас.
- У таких випадках ризик травмуватися надзвичайно високий. Утім, довести це не завжди вдається – у документах може бути все гаразд, - зауважують експерти.
До слова, нещодавно перевірку пройшли олександрійські, новоархангельські та новомиргородські атракціони. Хоча, якщо бути точнішим, не пройшли. Фахівці територіального управління Держгірпромнагляду в області здійснили перевірку тамтешніх каруселей. Висновки не надто втішні.
«Не призначено працівників, відповідальних за безпечну експлуатацію спортивних атракціонів та утримання їх у справному стані; відсутній персонал для належного обслуговування та ремонту дитячих та ігрових майданчиків (атракціонів); технічними службами власника не проводиться технічний огляд атракціонів, а результати технічного огляду не оформлюється актом», - ідеться у документі.

e-max.it: your social media marketing partner