Десяток собак всю ніч билися в конвульсіях від смертельної отрути

,

589

Ситуацію з бездомними тваринами в Кіровограді можна назвати катастрофічною. За різними даними у місті – понад дві тисячі безпритульних шариків і мурок, і щомісяця ця цифра збільшується. Одночасно росте й кількість випадків жорстокого поводження з тваринами. Коли в собак стріляють дробом або закривають у будці і спалюють живцем, не можна не замислитися, кого від кого потрібно захищати: людей від собак чи собак від людей?..

 

Минулого тижня десяток дворняжок на Ковалівці захистити було нікому – їх отруїли за одну ніч і вже до світанку покручені від передсмертних конвульсій трупи тварин прибрали. Чиїх рук це справа - довго роздумувати не доводиться. Ну, не прийшли ж мешканці Миколаївки або Кущівки познущатися з вуличних ковалівських собак...
Про те, що тварини мучилися в жахливій агонії, свідчило жахливе виття, яке тієї ночі чули жителі мікрорайону. Після цієї убивчої «акції» вижило тільки двоє собак - їх встигли врятувати двірники. Уникли загибелі крихітні цуценята - убивці тварин їх, вочевидь, не помітили. Тепер малюків надійно сховали і підгодовують молоком - їхня мама теж стала жертвою нелюдів.
- Я прийшла у двір о п’ятій ранку. Наших собак уже не було. Зазвичай вони бігають, гавкають, але в той день ми нікого не знайшли, окрім двох отруєних собачок, - розповідає двірник КРЕПу №6 Тамара Кушнір і запевняє, що на її пам’яті не було жодного випадку нападу цих дворняжок на людей.
- Єдине, що песикам було потрібно - це їжа. Вони тільки просили їсти і ніколи ні на кого не кидалися. Я живу тут майже 12 років і можу з упевненістю сказати, що вони нікого не кусали. Вони дуже доброзичливі були, їх весь район годував. Мені дуже, дуже їх шкода, просто серце кров’ю обливається. Кому вони заважали?! - запитує кіровоградка Світлана.
Однак не всі тамтешні жителі стають на бік беззахисних тварин. Деякі стверджують, що зграя цих собак заважала їм нормально жити. Мовляв, своїм гавканням тварини будили людей о четвертій-п’ятій ранку.
Так чи інакше, представники Кіровоградської організації захисту тварин «БІМ» наполягають на тому, щоб міліція зайнялася пошуком винних в отруєнні собак. Вони впевнені: якщо і цей резонансний випадок залишиться безкарним, таких жорстоких «акцій» в місті відбуватиметься ще більше.
В.о. начальника відділу дільничних інспекторів міліції Кіровоградського міськвідділу УМВС в області Ігор Іванов запевняє, що відносно цієї справи правоохоронцями буде обов’язково здійснена перевірка. Але водночас каже, що розібратися у цій ситуації буде доволі непросто - «об’єкти посягань, тобто трупи собак, прибрали ще вночі»...
- Поки що не було звернень громадян відносно жорстокого факту знущання над тваринами на Ковалівці, щоб ми його зареєстрували і вже почали проводили перевірку. Якщо люди звернуться до нас, ми зареєструємо їхнє звернення і займемося цією справою, - говорить правоохоронець.
За його словами, згідно з законом про захист тварин від жорстокого поводження, отруювачам «світить» штраф від 3 до 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, інакше кажучи, приблизно від трьох тисяч гривень. Та зазнавати такого покарання кіровоградцям ще не доводилося - Ігор Іванов говорить, що фактів скоєння правопорушень відносно тварин по Кіровограду зареєстровано не було.
Однак це суперечить твердженням волонтерів громадської організації із захисту тварин. Голова «БІМу» Тетяна Кучерява запевняє, що вони регулярно звертаються до міліції з приводу отруєння собак.
- Буквально місяць тому було звернення від нашого волонтера, у якої отруїли її породисту собаку. Тварина потрапила «під роздачу» - люди труїли дворняг на вулиці Жадова, а отруту схопила і домашня собака. Ветеринар констатував отруєння, волонтер зареєструвала заяву у Кіровському відділі міліції... Насправді, таких звернень багато, ми від організації регулярно їх подаємо. Але, на жаль, належної реакції немає, - розповідає Тетяна Кучерява.
Таких масових отруєнь, подібних до тих, що сталися на Ковалівці, за її словами, в місті трапляється дуже багато. Жертвами людської жорсткості, як правило, стають собаки, що живуть у спальних мікрорайонах. Проте в міліцію зазвичай звертатися немає з чим - у захисників відсутні будь-які факти знищення собак: їх убивають вночі, а трупи прибирають двірники ще рано вранці...
З огляду на регулярні випадки отруєння тварин, цілком передбачувано, що поки безпритульні собаки бродитимуть зграями по місту, люди їх нищитимуть. На запитання, як вирішити це болюче питання, чиновники відповідають одним словом: «комплексно». За основу цього «комплексного підходу» міська влада бере притулок для тварин, який вже декілька років планується побудувати на Кущівці. Заступник міського голови Сергій Поліщук каже: вже достеменно відомо, що притулок буде розрахований на півтори сотні тварин, яких обслуговуватимуть 25 штатних спеціалістів. Вартість «готелю для чотирилапих бродяг» складатиме понад 7 мільйонів гривень. Заминка, власне кажучи, якраз у фінансуванні.
- Є ймовірність того, що нам з державного фонду охорони навколишнього середовища виділять ці кошти. Якщо їх таки нададуть, будівництво притулку розпочнеться у наступному році, - запевняє Сергій Поліщук.
Та поки що вирішення проблеми безпритульних тварин міста лягає на плечі двох десятків волонтерів «БІМа». Однак зрозуміло, що громадська організація, яка фінансується тільки на пожертви небайдужих кіровоградців, не в змозі вирішити цю велику проблему самотужки.
- Наші телефони вже відомі всім, і вони просто червоні - нам постійно дзвонять. То на вулиці знайшли викинуту коробку з цуценятами, то збили або отруїли собаку - всі дзвонять нам і говорять: «Допоможіть!» Але ж ми лише волонтери, у нас статус громадської організації з пожертвами кіровоградців і з наших особистих коштів. Всі повинні розуміти, що цю проблему неможливо вирішити тільки зусиллями волонтерів, - каже активіст «БІМу» Олена Ерет, у минулому керівник цієї організації.
Найближчі кроки у вирішенні «собачої» проблеми - ймовірний приїзд до Кіровограда міжнародної організації «Чотири лапи», яка безкоштовно стерилізує тварин, у тому числі і в містах України. Торік «БІМівці» подали їм заявку, і ось нарешті ті відгукнулися. Якщо місцева влада підпише з цією організацією меморандум про співпрацю, фахівці «Чотирьох лап» ймовірно приїдуть до нас вже у серпні.
Звичайно, якщо Кіровограду безкоштовно допоможуть – це буде дуже добре. У цивілізованих в «собачому» плані містах проблему з безпритульними тваринами вирішують саме за допомогою стерилізації. Та, на жаль, навіть це не захищає дворняг від жорстокої розправи – у цьому році було вбито близько десятка вже простерилізованих собак з жовтими кліпсами...
Сьогодні у дворі, де сталася жорстока розправа, тихо - Муха і Аза спокійно гуляють і кружляють біля тих, хто їх годує і захищає. Але що з ними буде завтра, як і з сотнями інших дворняжок, передбачити важко.

e-max.it: your social media marketing partner