АТОвець із Кіровоградщини став кращим на «Іграх нескорених» у Сіднеї

, Любов Попович

05783Учасник антитерористичної операції, спортсмен Олександр Чалапчій із села Йосипівка Благовіщенського району представляв Україну на «Іграх нескорених» в Австралії, які відбулися у Сіднеї наприкінці жовтня, і повернувся з перемогою. Він виборов п’яте місце в бігу на візках. Це сталося вперше в історії збірної України в цій дисципліні. Чому вирішив узяти участь у змаганнях і як зустрічали Героя на п’ятому континенті й удома, – розповів «КП».

– Не ставив собі за мету вибороти якісь медалі чи місця. Я хотів просто підтримати наших поранених хлопців, на власному прикладі показати, що не треба впадати у відчай, падати духом. Можна жити й без рук, і без ніг. Якщо ти вижив після найтяжчих поранень, отже мусиш жити далі. Життя на цьому не закінчується, – розповів Олександр Чалапчій.

Під час бойових дій на сході чоловік втратив обидві ноги, однак не зневірився і зумів зберегти силу духу. Це не перші його змагання. Каже, у них відчуває себе рівним серед рівних, бо участь у них беруть спортсмени, які втратили кінцівки чи отримали інші поранення у бойових діях.

– В «Іграх нескорених» брали участь спортсмени з інших країн-членів НАТО, які отримали поранення в бойових діях. Ми всі були в рівних умовах, мали багато спільного. Єдине, що нас відрізняло, те, що я в Україні мушу працювати, аби прогодувати свою сім’ю, а вони вдома мають гідне державне забезпечення, – констатує співрозмовник «КП» і додає, ніяких державних нагород за участь у змаганнях не отримав. – Хоча можновладці обіцяли, що профінансують хоча б реабілітацію поранених бійців, проте ніхто жодної копійки так і не дав.

05780Свій успіх у бігу на візках спортсмен вважає і власним рекордом. Зізнається, тренувався всього три дні й об’єктивно вважав, що за такий короткий час не можна добре підготуватися. Проте ціною власних зусиль зміг вибороти п’яте місце в «Іграх нескорених» і стати кращим у цьому виді спорту в Україні. Крім того, Олександр Чалапчій змагався ще в п’ятьох видах спорту.

Символічну медаль йому вручила організатор «Ігор нескорених» в Україні Оксана Горбач разом із представниками української діаспори в Австралії.

– Мене там зустрічали дуже тепло. І в Україні зустрічали з радістю, коли повернувся зі змагань, але найбільше чекали вдома, – ділиться емоціями АТОвець.

У переліку спортивних досягнень героя – золота медаль із греблі у національних змаганнях «Ігор нескорених», дев’яте місце на щорічному марафоні морської піхоти США. Він подолав дистанцію 42 кілометри на велосипеді з ручним керуванням і посів 58 місце серед 30 тисяч спортсменів, а в своїй категорії став дев’ятим. Олександр також брав участь у проекті «Сила нації».

Олександрові Чалапчію – 31. Він одружений, виховує двох доньок. До війни працював майстром електрогазозварювання на виробничому комбінаті. На сході під мінометним вогнем втратив обидві кінцівки, тим не меш вважає себе щасливою людиною.

За отриману компенсацію в 304 тисячі гривень боєць придбав обладнання і відкрив невеличке підприємство з виготовлення паливних брикетів.

фото: із соцмережі

 

05781

e-max.it: your social media marketing partner