Чому кіровоградцям заважає спокійно жити Центральний сквер?

,

152

У просторіччі кіровоградці називають цей скверик нецензурним словом. Чомусь так склалося, що замість того, аби прикрашати Кіровоград і стати гарним куточком відпочинку городян і гостей міста, Центральний сквер, який знаходиться у самому серці обласного центру, демонструє те, що показувати нормальним людям було б не варто. Біля генделиків, розміщених тут, збирається такий контингент, за яким, як кажуть, тюрма плаче. Вдень скверик перетворюється на ринок з різним крамом, а вночі – на ринг з п’яними розбірками. Взимку, коли у мешканців навколишніх будинків вікна щільно зачинені, у помешкання хоч не так долинає увесь «театр перед мікрофоном», який відбувається у сквері. А влітку від цього шуму, гаму, криків і співів людям просто діватися нікуди…

 

Уже багато років поспіль жителі обласного центру, які живуть поблизу скверу, скаржаться всюди, куди тільки можуть, на галасливий сквер й просять припинити знущання над ними.


- Всі мешканці нашого будинку №78 по вулиці Гоголя, що розташований біля Центрального скверу, буквально мучаться. Надворі така спека, а ми ж не можемо ні вікна відкрити, ні балкони, бо у сквері, крім гучної музики від кафе, яке працює цілодобово, лунає п’яна лійка, а під ранок гулянки завершуються бійками і криками. Цей сквер – розплідник п’янства, наркоманії, криміналу і розбещеності. Ви ж подивіться – вночі тут жоден ліхтар не горить. І це центр міста, центр області і навіть України! У нас сьогодні будують десятки дитячих майданчиків, а вкрутити кілька ліхтарів у центрі Кіровограда не можуть. Хіба так складно зробити це місце чистим і культурним? Поруч розташований міськвиконком, але жодному міському голові, які були останніми роками при владі, не було діла до Центрального скверу, - розповідає житель будинку, пенсіонер Сергій Сергієнко.


Чи можна знайти важелі впливу на підприємство, яке порушує спокій кіровоградців, зокрема, тишу в нічний час, «Кіровоградка» поцікавилася у кількох інстанціях.


Наприклад, начальник відділу ринкового господарства та побутових послуг Кіровоградської міськради Олександр Маличенко повідомив, що про проблему владі відомо - саме тому виконком скасував рішення, прийняте ще попередніми очільниками міста, яке дозволяло роботу кафе, розміщених у сквері, у нічний час.


- Ми це рішення скасували, бо мешканці ближнього будинку вже давно скаржаться на нічну «діяльність» розважального закладу, - розповів чиновник. – Але підприємець – власник кафе – подав до суду, а той пристав на його бік, а не на бік громади. Пізніше міська рада прийняла рішення про заборону торгівлі алкогольними напоями у Центральному сквері Кіровограда, але це рішення трактується так: «до закінчення ліцензії торгового закладу».

 

Тобто, ті заклади, у яких ліцензія на здійснення торговельної діяльності ще не закінчилася, можуть і далі продавати алкоголь…


Водночас Олександр Маличенко пояснює: щоб сквер привести у належний стан, треба одразу владнати правові відносини з орендарем цієї земельної ділянки. За його словами, зараз у суді розглядається справа про розірвання договору оренди. Юридичний відділ міської ради розробляє проект рішення щодо роботи закладів торгівлі, побутового обслуговування та ресторанного господарства, яким чітко розмежовуватимуться етапи погодження режиму роботи таких підприємств відповідно до чинного законодавства.


Крім того, працівники відділу ринкового господарства та побутових послуг міської ради спільно з правоохоронними органами неодноразово проводили рейди з перевірки дотримання норм ліцензованої діяльності кав’ярнями та закладами торгівлі у Центральному сквері.


- На порушення громадського порядку, у тому числі і порушення тиші у нічний час, повинні реагувати правоохоронці. Такі порушення можуть бути підставою для позбавлення ліцензії підприємства податковим департаментом з ліцензування. Але таке рішення приймається тільки на основі подання правоохоронних органів і скарг громадян, - говорить Олександр Маличенко.


Найбільше про нічне життя у Центральному сквері і про правопорушення, що тут відбуваються, знають у міліції. Не випадково всі нічні наряди патрулів наближені саме до цього місця.


В УМВС області зазначають, що Центральний сквер – територія підвищеної кількості правопорушень. З початку року тут зареєстровано кілька десятків кримінальних та адміністративних правопорушень: крадіжки, бійки, розпиття алкогольних напоїв, хуліганство. Всі вони підпадають під визначення - порушення громадського порядку. За цей же період до відповідальності притягнуто сімдесят осіб. Саме тому ця територія обласного центру - під пильною увагою правоохоронців. У нічний час тут ведеться відеоспостереження, постійно чергує автопатруль, а маршрути нарядів ППС організовано так, щоб вони якнайближче пролягали до Центрального скверу.


Звісно заклади розваги – кафе, приваблюють сюди на відпочинок різну публіку, у тому числі й голосною музикою. До 23-ї години така діяльність розважальних закладів дозволена. Але зачасту тут музика лунає й до опівночі. Люди кажуть - міліція повинна реагувати. Утім, правоохоронці апелюють до закону й пояснюють - притягти юридичну особу до відповідальності за порушення тиші можуть тільки на підставі висновків санепідстанції про завищені норми децибелів у нічний час. Якщо фахівці зроблять такі заміри і доведуть, що вона дійсно перевищує дозволені норми, тоді правоохоронці реагуватимуть. В іншому випадку – не матимуть підстав. Але… після 23-ї години санстанція не працює. Хто мірятиме децибели?


Звісно, можна припустити, що фахівці санепідемстанції колись-таки зроблять відповідні заміри шуму. Можна мріяти, що висновки підтвердять слова людей. Можна сподіватися, що власників кафе покарають… Але на цьому все! Головна проблема центрального скверу не зникне…


Очевидно, щоб зімкнути в одне ціле всі деталі одного ланцюга, треба вольове рішення місцевої влади, яка кардинально змінить свій погляд на згадане місце відпочинку. Принаймні, сподіватимемося, що хоча б ліхтарі тут незабаром з’являться…

e-max.it: your social media marketing partner