Під час операції на легенях кіровоградці до кістки спалили ногу

,

760Біда трапилася з жителькою обласного центру Любов’ю Шабалою майже рік тому. Рівно стільки часу жінка лікує наслідки оперативного втручання у приватній клініці і намагається довести, що стала інвалідом через недбалість людей у білих халатах. Вона каже, що хірургічний стіл, на який потрапила із легеневою хворобою, був не заземлений. Під час операції її вдарило струмом і нога обгоріла аж до кістки. Після інциденту Любові Шабалі зробили кілька пластичних операцій, однак кінцівка так і не загоїлася. Лише у Львівському опіковому центрі їй змогли допомогти. Лікувалася там понад два місяці. Про свої поневіряння лікарняними  палатами вона розповіла «КП».

– Торік, 8 березня, мені стало зле – було важко дихати. Чоловік мене відвіз в одну з лікарень. Мене приймали дуже довго. 9 березня на ранок мій стан значно погіршився: почав падати тиск, я непритомніла, з’явився сильний біль у грудях. Тоді я попросила чоловіка викликати лікаря. Його прізвища я не знаю. Лікар сказав, що до понеділка мені робити нічого не будуть, а тоді була лише субота. Навряд чи до понеділка я б дожила..., – тяжко пригадує ті події кіровоградка Любов Шабала.

Після такого ставлення в лікарні, чоловік та друзі жінки вирішили відвезти її до приватної клініки, бо вважали, що там приділять належну увагу.

– Коли мене привезли в лікарню, у мене був неймовірний біль. Мені вкололи наркотик. Покласти під томограф вже не могли, я була в критичному стані. Завідуючий цією клінікою сказав, що операція потрібна термінова – терпіти і чекати вже не було часу. Ми погодилися, бо вибору не було, – розповідає Любов Шабала, додаючи, що після операції від наркозу відходила довго, та й лікар сказав, що народилася вона в сорочці. – А коли я потроху прийшла до тями, то побачила свою праву ногу, яка була не зрозуміло яка. – Тоді я ще пожартувала:  це що додатковий бонус до операції?

Кіровоградка  розповідає, що  не встигла оговтатися від пережитого, як медики їй повідомили, що через те, що розряд пройшов через ногу, їй треба зробити ще одну термінову операцію.

– Мені спалили п’яту, а це єдине місце на тілі людини, де шкіра не виробляє необхідних для відновлення  клітин. Попри те, що після операції на легенях через два­три дні мені треба було встати, медики мені зробили пластичну операцію. Для ураженої  правої ноги взяли шкіру з лівої, – підсумовує жінка, пояснюючи, що після цього вона взагалі не могла рухатися, адже обидві ноги були загіпсовані, інші наслідки були ще страшнішими – піднялася температура, в легенях знову почала набиратися рідина, яку повторно відкачували.

Побачивши такий результат, Любов Шабала та її чоловік почали просити медиків приватної клініки викликати фахівців з інших регіонів, а то й країн, аби ті подивилися на рану та зробили свої висновки відносно курсу лікування. Утім, зі слів жінки, лікарі відмовилися, запевнивши, що операція не складна і процес протікає нормально.

Як розповіла постраждала, двадцять один день вона не могла встати з ліжка, схудла на 17 кілограмів, її стан не покращувався, рана не загоювалася. Тоді їй зробили ще одну операцію. А на питання, чому не приживається шкіра, медики буцімто пояснили, що організм надто ослаблений.

– Уявіть, у мене обидві  ноги повністю порізані. Піднятися я не можу. Підвищилася температура, рідина в легенях знову набирається, починається запалення. Медики ввели мені в легені якийсь апарат із Ленінграда, який розріджує рідину – так мені пояснили спеціалісти. Цей препарат на рівні хіміотерапії, – із тремтінням в голосі пригадує лікування наша співрозмовниця. – Це було ніби замкнене коло. Після другої пластичної операції на нозі шкіра знову не прижилася, а лікарі мені вкотре сказали, що все нормально. Тоді я попросила чоловіка щось зробити, бо відчувала, що звідси не вийду, що помираю тут...

Отримавши такий результат лікування легень, жінка випасалася з клініки. Та наступного дня їй треба було робити перев’язку, тож вона з допомогою чоловіка Валерія ледь дісталася медзакладу. Зі слів Любові Шабали, замість перев’язки їй зробили ще одну пластичну операцію без попередженя (!).

– Сорок хвилин йшла операція. Я зателефонувала чоловіку і сказала, що мені зробили операцію. Він був шокований. Але в лікарні знову повторили «нічого страшного»..,  – пригадує жінка, стверджуючи, що про проведення останньої операції медики вирішили змовчати, не вписавши її навіть у медичну картку.

Їхати наступного дня на перев’язку до клініки Любов Шабала відмовилася. Процедуру їй робили вдома. Під час перев’язки вона ледь не знепритомніла, коли побачила свою ногу. 763

– Коли лікарка зняла бинт, рана була повністю чорна! Я ледь не знепритомніла, побачивши результат пластичних операцій, – каже жінка.

Наслідки такого лікування Любові Шабалі виправляли у комунальній восьмій львівській лікарні, куди вона звернулася.

– Найтяжча дорога в житті була до Львова. Температура під 40, рана сочиться і кровоточить... Я не можу це описати. Це було страшно.  Скільки  житиму, стільки й молитимуся за тих людей, які зустрілися мені у Львові. Лікар Василь Савчин подивився і 762сказав, що його команда зробить все можливе, і на наступний день призначив операцію. Але перед цим, коли лікар прочитав епікриз, здивувався: останню операцію не записали в медичну картку, та й кількість зданих мною аналізів вражала. Адже кожного дня в кіровоградській приватній лікарні мені робили томограми, УЗД, ледь не щодня здавала аналізи крові, а кожен із них вартував чималих грошей.

Львівський лікар направив жінку на МРТ кісток і судин, щоб глянути наскільки живими залишилися капіляри. У результаті, розповідає постраждала, з’ясувалося, що кістка спалена, тобто опік був четвертого ступеня, але аж ніяк не третього, як поставили діагноз кіровоградські медики. Так само львівські фахівці здивувалися, коли дізналися, що оперували пацієнтку у Кіровограді без перевірки стану кісток і судин.

Більше двох місяців львівські медики робили все можливе, щоб зберегти жінці ногу. Наразі Любов Шабала вже потихеньку, але ступає. Вона говорить, що таку недбалість лікарів приватної кіровоградської клініки не залишить без уваги, адже такі наслідки лікування тут може отримати кожна людина.

– Уявіть, через які випробування я пройшла. Це лише початок, адже спалена кістка в будь­який час може нагадати про себе. Я залишилася інвалідом на все життя. Мої ноги викликають сльози у кожної жінки, які їх бачать – вони всі в ранах... Це звичайна лікарська недбалість! А якби струм пішов у голову, в серце, що б тоді написали, що серце не витримало?! Ніхто переді мною навіть не вибачився. Найстрашніше в цій ситуації – дике бездушне ставлення до пацієнта. На таке лікування у мене пішло більше 100 тисяч гривень, з них мені повернули лише 37 тисяч. Проживання в палаті за добу тут коштувало 250 гривень. За мої гроші мене продовжували калічити. Приватна клініка – це ще не панацея, що там вилікують і все буде добре. За мої витрачені гроші і втрачене здоров’я вони повинні відповісти! – підсумовує Любов Шабала, пояснюючи, що вже написала заяви до управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації та в прокуратуру Кіровограда.

«КП» також вдалося поспілкуватися з хірургом приватної клініки. Попри тривале очікування на розмову, хірург Григорій Урсол врешті дав коментар.

– До мене зателефонували знайомі і попросили надати допомогу, яку, на їхню думку, не надали в іншому 761медзакладі. Я погодився, адже захворювання було у моїй професійній компетенції. Все життя я пропрацював торакальним хірургом. Я повинен був відреагувати, як людина і як лікар. Це була субота, кінець робочого дня. Я провів діагностику і переконався в діагнозі, який був встановлений. Фактично я виконав той об’єм медичної допомоги, який треба було виконати в цей день. Ми провели операцію, яка була важкою і тривалою, і врятували пацієнтці життя. Але під час операції відбувся неочікуваний випадок – за мої 32 роки лікарської практики в мене такого не було – опік нижньої кінцівки, куди ми завжди прикріплюємо електрод, – пояснює медик.

Варіантів того, чому стався опік, хірург каже, існує багато. Причини цього конкретного випадку нині встановлює комісія управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації. З’ясовувала, що сталося, і внутрішня комісія клініки.

– Це була екстраординарна ситуація, тому ми повинні були хоча б для себе прояснити, чому виникли такі ускладнення, – говорить Григорій Урсол, додаючи, що спілкувалися з опіковими хірургами України, які пояснили, що, дійсно, такі ситуації бувають і з ними періодично зверталися хворі й лікарі, але вони не знають, чому так відбувається, що стається під час операції з обладнанням, хворим. – Ми провели комісію і ретельно перевірили всі прилади, заземлення, контури і все таке подібне, все працює нормально. Тому зараз я не можу пояснити, чому так відбулося саме з Любов’ю Шабалою, але це сталося...

Хірург каже, що таких випадків було чимало, в тому числі і в Кіровограді він нарахував більше 10. Утім  розголосу про це не було. Питання в тому, чому так відбувається і як цього уникнути?!

– Так сталося, але я цього не хотів… Я врятував їй життя! – продовжує розмову Григорій Урсол.

Описуючи далі послідовність лікування Любові Шабали, медик запевнив, що все було зроблено правильно, що операція відбулася згідно  згоди з пацієнткою, що опісля все протікало добре, проте жінка була дуже емоційна і наполягла, щоб конструкцію з ноги зняли раніше. Спочатку лоскут, яким накрили рану, був рожевого кольору, а потім змінився. Відповідно доводилося рану лікувати далі.

Григорій Урсол зізнається, що після виписки Любові Шабали, він телефонував до львівських колег і цікавився, як себе почуває жінка.

– Коли вона йшла від нас, то була усім вдячна, а що сталося зараз, звідки у неї така агресія, я навіть не знаю, – розмірковує хірург.

Чим закінчиться дана ситуація, спрогнозувати поки складно. Дізнатися, на якому етапі вона перебуває, в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації «КП» не вдалося.

Тим часом інформацією поділилися в прокуратурі Кіровограда. Там уточнили, що дійсно, до них звернулася місцева жителька зі скаргою на медичний персонал «Лікарні Святого Луки», через недбальство якого вона отримала значні ускладнення здоров’я під час лікування іншого захворювання. За даним фактом відкрито кримінальне провадження, у ході розслідування якого встановлено, що під час операції на легенях медпрацівники застосували незаземлене обладнання, в результаті чого потерпіла отримала опіки третього ступеня.

– Більше того, намагаючись виправити зазначену недбалість, лікарі лише погіршили стан пацієнтки. Нині, для з’ясування повної та об’єктивної картини кримінальної справи, призначена судово-медична експертиза. Хід слідства прокуратура міста тримає на контролі, – зазначили у відомстві.
e-max.it: your social media marketing partner