Прощаючись із легендарним спецназівцем Олефіренком, кіровоградці ставали на коліна
![1646](/images/photo2/photo2/1646.jpg)
– 16 січня, під час виконання бойового завдання – розвідувального пошуку під Маріуполем під вогнем ворога загинув смертю хоробрих один із видатних українських вояків, талановитий і безстрашний чоловік, якого колеги-професіонали називали «спецназівець №1», командир 73 морського центру спеціального призначення, капітан 1 рангу Юрій Борисович Олефіренко, – повідомив про смерть бійця на своїй сторінці у Facebook головний редактор сайту Цензор.нет Юрій Бутусов.
![1652](/images/photo2/photo2/1652.jpg)
– У Юрія Борисовича було багато здібностей, але він не мислив свого життя поза армією і спецназом. Видатні інтелектуальні здібності дозволили йому під час війни, в ході постійних активних бойових дій досконало вивчити фарсі! Олефіренко володів складною мовою вільно, читав вірші і співав пісні, спілкувався з місцевими жителями, як своя людина, – продовжує журналіст Юрій Бутусов.
В Україні свою військову кар'єру Олефіренко також побудував у частинах спецназу Кіровограда й Очакова. Багато сил віддав 50-му навчальному центру спецназу в Кіровограді, 17-й бригаді, яка зараз переформована в 73-й центр спецпризначення.
![1651](/images/photo2/photo2/1651.jpg)
Офіцер загинув смертю хоробрих під вогнем ворога під час виконання бойового завдання – розвідувального пошуку. Олефіренко сам розробив розвідувальну операцію і очолив її. Під час мінометного обстрілу бойовиків він закрив своїм тілом трьох підлеглих, чим урятував їм життя. Сам отримав поранення, проте до госпіталю так і не доїхав.
– Юрій Борисович спланував і очолив розвідувальну операцію, прекрасно розуміючи великий ризик. Чому пішов сам? Він не міг відправити людей на завдання і не піти разом із ними. Такий командир був, справжній. Переживав за кожного бійця. І тому бійці йому вірили завжди як самому собі... Він загинув, як і жив – як справжній воїн і справжній патріот. Вічна пам'ять герою України. Наш обов'язок зробити все, щоб допомогти родині героя, щоб його життя і його справи не були забуті, – продовжив Юрій Бутусов.
![1653](/images/photo2/photo2/1653.jpg)
–Добра, порядна, щира, весела людина, відчайдух, – згадує начальник штабу, перший заступник командира військової частини, капітан 2 рангу Володимир Подолянчук. – Це не та людина, в якої так рано повинен був обірватися життєвий шлях. Для нас він був, як батько. Дорослий, зрілий, досвідчений. Завжди турбувався, ніколи не залишав у біді. Уся військова частина попрощалася з командиром, ніхто не залишився осторонь. Він жив одним подихом, згорів – наче свічка. Нещодавно згадував його останні слова, які мені запам’яталися перед його крайнім від’їздом на схід. Він сказав: «Ніхто не повинен залишитися байдужим, коли країна скаже «Допоможи!». Таким він був, наш командир.
– Він розпочав свій військовий шлях простим рядовим солдатом. Тричі побував на вогненній землі Афганістану, де з честю виконав усі покладені на нього задачі. Одним із перших він став у стрій на захист своєї держави. Юрій Борисович був для нас товаришем, взірцем. Його подвиг залишиться назавжди в наших серцях. Ми будемо завжди пам’ятати, яким він був за життя, до нього завжди можна було звернутися за порадою і допомогою, він ніколи не відмовляв, – говорить голова обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Віктор Остащук.
Для колег він став беззаперечним авторитетом, зразком високого професійного виконання бойових завдань та справжнім батьком для кожного рядового.
![1650](/images/photo2/photo2/1650.jpg)
Поховали Юрія Олефіренка на Алеї слави на Рівненському кладовищі у Кіровограді.
Без чоловіка й батька залишилися дружина і двоє дочок.