Небайдужі жителі Бобринецького району обʼєдналися, щоб урятувати життя онкохворого Сашка

, КП

09723Жителі Бобринецького району ініціюють різноманітні акції, аби тільки допомогти зібрати кошти на порятунок дев’ятирічного Сашка Ященка з села Витязівка. З липня хлопчик бореться з онкозахворюванням. У нього – лімфома Беркіта 4 стадії – рак ліфмовузлів. Небайдужі люди через соцмережу розпродують речі. А вчора у бобринецькому професійно-технічному училищі №32 влаштували благочинний майстер-клас із прикрашання смаколиків. Збирають копійка до копійки на вартісні ліки.

Батько Сашка – Леонід Ященко розповідає, його син нині у важкому стані, в Охматдиті. Він схуд на 12 кілограмів і майже весь час плаче від болю.


09724– Лікування почали у Кіровоградській дитячій обласній лікарні на початку серпня. П’ять днів він знаходився в інфекційному відділені, думали, що інфекція у нього. Прокапали, йому стало трошки легше. А за кілька днів знову геть зле. Лікарі провели нараду, сказали, що потрібно робити операцію, у нього злоякісна пухлина. Чотири дні Саша був у реанімації. Потім перевели в хірургію. Через 18 днів на тому ж місці, де оперували, утворилася пухлина. Її знову видалили, – ледь стримуючи сльози, розповідає «КП» батько Сашка – Леонід. – Після першої операції занесли гепатит С під час переливанні крові. Зараз окрім основного діагнозу, боримося з гепатитом. Для цього потрібні дороговартісні ліки – «Sovaldi». На жаль, ми не може їх ніяк знайти і купити.


За допомогою родина звернулася до районної організації Червоного хреста.


– На такий випадок у нас є скрині Червоного хреста, які ми розставляєм по магазинах. Для Саші у нас розміщено наразі п’ять скриньок, – розповідає представник Червоного хреста Бобринецької районної організації Оксана Усата.


Аби активізувати збір коштів, організація вирішила провести благодійний майстер-клас із прикрашання смаколиків. Його влаштували на базі ПТУ №32. Вартість уроку – 50 гривень. Однак люди жертвували і більше.


– Ми вважали за необхідність підтримати ініціативу, показати майстер-клас, що ми вміємо. І своєю роботою, своїми знаннями допомогти Сашкові, – каже директор Бобринецького ПТУ №32 Андрій Запорожець.


Працівники та учні закладу власним коштом придбали необхідні продукти, напекли печива та кексів. Учасників майстер-класу вчили як правильно зробити глазур, розписувати пряники, прикрашати кекси та посуд для десертів.


– Вирішила прийти на майстер-клас, бо люблю таким займатися. Але найголовніше, так можу допомогти хлопчику, – говорить жителька Бобринця Оксана Пелихай.

 

097260972709725


Усі смаколики продаватимуть. Зібрані кошти передадуть на лікування хлопчика.


09728– Випічку можна придбати в сільськогосподарському коледжі, кафе «Теплі історії» і магазині «Маркет», – уточнює Оксана Усата. Купивши ці вироби, ви допоможете одужати Сашкові.


Допомогти у зборі коштів вирішила і Галина Волошина. Вона підтримує акції Червоного хреста. Жінка прийшла на майстер-клас, а також започаткувала флешмоб у соцмережі ‪#‎Врятуйдитину‬. До нього долучилися чимало людей.


– Запропонувала всім жителям Бобринецького району, у кого є якісь речі, що у гарному стані, але вже не потрібні продати, а кошти на лікування Сашка. Почала звичайно з себе. Виставила на продаж йогуртницю. Одна людина кошти перерахувала, але не забрала товар. Сказала, щоб хтось інший купив. Так буде більше грошей. Потім люди почали долучатися і також пропонувати товари і послуги, в обмін на гроші для Сашка, – ділиться з «КП» жінка.

 

097290973109732


Із початку боротьби за життя малого родина витратила вже близько 100 тисяч гривень.


– Хімію капають безкоштовно. Але інші препарати, аналазі, МРТ і КТ… це все дуже дорого для нас. Ми хочемо подякувати усім небайдужим, які підтримують нашу родину і разом із нами боряться за нашого синочка, – сказав Леонід Ященко.

Допомогти можна, перерахувавши кошти на картку «Приватбанку»: 4149 4978 6576 3512 (Леонід Ященко – тато)

 

 

e-max.it: your social media marketing partner