Уроки майстринь. Кольорова радість - кутасики

,

137

Літо в Кіровограді не дуже балує можливістю піти у «культпохід», тож радіємо усьому, що нам пропонують. Зокрема, виставкам і майстер-класам. Бібліотекар відділу мистецтв обласної бібліотеки імені Чижевського Тетяна Філіппова пояснила, що практика літніх майстер-класів для відділу звична. І вони збирають свою публіку, людей, які прагнуть спілкування з творчими особистостями та бажають навчитися робити щось цікаве власноруч.

 

…Звичні для філармонії зірки зараз більше «на Югах» гастролюють. Свої колективи зобов’язані нести мистецтво в маси, хоч зараз вже «жнивних концертів» ніхто, здається, не влаштовує. Театр імені Кропивницького взагалі з чистою совістю після напруженого сезону в морі купається. Правда, Тетяна Ткаченко, директор обласного художнього музею на своєму сайті повідомляє про нові експозиції. Можна ще в галерею «Єлисаветград» зазирнути.

 

І в бібліотеці імені Чижевського намагаються про наші духовні інтереси подбати. Ось Ірина Зантарія провела майстер-клас «Графічна експресія». Пообіцявши навчити присутніх створювати композиції і монотипії, пані Зантарія слова дотримала.

 

136А вчити вона вміє! Багато років художник Ірина Зантарія керувала студією «Соняшник» при обласному центрі дитячої і юнацької творчості. Її вихованці часто займали призові місця на різних конкурсах і фестивалях. Тож у відділі мистецтв зібралися зацікавлені різного віку. Бабусі і онуки, тато і синок… І всі з однаковим інтересом слухали Ірину Зантарію, намагаючись виконувати все, як вона велить. Жіночка пенсійного віку, справно орудуючи пензликом, хитала головою і запитувала: «А хто це так гарно говорить?» «Художник Ірина Зантарія» - пояснила. А жіночку звали Людмила Дмитренко. За професією вона педагог. Вчила спецдисциплінам майбутніх торговельників, а нині насолоджується заслуженим відпочинком. Звісно, не розхолоджу- ється. У відділ мистецтв на майстер-клас вона потрапила, так би мовити, з корабля на бал. Тільки-но повернулася з Одеси, де тривав 17-ий фестиваль «Педагогіка ХХІ століття». Бібліотечні заходи пані Людмила вважає саме такою педагогікою. Між іншим, учасниками останнього стали представники християнського туристично-краєзнавчого руху «Роял рейджерс». Це міжнародна організація створена, як я зрозуміла, на основі євангельської церкви і покликана працювати, на громадських засадах, зрозуміло, з проблемними дітьми, відволікаючи їх від негараздів вулиці. «Рейнджерці» ходять у галстуках, як колись радянські піонери. Правда, кольору вони не червоного. А я з сумом подумала: кому заважали піонери, з їх прекрасними піснями і хорошими справами. Тепер ніхто таких пісень не співає. І не створює. Тепер у нас інші цінності. А шкода!


138Майстер-клас «Графічна експресія», не перший у серії подібних заходів, але й не останній. На свій урок запрошувала художниця Ольга Коломієць, котра спеціалізується на національному одязі і вчила бажаючих робити кутасики. З собою треба було прихопити картон, циркуль, ножиці, шерстяні нитки будь-якого кольору. Що ж воно за кутасики? Це такі кругленькі помпони, що прикрашають вишиті речі – сорочки, головні убори. А окремо вони можуть бути матеріалом для створення чи оздоблення інших речей.


На черзі майстер-клас Наталії Федорової, котра пропонує зробити «Городецьку пташку» (від російського міста Городець). Для цього потрібні папір А-4 жовтогарячого кольору, фарба «гуаш», палітра, пензлики, простий олівець, гумка.


Такими будуть липневі майстер-класи. На майбутнє плануються бібліотечні уроки Ірини Кудревич, котра дасть урок японського шитва «Сашико». А відома у Кіровограді майстриня клаптикового шитва Людмила Кривенко навчить робити ляльки-мотанки. Отже, не втрачайте можливості навчитися. А раптом у вас спить талант? Є нагода його розбудити!

e-max.it: your social media marketing partner