У Кіровограді з’явився добровольчий студентський батальйон

–Студентська рада на зібранні вирішила створити навчальний батальйон і поставила питання перед адміністрацією коледжу про організацію навчального процесу як військового відділення коледжу. Раніше допризовну юнацьку підготовку студенти проходили лише на першому курсі. І це велика помилка, що програма не була розрахована на весь термін навчання. Насправді, у становленні хлопців як чоловіків дуже важливим є військово-патріотичне виховання. Мені, як колишньому військовому, дуже важливо донести їм не глобальні тактичні міркування військової науки, а сувору солдатську правду, – розповідає директор коледжу Олександр Михайлов.
Він каже, на території коледжу є бомбосховище і тир, тож студентам є де займатися. Єдине, додає, існує пара слабких місць, які потребують окремої уваги.
– Перше – це фізична підготовка, студенти не можуть отримати таку, як в армії. Друга проблема виникла з вогневою підготовкою, оскільки адміністрація коледжу змогла придбати лише один автомат Калашникова. Важливим пунктом було також знайти тих викладачів, які б мали бойовий досвід і викликали повагу до себе. Тому запросили контрактників із 3-го кіровоградського десантного батальйону спецпризначення, які зараз лікують поранення, отримані в зоні АТО, – ділиться Олександр Михайлов.
Навчання проходитиме щосереди. Серед предметів – тактико-технічна підготовка, орієнтування на місцевості, захист від ураження хімічною зброєю, стройова, вогнева та інженерна підготовки, безпека життєдіяльності, плавання.
Трохи пізніше студенти долучатимуться до занять бойових підрозділів 3-го окремого полку спеціального призначення. Також у планах тренування у польових умовах та виїзди на полігон.
Тим часом студенти вже склали військову присягу. Кажуть, їх не лякає ні сувора дисципліна, ні військові статути, ні армійський уклад і режим.
– Я пішов на військову підготовку, бо хочу стати справжнім захисником своєї держави і свого народу. Хлопець, як на мене, зобов’язаний знати військову справу і вміти поводитися зі зброєю. Не хочу акцентувати на цьому, але сьогодні такий час, що військові знання будуть корисними всім, – пояснює своє рішення студент Артем Клібацький.
Відділення військової підготовки викликало неабиякий ажіотаж і в дівчат.
– Мені подобається військова форма, дисципліна, тому я вирішила спробувати себе у цій ролі. Думаю, вчитися буде нескладно, бо дівчата зараз є такі, що можуть зрівнятися з хлопцями, – розповідає студентка Вікторія Чорна.
Триватиме військова підготовка до кінця навчального року.
– Після проходження вишколу, студенти знатимуть, як правильно зробити окоп, зібрати і розібрати зброю тощо. Найголовніше це те, що у такій формі спілкування викладачі зможуть не тільки дати загальні військові знання, а й на практиці покажуть, як правильно поводити себе у побуті, за правилами етикету ставитися один до одного. Повірте, це дуже важливо для молодого покоління, – підсумовує Олександр Михайлов.