У Голованівському районі люди не дали владі закрити школи

Педагоги, які прийшли пікетували сесію райради з плакатами «Той, хто економить на школах, – будуватиме тюрми!», розповідають, що в районі всього 27 шкіл. Трьом із них, за планом оптимізації, планується залишити ІІІІ ступені, чотирьом присвоять ІІІ ступені, а два десятки загальноосвітніх шкіл навчатимуть лише учнів початкових класів, тобто матимуть тільки І ступінь.
Дітей влада обіцяє довозити за 20 кілометрів до старшої школи. Але придбання автобусів лише у планах. До того ж, школярам доводитиметься вставати о шостій ранку, а повертатися – близько п’ятої вечора. Батьки переконані, не кожна дитина витримає такий графік. Більше того, кажуть, вимушені будуть купувати дітям обіди, а це щонайменше 10 гривень на день.
– У мене п’ятеро дітей. Де я щодня візьму по півсотні, аби мої діти були не голодними в школі аж до вечора?! – риторично запитує мама школярів.
Директор Лебединської школи, однієї з найменших у районі, переконаний: після такої «оптимізації» їхній навчальний заклад закриється.
– За школою підуть клуб, ФАП і решта... Тоді просто заженіть бульдозер і зрівняйте все, – каже директор. – Ми говорили з батьками про те, як можна зберегти школу. Ми просимо одне: давайте шукати вихід.
– Не треба тримати людей за ідіотів, вони розуміють, що несе за собою така оптимізація, – заявляє депутат районної ради від «Опозиційного блоку» Олександр Яровий. – Що значить забрати в сільської школи, де навчається всього 4580 учнів, 59 класи? Порахуйте, скільки учнів залишиться в цих оптимізованих школах! Ви думаєте таку школу хтось залишить? У людей уже уривається терпець. Скоро і Яценюк, і голова району Голімбієвський, і інші «оптимізатори» й «реформатори» самі тікатимуть з країни, бо наробили людям лиха вже занадто!
Натомість очільник району Олег Голімбієвський під час сесії божився, що оптимізація – не означає закриття.
– Люди добрі, все, що ви зараз чуєте, – це провокація та брехня. Ніхто не говорив, що школи в районі будуть закриватися, буде лише оптимізація, – переконує він. – Є постанова Кабміну. До 14 березня ми всі будемо чітко знати, як та які школи оптимізувати…
Іншу частину промови голова райдержадміністрації продовжив уже за зачиненими дверима. Він зібрав сільських голів і попросив віддати торішні залишки в бюджеті до бюджету районної ради. Мовляв, ці кошти підуть якраз на утримання шкіл. Однак сільські керманичі не вірять голові РДА.

– Я почув думки решти голів, ми дійшли висновку, що у нас заберуть ці кошти, а потім запропонують самостійне утримання цих шкіл, – продовжує очільник Журавлинки. – Ми тоді скажемо, що у нас немає грошей, бо їх віддали. І тоді школи закриють. У нас школа – дев’ятирічка, а хочуть залишити тільки початкові класи. Але коли зменшиться кількість учнів, ми повинні будемо фінансувати її своїми силами. Проте село витрати такі не потягне. В інших районах такого немає. Просто Голімбієвський хоче бути першим в області по оптимізації шкіл.
Проти такої пропозиції голови райдержадміністрації й інший сільський голова – Петро Риковський.
– У нас 147 тисяч гривень залишку, – каже очільник Кленового. – Ніхто не погодився! Я не маю права приймати рішення, не порадившись із громадою. Районній раді, звичайно, це вигідно. Уявіть собі: в районну раду надходять субвенції з сільських бюджетів, які вони використовуватимуть на свій розсуд. Якщо ми не погодимося перерахувати – пригрозили заблокувати усі рахунки і виплати. Скоріше за все, Голімбієвський робить це для свого піару. Він дав зрозуміти, що демократія закінчилася, і що вони робитимуть те, що їм вигідно.
Тим часом «КП» попросила самого Олега Голімбієвського прокоментувати заяви сільських голів. Проте телефоном він відмовився спілкуватися з газетою. Відтак редакція направила йому письмовий запит. Тож «КП» чекає на відповідь посадовця.