Суд у Москві продовжив арешт морякам із Кіровоградщини до кінця жовтня

, Наталка Маринець

08465Лефортовський районний суд Москви продовжив на три місяці запобіжні заходи 24 українським військовополоненим морякам, у тому числі бійцям з Кіровоградщини – Роману Мокряку й Андрію Артеменку 17 липня, пише «Українська правда».

Судові засідання проходили у закритому режимі.


Запобіжний захід у вигляді арешту до 26 жовтня продовжили Андрію Артеменку, Андрію Ейдеру і Василю Сороці.


Усіх інших військовополонених, зокрема й Романа Мокряка, залишили від вартою до 24 жовтня.


«Жодне клопотання захисту в чотирьох судових засіданнях про залучення копій наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, згідно з яким українські військовополонені моряки повинні бути негайно звільнені, задоволено не було», - написав у Facebook акдвокат Микола Полозов і додав, всі судові рішення щодо продовження запобіжних заходів військовополоненим українським морякам оскаржуватимуть.

 

Нагадаємо, вранці 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку українському буксиру «Яни Капу» і двох катерів, «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили вогонь на ураження по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливість проходження через протоку. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них отримали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ. Всі полонені були заарештовані так званим «судом» в Криму, після цього їх перевезли в московські слідчі ізолятори «Лефортово» і «Матроська тиша». Серед полонених двоє військових із Кіровоградщини – Роман Мокряк і Андрій Артеменко.

 

Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, серед яких двоє із Кіровоградщини.

e-max.it: your social media marketing partner