Скандал у Шостаківському інтернаті: там б'ють дітей?

,

31359-1uМинулого тижня у Шостаківському інтернаті для дітей із розумовими вадами стався скандал: учениця звинуватила педагога у тортурах. Вихованка Людмила Міркулова заявила, що вчителька її побила. Утім, прокуратура цей факт спростувала. З’ясовувати причину конфлікту взялися очільник області Андрій Ніколаєнко та Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. Останній, окрім Шостаківського інтернату, що в Кіровоградському районі, два дні поспіль інспектував й інші дитячі заклади нашої області.

 

У телевізійному сюжеті постраждала дівчинка показує синці, які начебто залишилися від стусанів учительки. Каже, так її покарали за те, що відмовлялася йти спати. Педагог натомість божиться, що дитини й пальцем не чіпала і переконує, що та часто говорить неправду.
- Факт побиття дитини-випускниці не підтвердився. Відбулося судово-медичне обстеження дівчинки. Жодних тілесних ушкоджень на її тілі фахівці не виявили, - наголошують у прокуратурі області. Розібратися у конфлікті пообіцяло й управління освіти. internat 1
Тим часом на Кіровоградщину з інспекційним візитом дитячих закладів приїхав Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. Разом із головою ОДА він відвідав скандальний інтернат. Побачене посадовців вразило!
- Враження від відвідин Шостаківського інтернату надзвичайні. На порозі нас усі запевняли, що у закладі все добре. Але за півгодини ми переконалися в зворотньому. У резонансній події, яка відбулася з вихованкою інтернату, ніхто належним чином не розбирався. Ніхто не з’ясував справжньої причини, чому так сталося. Питання не в тому, били дівчинку чи не били, а в тому, чому вона так сказала. У цих розбірках ніхто не побачив проблему дитини, яку ми, поспілкувавшись з цією дівчинкою, зрозуміли. Вихованку безпідставно у випускному класі перевели зі спеціальної школи, де вона могла отримати нормальний атестат про середню освіту, до спеціалізованої. Саме це змусило її так вчинити. А деякі, щоб себе виправдати, списують усе на якісь розумові відхилення. Дитина цілком адекватна! – говорить голова ОДА Андрій Ніколаєнко.
Очільник області дуже різко відреагував на цей кричущий випадок і вже поставив завдання терміново з’ясувати, хто, на якій підставі і наскільки вмотивовано взяв на себе відповідальність прийняти таке рішення щодо дівчинки. А ще пообіцяв найближчим часом поставити питання про перепрофілювання згаданого дитячого закладу.
У свою чергу Уповноважений Президента України з прав дитини висловив сподівання, що рішення відносно Шостаківського інтернату з боку ОДА буде достатньо жорстким. Адже, не дивлячись на те, що їхня перевірка була доволі поверховою, у закладі вже знайшлося безліч грубих порушень, головне з яких – встановлення «психіатричного» діагнозу дітям.
- Ми не фахівці з психології, але маємо великий досвід спілкування з людьми, і це дозволяє нам робити висновки, що багато дітей начебто з розумовими вадами, які знаходяться в інтернаті, насправді психічно здорові і повинні ходити у звичайну школу, - запевняє Юрій Павленко.
internat 2Під час відвідин Шостаківського інтернату голова ОДА познайомився з маленьким вихованцем закладу і, поспілкувавшись із хлопчиком, вирішив взяти його під особистий патронаж. І Андрій Ніколаєнко, і Юрій Павленко впевнені, що цій дитині, як і багатьом іншим, діагноз «розумові вади» встановили абсолютно безпідставно.
- Ми домовилися про те, що кожна особова справа дитини, яка сьогодні виховується в інтернаті, буде проаналізована на предмет об’єктивності. Це стосується і дітей-сиріт, і дітей, які перебувають у закладі за заявою батьків, - заявив Юрій Павленко і додав, що ситуація в Шостаківці спричинить перевірки у подібних закладах на справжність «психіатричного» діагнозу у дітей по всій Україні.
Окрім Шестаківського інтернату, Уповноважений Президента проінспектував і дитяче відділення Олександрівської районної лікарні. Побачене так само не втішило столичного посадовця. Говорить, стан забезпечення не відповідає вимогам: ліжка, матраци, подушки, постіль вже давно відпрацювали своє і потребують термінової заміни.
Звісно, ця проблема стосується не тільки Олександрівської лікарні, а й інших медзакладів регіону. Тому Юрій Павленко дав завдання провести об’єктивну перевірку кожного дитячого і пологового відділень на предмет належного матеріально-технічного забезпечення, а також протягом року зробити у них ремонти, адже це по силах навіть районній владі.
- У мене є відчуття, що Кіровоградська область може бути першою, де дитячі відділення лікарень будуть забезпечені на 100 відсотків відповідно до вимог законодавства. Голова Олександрівської РДА Валерій Авксентьєв пообіцяв, що вже (у четвер) будуть нові матраци і постіль у дитячому відділені, а потім – і в пологовому, - зазначив Юрій Павленко. «Кіровоградка» обов’язково перевірить обіцянку влади.
Побував Уповноважений і у Будинку дитини. Чиновник зробив висновок, що заклад потребує перепрофілювання у Центр медико-соціальної реабілітації, адже скоро потреби у ньому взагалі не буде: за останні роки кількість «відмовників» на Кіровоградщині суттєво зменшилася.
Юрій Павленко доволі різко розкритикував діяльність кіровоградської школи-інтернату, який, за його словами, не відповідає інтересам дітей, бо вихователі до них ставляться неповажливо і «по-рабськи». Окрему увагу захисник прав дітей звернув і на розвиток інклюзивної освіти в області – із більш ніж трьох тисяч дітей-інвалідів Кіровоградщини загальноосвітню школу відвідують трохи більше півтори сотні. Всі інші – на індивідуальному навчанні, яке, як показують дослідження, неефективне та неякісне. Саме тому Уповноважений дав завдання профільному управлінню за рік підготувати і заклади, і дітей, і батьків до масового переходу на інклюзивну освіту і пообіцяв, що обов’язково приїде перевірити виконання всіх його доручень.
- У Кіровоградській області відбулися позитивні зміни по тих завданнях, які я поставив торік ще за головування Сергія Ларіна. Рівень опіки дітей вдалося суттєво підвищити, це справді досягнення області, яка, так склалося, вважається сирітською. До речі, по Україні поширюється досвід Кіровоградщини по впровадженню будинків сімейного типу. І це також досягнення, - зазначив Павленко. - Я впевнений, що у найближчі п’ять років всі діти без якихось радикальних дій житимуть у сім’ях, а інтернати залишаться лише у спогадах про СРСР.

e-max.it: your social media marketing partner