Хворий на сухоти чоловік кілька днів лежав під стінами лікарні

,

210

Пацієнти його підгодувували, а медики не помічали. Цей кричущий випадок людської, головне, лікарської байдужості стався у Кіровоградській обласній протитуберкульозній лікарні. На території закладу просто неба у страшенну спеку три доби поспіль чоловік з відкритою формою туберкульозу чекав на допомогу. Натомість медики вимагали спеціальне направлення…

 

Ще 25 червня чоловіка, який достроково звільнився з 69-ї Кременчуцької колонії, етапували до Кіровограда. З останніх сил хворий на відкриту форму туберкульозу дістався до обласної протитуберкульозної лікарні, де, знесилений, ліг прямо на землю. Йти далі у нього не було сил. Дві доби чоловік лежав просто неба і ніхто з персоналу закладу до нього не підходив – доки самі пацієнти лікарні не повідомили громадську організацію «Відкрите серце», яка опікується такими хворими.


Волонтер цієї організації Олег Ішков розповів, що приїхавши до лікарні, активісти почали бити в усі дзвони: викликали швидку допомогу, зателефонували голові ОДА… Лише після цього на нещасного звернули увагу.
За словами волонтера, «швидку» на територію лікарні не пустили, проте хворого одразу госпіталізували. Він переконаний: якби медперсонал відразу надав чоловіку необхідну медичну допомогу, почав його рятувати, він би вижив. А так – 2 липня чоловік помер.


Особливо дивує у цій ситуації поведінка працівників лікарні. На запитання, чи бачили вони, що на території лікарні на землі кілька днів лежить знесилений чоловік з явними ознаками хвороби, вони відповіли, що… його не помічали. А коли нарешті побачили, то заявили, що він не стільки хворий, як голодний…


Не зміг одразу покласти хворого на лікарняне ліжко і керівник закладу Петро Олійник. Його аргумент просто вбивчий – у чоловіка не було направлення на лікування. Отак один-єдиний папірець став фатальним у цій історії!
Зараз цією справою займаються правоохоронці. Вони з’ясовують ступінь вини лікарів протитуберкульозної лікарні.
- Порушення основних принципів охорони здоров’я медичними працівниками цього закладу та прояв формалізму призвели до смерті людини, - констатував перший заступник прокурора області Сергій Жолонко.


За фактом ненадання допомоги хворому відкрито кримінальне провадження. Нині призначено низку експертиз, зокрема судово-медичну, які повинні встановити причинно- наслідковий зв’язок між смертю хворого та ненаданням йому медичної допомоги.


Окрім того, працівники прокуратури в порядку нагляду проводять перевірку у даному лікувальному закладі на предмет додержання там законодавства про охорону здоров’я.


За останні тижні – це вже третій трагічний випадок, пов’язаний з медициною, який стався на території області. У середині червня у пологовому відділенні Устинівської центральної районної лікарні померла новонароджена дитина. Породіллю госпіталізували до обласного перинатального центру, де кращі фахівці й сьогодні борються за її життя.
Головний лікар обласної лікарні Лариса Андреєва у коментарі «КП» повідомила, що стан жінки ще тяжкий, але є позитивне зрушення – він стабілізувався.


- Пацієнтка вже поволі утримує дихання, запрацював кишечник – ми її годуємо через зонд. Легені все ще самостійно не працюють – у неї так званий синдром дихального розладу. Ми не втрачаємо надії, - розповіла керівник закладу.
Інша трагедія сталася у кіровоградській жіночій консультації №1. Через алергічну реакцію на лідокаїн померла 21-річна жінка. Сиротою залишився маленький син.


Після черги медичних скандалів на ситуацію жорстко відреагував очільник регіону Андрій Ніколаєнко.
- Мені отут (по горло - Ред.) сидить ваша корпоративна етика і солідарність! Доганами ці два страшні випадки не закінчаться! Я особисто візьму питання на контроль, переговорю із прокурором. Ці горе-лікарі будуть сидіти! Тоді буде інший рівень відповідальності. Гроблять, адже знають, у нас таке законодавство, що максимум – виженуть із роботи. Мене не мучитимуть докори сумління, якщо когось відправлять до в’язниці…, - заявив він на початку цього тижня.

e-max.it: your social media marketing partner