У скільки кропивничанам обійдеться новорічний стіл?

,

11846Чим ближче Новорічні свята, тим більший ажіотаж у супермаркетах. Продавці гірками викладають найпопулярніші товари, міняють цінники на святкові – зі знижками, розкладають крам так, щоб він аж «влізав» в очі покупцеві. Утім вони поки не надто скуповують продукти до святкового столу і подарунки. Стримують ціни. «КП» порівняла, як зміни­лися цінники за останні три тижні, і запитала у кропивничан, наскільки щедрішим буде їхній новорічний стіл порівняно з минулорічним.

ІНДЕКС СТРАВ

За підрахунками експертів, новорічний стіл 2022 року обійдеться українцям на 10% дорожче, ніж це було минулого року. Принаймні таке середнє зростання цін фіксує статистика. Ціни зростали протягом року, тож, можливо, це було не так помітно, як перед святами. «КП» вирушила в один і той же супермаркет, аби порівняти, як змінилися цінники на основний набір продуктів до святкового столу за останні три тижні. Результат здивував: одні продукти ще більше здорожчали, а інші – навпаки впали в ціні.

За основу взяли традиційні страви, які готують у багатьох родинах.

Олів’є. За час експерименту зелений горошок додав у ціні гривню і коштує 27,70, яйця з 34,90 здорожчали до 37,50 гривні, ковбаса лікарська – 93 гривні за 500 грамів, кіло картоп­лі коштує 7 гривень, цибулі – 11,89 гривні. Приємно вразив у цьому наборі майонез, він навпаки подешевшав на 4 гривні і коштує 22,90.

Шуба. Традиційний салат за собівартістю вийде найдешевшим. Оселедець не змінив ціну і коштує 9,79 гривні за 100 грамів, до нього додайте картоплю, моркву по 11 гривень за кіло і буряк за ту ж вагу по 14,95 гривні.

Холодець. Для приготування цієї страви багато складових не потрібно, проте основні вартують найдорожче. За свинячу галяшку на Колгоспному ринку в обласному центрі просять 50 гривень за кіло, курка в середньому коштує 100-120 гривень за кіло. Звісно не обійдеться святковий стіл і без м’ясних страв. Кожна господиня готуватиме їх на свій смак. Не зважаючи, що нині триває піст, м’ясо не здешевшало. За свинину на ринку правлять від 100 гривень за ребро до 130-150 гривень за м’якуш і ошийок, сало тонке коштує 100 гривень, підчеревина – 150 гривень. Яловичина коштує від 130 до 250 гривень за кіло залежно від сорту.

Звісно на святковий стіл треба поставити шампанське та інші закуски. Ціна на ігристе за час експерименту зросла на 6 гривень, пляшка «Артемівського» коштує 128,90 гривні, сир твердий «Російський» – 47,70 гривні за 180 грамів, ковбаса сиров’ялена 180-300 гривень за кілограм, баночка ікри червоної – 250 гривень. Ближче до новорічних свят знизилася ціна на мандарини – з 32,59 до 28,95 гривні. Солодкі дитячі подарунки в асортименті від 55 до 250 гривень за одиницю.

Загалом, за скромними підрахунками, новорічний стіл обійдеться у 1400 гривень. Але до цієї суми ще додадуться витрати на подарунки дітям і родичам, тож скільки з кишень витягне святкування, кожен рахуватиме індивідуально.

СВЯТО СТАЛО ДОРОЖЧИМ

Більшість кропивничан, з якими спілкувалася «КП», відзначають – цьогоріч купити до святкового столу можуть менше порівняно з минулим роком.

Наталія, 42 роки: Звісно свято стало дорожчим. Ціни он як на все зросли, навіть порівнювати не треба. На щастя, я собі можу дозволити накрити новорічний стіл. Цього року змінила роботу, зарплату отримую більшу, тож не економитиму. Буде традиційна курка, хоч вона й значно здорожчала порівняно з минулим роком. Маю трьох хрещеників, тому треба і стіл гостям накривати, подарунки готувати. Скільки на них доведеться витратити, ще не рахувала, але близьких порадую.

Костянтин, 44 роки: Все дорожчим стало, витрати значно збільшилися. Цього року менше витрачатиму на святкування. Подарунки дітям підготую, вони ж цього свята чекають, але на собі трохи зекономлю.

Наталія, 64 роки: Яке свято? Воно для нас недоступне. У мене пенсія 2200 гривень, комунальні послуги заплачу, ліки треба купити, то на святковий стіл уже нічого й не лишиться. Максимум, що зможу собі дозволити – яєчню і сосиски. Можливо вистачить ще на цукерки дітям, бо треба ж їх привітати. Для пенсіонерів це свято буде дуже дорогим.

Тетяна, 51 рік: Я забезпечена людина, можу собі дозволити на Новий рік і стіл накрити, і ялинку купити. Приготую традиційні страви – холодець, олів’є і шубу. Гості хай приходять, святкуватимемо разом, а подарунків дитячих не купуватиму, бо вже діти повиростали. Мені на продукти до святкового столу грошей вистачить, але загалом, звісно, ціни на все зросли.

 

текст: Любов Попович
фото: Людмила Попудіна

e-max.it: your social media marketing partner