Як бути, якщо рідна донька забирає пенсію?

, Lena

7650

В одному з попередніх номерів «КП» писала про кіровоградського пенсіонера, учасника бойових дій Василя Пилиповича, який уже шостий місяць поспіль ледь зводить кінці з кінцями. Мовляв, пенсію, на яку він упродовж життя важко працював, отримують родичі. Цю історію розповів сусід ветерана. Зізнається, не може спостерігати за тим, як дідусь шукає правди. Власне, того дня він вкотре привіз літнього чоловіка на поштове відділення, де і зустрівся з журналістами «КП».

 

Реакція на ту публікацію була блискавичною – зателефонували з пошти. Пообіцяли, що обов’язково з’ясують, чому так відбувається, і чи, бува, це не дезінформація. Газета натомість також вирішила провести власне розслідування – журналісти виїхали безпосередньо додому скривдженого ветерана, поспілкувалися з його сусідами… Від почутого й побаченого – стало не по собі.
Живе Василь Пилипович майже наприкінці вулиці Саксаганського, а це – практично кілометр від пошти. Подолати такий відрізок шляху, складно навіть молодій людині. Що тоді говорити про літніх?! Місцеві говорять, що недалеко від них проїжджає 22-а маршрутка, проте їздить не часто. Уздовж вулиці – жодного магазина. Виручають стареньких у такій ситуації поштарі, які крім пенсії та свіжих газет, носять ще й товари першої необхідності – мило, порошок чи інший крам.
Догукатися чи достукатися до дідуся виявилося не так просто. На допомогу прийшли сусіди. Вони стверджують, що Василь Пилипович неодноразово звертався до них за допомогою, просячи то хліба то поради: як бути, якщо рідна донька забирає пенсію?!
- Раніше, - пригадують, - коли ще була живою його дружина, родина жила мирно, а діти часто відвідували батьківську оселю. Утім, зі смертю жінки все змінилося…
Василю Пилиповичу – дев’ятий десяток. Це слабкий чоловік, сині очі якого дивляться здивовано, але на запитання: чи впізнали, відповідає, що так. Одягнений він так само як і того дня, коли зустрілися біля поштового відділення. Аби точно переконатися у правдивості слів сусіда, ще раз перепитуємо: то чи правда, що вашу пенсію забирає донька? – Так, - відповідає він.
Поштарка, яка носить пенсію, говорить, що дійсно, коли востаннє давала гроші Василю Пилиповичу, в хаті була його родичка. Каже, поклала гроші на стіл, дідусь поставив підпис у відомості, а вже хто далі розпоряджався пенсією – не знає - то справа сімейна. Сам ветеран підтверджує, що за пенсію дійсно розписався у бланку, а от гроші забрала донька, ще й погрожувала при цьому…
Тим часом в обласній дирекції «Укрпошти» письмово, за візою в.о. директора Наталії Москаленко, повідомили, що спільно з представниками управління пенсійного фонду області їхні фахівці перевірили, чи справді літній кіровоградець не отримує пенсію упродовж шести місяців. З’ясувалося, що отримує і все відбувається без порушень - так, як того вимагають нормативні документи, де зазначено, що «пенсія одержувачам виплачується особисто, або за довіреністю, яка надається пенсіонером».

e-max.it: your social media marketing partner