Пральні порошки вражають печінку, нирки, легені та мозок

,

20130

Інгредієнти, що містяться у пральних порошках та інших миючих засобах, можуть провокувати цілий ряд небезпечних хвороб.

 

Експерти назвали п'ять найбільш небезпечних інгредієнтів, які є в миючих засобах, і наслідки від їх використання.
На сьогоднішній день від алергії страждає в середньому від 20 до 40 відсотків населення України, заявляє Президент Асоціації алергологів України, професор алергології Борис Пухлик.

За його словами, сучасна людина живе в надлишку алергенів у навколишньому середовищі - у повітрі присутній пилок рослин, шерсть тварин, людина стикається з алергенами в їжі і при використанні миючих засобів.

- До речі, до останніх людина еволюційно не пристосована. Алергія на хімічні речовини найчастіше проявляється у формі контактного дерматиту. З ним боротися дуже важко, ця штука може згодом трансформуватися в екзему, плюс може розвинутися бронхіальна астма, - зазначає експерт.
Однак, мінімально убезпечити себе пересічний українець все ж може. Для цього варто лише уважніше читати склад на упаковці і не купувати ті товари, у складі яких є небезпечні речовини.

 

ТОП-5 найбільш шкідливих речовин у пральних порошках:

Синтетичні поверхнево-активні речовини
Вони викликають подразнення шкіри, ураження мозку, печінки, легень, нирок, призводять до зміни фізико-хімічних властивостей крові.

Фосфати
Їх накопичення в організмі може призвести до розвиткураковихклітин.

Фосфонати
Фосфонати вважаються менш шкідливими для людини і, таким чином, виробники в інших країнах обходять заборону на фосфатні порошки. В Україні проект закону про заборону фосфатних порошків вже надано до розгляду у Верховну Раду.

Цеоліти
Менш небезпечні, ніж фосфати, однак можуть провокувати розвиток онкологічних захворювань.

Хлор і синтетичні віддушки
Вони викликають астму, атеросклероз, гіпертонію, захворювання серцево-судинної системи, сприяють руйнуванню білків в організмі людини, викликаютьпорушенняімунноїсистеми.
Крім цих речовин, до складу безпечних миючих засобів не повинні входити сульфати, силікати, аміак і бор.

e-max.it: your social media marketing partner