Кіровоградську ОДА очолить Балонь
Кабмін погодив кандидатуру 36-річного Андрія Балоня на посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації. Про це повідомляє Урядовий портал сьогодні, 20…
Кабмін погодив кандидатуру 36-річного Андрія Балоня на посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації. Про це повідомляє Урядовий портал сьогодні, 20…
У Суботцях Знам’янського району поховали Діану Хріненко, яку розшукували з Дня Незалежності, сьогодні, 26 липня, пише CBN.
На похорон зібралися близько двохсот людей – рідні, близькі, однокласники Діани, односельці.
Батьки дівчини зазначили, сподіваються, що поліція таки знайде винних.
Нагадаємо, Діана зникла торік у ніч із 24 на 25 серпня. Поліція, рятувальники, військові та небайдужі жителі прочесали довколишні населені пункти, лісосмуги, поля та яри в радіусі кількох десятків кілометрів. Правоохоронці знайшла розбитий телефон Діани, а поряд – краплі крові.
За місяць пошуків, зневірені у роботі правоохоронців односельці Діани перекрили трасу.
26 березня поблизу села Глибока Балка Знам’янського району, що неподалік Суботців, під час польових робіт знайшли людські рештки і речі. Три експертизи підтвердили, що вони належать Діані Хріненко.
Тарифи на водопостачання та водовідведення для абонентів обласного комунально-виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» зростуть майже на 15% для приватного сектору та майже на 11% – для багатоквартирних будинків.
Розцінки вже затвердила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Наберуть чинності тарифи після оприлюднення їх у газеті «Урядовий кур’єр».
Ціна за кубометр стане єдиною як для приватних домоволодінь, так і для багатоквартирних будинків і складатиме 28 гривень 68 копійок.
Відтак у приватному секторі (у випадку наявності послуг водопостачання та водовідведення) – зростання відбудеться на 14,8%, для абонентів багатоквартирних будинків – на 10,7%.
У підприємстві зазначають, перегляд тарифів, з-поміж іншого, зумовлений інфляцією, зростанням вартості реагентів, цін на електроенергію, запчастини й інші послуги, а також підвищенням рівня оплати праці та необхідністю погашення кредиту Світового банку.
– Основними причинами – є здорожчання складників, – коментує Олександр Головченко, заступник генерального директора з комерційних питань «Дніпро-Кіровоград». – Тобто, подорожчання реагентів, хлору. У минулому році майже вдвічі зросла ціна на хлор. Була дуже складна ситуація з хлором в Україні. Так само зростає мінімальна заробітна плата, вартість електроенергії... І ці всі складові призводять до того, що має дорожчати і вода. Для субсидіантів таке подорожчання взагалі буде непомітним. Адже сума субсидій прив’язана до доходів домогосподарства. Якщо доходи не зростають, то субсидія зросте і покриє це підвищення тарифу. А людям, які більш заможні, які можуть оплачувати комунальні послуги, яким субсидія не призначається, не відчують, я сподіваюся, такого підвищення.
текст: Ірина Іванова, Алла Зейферт
Підприємство «Світловодськпобут» погрожує припинити подачу тепла до осель містян через низький тариф на послугу, повідомляє «Світловодськ».
Зокрема у своїй заяві підприємство наголошує, що отримало номінації на газ до 30 листопада.
У свою чергу виконком Світловодської міськради має погодити економічно-обгрунтований тариф, однак цього не робить.
Відтак «Світловодськпобут» попереджає, якщо ситуація з затвердженням тарифу, який би став гарантією погашення заборгованості з заробітної плати та виплати її у майбутньому, не вирішиться у 10 денний термін, представники колективу, залишають за собою право припинити подачу теплоносія в місто і неявку на «безкоштовну» роботу.
«Ми, колектив підприємства, відповідально виконуємо всі покладені на нас обов'язки, незважаючи на суттєву затримку заробітної плати. Але в подальшому така ситуація стосовно не розрахунку з нами по заробітній платі та неприйняття економічно обґрунтованого тарифу продовжуватись не може, оскільки ми всі також мешканці нашого міста і ні в якому разі не звільнені від обов’язкових платежів як за житлово-комунальні послуги, так і на господарські потреби наших родин. Звертаємось до вас з проханням дуже уважно та відповідально поставитись до виконання покладених на вас обов’язків, розглянути наше звернення та вирішити нарешті питання щодо своєчасної виплати нам заборгованості по заробітній платі. У разі продовження такої ситуації на протязі десяти календарних днів, залишаємо за собою право не з'являтись на свої робочі місця… Робота всіх котелень міста буде підтримуватись лише на технологічному мінімумі, а в разі не вирішення ситуації в подальшому буде зупинена», — йдеться у зверненні.
Якщо «Світловодськпобут» припинить теплопостачання, без опалення залишаться понад 12 тисяч квартир, лікарня, дитячі садки та школи, заклади соціальної та культурної сфер.
Нагадаємо, минулого тижня жителі Світловодська вийшли на акцію протесту через дії теплопостачального підприємства. Люди отримали дозволи міськради на встановлення автономного опалення, однак «Світловодськпобут» не знімає абонентів із обліку і продовжує нараховувати плату за опалення. Разом із тим, підприємство категорично не визнає дозволи міськради, а рішення виконкому оскаржує в судах.
Група нардепів зареєструвала законопроект про внесення змін до статті 133 Конституції України про перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку. Документ уже скерували на розгляд комітетів.
Його автори пишуть, що назва Кіровоградська область походить від Кіровограда, а той – від Кірова, а відтак є комуністичною.
««Кіровоградська область» є символікою комуністичного режиму. А відповідно до статті 4 вищезазначеного Закону України («Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» – «КП») – «публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму... на всій території України заборонено», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.
Новий варіант назви області автори вважають «промовистим».
«Тому назва «Кропивницька область» звучатиме промовисто і стане ще одним нагадуванням про багату культурну та історичну спадщину краю», – сказано у документі.
Розробники також певні, що «прийняття законопроекту не потребуватиме додаткових витрат із державного та місцевого бюджетів».
Втім для внесення змін до Конституції проект закону має набрати не менше двох третин голосів.
Нагадаємо, два роки тому у липні Верховна рада перейменувала Кіровоград на Кропивницький, чим викликала хвилю обурень. Жителі міста заявляли, що парламентарі знехтували їхньою думкою. Нині Вищий адміністративний суд продовжує розгляд позову про скасування рішення про перейменування обласного центру.
фото: архів «КП»
В обласному центрі біля дендропарку підпалили позашляховик Volkswagen Tiguan сьогодні, 23 квітня.
За словами очевидиці, автівку підпалили двоє невідомих у масках. Вони приїхали на машині і припаркувалися біля Європейського ринку, що неподалік парку.
– Двічі прогримів вибух. Було дві пожежні машини. Пожежу вже загасили, – уточнила очевидиця і додала, що машина, яку підпалили, була без номерних знаків.
Наразі «КП» з’ясовує, кому належить підпалена автівка.
Тримісячні близнюки Максим і Владик, які народилися передчасно і яких рятували усім миром, знову потребують допомоги – дітям діагностують набряк головного…
Як уже повідомляла «КП», з 15 по 18 вересня в Одесі відбувався фінал престижного конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. У двадцятку кращих педагогів потрапив і…
Кіровоградка Олеся Гудименко – вчитель англійської мови школи №25 і єдина з України, яка стала переможцем міжнародного конкурсу Кембриджського університету…
«КП» розпочинає новий проект «Запрошуємо друзів на чай». Щоп’ятниці у редакції чекатимуть друзів газети, аби поговорити на різні теми наживо, а не у соцмережах.
– Сьогодні життя настільки стрімке, що майже все спілкування перекочувало у соціальні мережі. За роботою, браком часу нам ніколи зустрічатися, аби, дивлячись один одному в очі, поговорити про насущне. Тож «КП» вирішила «витягти» наших друзів із буденних проблем на живе спілкування за чашкою чаю, – розповідає директор газети Олена Данилишин і сподівається, це не будуть банальні посиденьки, а майданчик для народження нових проектів і планів, для обговорення соціальних проблем, для пошуків шляхів їх вирішення і, звичайно ж, обмін позитивними емоціями і енергетикою.
Головний редактор Любов Попович додає, за майже сто років існування у газети з’явилося надзвичайно багато друзів тож хотілося б усіма побачитися, а з багатьма і просто познайомитися особисто.
– Сьогодні, як і завжди, «КП» займає активну громадську позицію, бере участь у багатьох соціальних проектах, і сама нерідко є ініціатором таких. Переконані, у процесі живого спілкування можна обговорити і зробити ще більше добрих справ. Ми запрошуємо на чаювання усіх наших друзів з органів влади, громадського сектору, творчої сфери – усіх, кому цікаво поділитися з нами думками, ідеями, мріями, – зазначила вона.
Друзів редакція чекає щоп’ятниці о 14:00 за адресою: вулиця Чикаленка (колишня Медведєва), 1а, офіс 420. Телефон: (094) 939-04-30.
В обласному центрі невідомі підклали вибуховий пристрій під автомобіль «Нива», який належить працівнику державної установи, сьогодні, 19 травня, повідомляють в обласній поліції. Власник авто отримав тяжкі поранення.
Пригода сталася близько п’ятої години ранку в одному зі спальних мікрорайонів. За попередньою інформацією, на автомобілі «Нива», який належить потерпілому, здетонував вибуховий пристрій. Чоловік отримав тяжкі травми.
Поліцейських та лікарів на місце події викликали мешканці будинку, які почули шум.
Унаслідок вибуху транспортний засіб отримав механічні пошкодження. З місця пригоди правоохоронці вилучили фрагменти вибухового пристрою.
Нині поліція встановлює осіб, причетних до скоєння злочину, проводяться оперативно-розшукові заходи.
Також вирішується питання щодо внесення інформації за цим фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Попередньо подію кваліфікували як замах на вбивство. На місці працюють поліцейські.
Новина, яку першою повідомила «КП» про покинуте немовля у Знам’янці, зачепила кожну небайдужу людину. Про цей випадок центральні телеканали знімали сюжети, а небайдужі містяни взялися допомагати новонародженій. І поки правоохоронці розшукують маму дівчинки, у лікарні вона вже стала улюбленицею і їй навіть дали ім’я – Марія Знам’янська.
– Дитину знайшли на сходах кіоску неподалік вокзалу. Вона була в пелюшці, штанцях. У цьому ж пакеті лежало покривало. Спочатку припускалося, що їй не більше двох годин. Однак, після огляду, лікарі зазначили, що дитині близько двох діб, – розповідав «КП» начальник ювенальної поліції управління превентивної діяльності Нацполіції в області Сергій Бочарніков.
Стан дівчинки медики оцінюють як задовільний. Кажуть, немовля добре розвивається і має гарний апетит.
– Розвивається нормально, добре їсть. Гарна дівчинка, – коментує «КП» неонатолог Знам’янської райлікарні Валерія Кіріченко.
У лікарні знайда з перших днів стала улюбленицею. Їй дали ім’я – Марія Знам’янська.
– Треба ж якось звертатися до дівчинки. Ім’я вибирала соціальна служба. Звичайно, поки немає опікунів, то доглядає за дівчинкою наш медперсонал. Вона вже доросла, їй хочеться на ручки, то по черзі носимо. Також активно допомагають жителі міста. Постійно запитують, що треба, приносять дитячі суміші, підгузки, одяг. Дівчинку я нікому не маю права показувати, а от допомогу приймаємо. Люди приходять щодня. Дві людини за день, як мінімум, – додає лікар.
Однією з тих, хто постійно допомагає знайді, є Дарина Ніколаєва.
– Про немовля я дізналися з соц-мереж. Спочатку своїми силами зібрала все, що могла, – кашу, водичку, підгузки... Потім у соцмережі дала клич допомогти малечі, – розповідає «КП» жінка і зауважує, на особливо активну підтримку не надто розраховувала. – Думала, мене закидають лайливими словами. Мовляв, у країні війна, а я на покинуту дитину збираю... Але, на щастя, відгуки лише позитивні, люди цікавляться, що необхідно, приносять. Коли в лікарні питаю за дівчинку, кажуть, гарно розвивається, вже щічки собі наїла. Її всі там люблять.
Дарина зізнається, й сама колись потребувала допомоги. Тому завжди намагається підтримати нужденних.
– Не хочеться бути байдужою в такій ситуації. Завжди намагаюся допомогти, коли можу. Мені також колись потрібна була допомога. Я знаю, що це таке, коли люди відгукуються! Це людяність. І якби побільше було у нас таких людей, то не було б таких випадків, коли мами викидають своїх дітей, – каже Дарина.
Неонатолог Валерія Кіріченко зауважує, породілля могла б не залишати дитину на вулиці, а принести до них у лікарню і покласти у «Вікно життя».
– У нас є навіть два вікна. У приймальному і пологовому відділеннях. Є відповідна вивіска, кнопка виклику, – говорить вона.
«КП» свого часу писала про такі «Вікна життя» і наскільки вони важливі.
– Мама приходить до такого «Вікна життя», відкриває його, кладе туди дитинку. Потім натискає кнопку – це сигнал лікарям, що принесли немовля. Потрібно, щоб це вікно було у правильному місці, тобто, щоб не бачили хто і коли приніс малюка, – нагадує особливості «Вікна життя» представник всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини» в області Оксана Іваничко.
У департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації запевняють, залишити анонімно немовля можна ледь не у кожній районній лікарні.
– У пологових будинках і в центральних районних лікарнях можна залишити дитину анонімно. Принцип «Вікна» діє у кожному з цих закладів, однак відповідне облаштування є не всюди, – визнає очільник департаменту Олег Рибальченко.
Аби з’ясувати, як на Кіровоградщині працюють «Вікна життя», «КП» провела експеримент. Журналіст телефонувала до лікарень, і, прикидаючись породіллею, питала, чи можна там анонімно залишити маля.
– У нас немає «Вікна життя», – коротко відрізали в Олександрійській центральній райлікарні.
– Так, у нас є «Вікно життя». Моя хороша, а ви що від дитини хочете відмовитися?! Ви звідки телефонуєте? Ви хто? Ви у Гайвороні? Я не пам’ятаю, щоб у нас хтось так залишав дітей. Але… ви приносьте… Хіба ж я скажу вам, що не можна? Звичайно краще принести, ніж викинути десь…, – відповідали «КП» у пологовому відділенні Гайворонської центральної районної лікарні.
– А чому ви питаєте про «Вікно життя»? У нас такого немає, але можна залишити у приймальному відділенні дитинку, якщо вже така ситуація. А хто ви? Це серйозне питання! Ви хочете анонімно залишити дитину? Навіщо? – розпитували у Добровеличківській ЦРЛ і вмовляли не робити помилки. – Це дуже серйозно… Це ж не кошеня, не цуценя, це ваша дитинка… Мамочко, може у вас зараз депресивний стан? Ви трошки подумайте, обміркуйте ситуацію, це ж ваша кровиночка... Не варто так робити! Анонімно у нас дитину не можна залишити, у нас немає «Вікна життя». Є пологове відділення, є дитяче, приймальне відділення. У нас же не місто… Тільки відмову треба писати.
А поки лікарі та жителі Знам’янки опікуються Марійкою, правоохоронці продовжують розшукувати її маму.
– Відпрацьовуємо різні версії. Опитуємо людей не тільки з міста. Поки що результатів немає. Треба враховувати, що це вокзал. Жінка могла приїхати з будь-якого населеного пункту. На вокзалі встановлені відеокамери, але те місце, де залишили немовля, до огляду не потрапляє. Багатьох людей, які потрапили у поле зору бокових камер, ми опитали, але ще чимало людей залишилося, яких ніхто не знає, це ж можуть бути приїжджі. Також опитали усіх, хто народжував за останні дні, але у всіх родинах дітки є. Продовжуємо пошуки, – зазначив «КП» начальник Знам’янського відділу поліції Ігор Прохніцький.
Трьох підозрюваних у стрілянині біля Кіровського районного суду Кіровограда відпустили під домашній арешт. Відповідне рішення прийняв Апеляційний суд Кіровоградської області вчора, 27 квітня.
– Апеляційний суд задовольнив скарги підозрюваних. Запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою змінили на домашній арешт, – повідомила «КП» речник суду Наталія Гладуняк.
Нагадаємо, стрілянина біля Кіровського районного суду Кіровограда відбулася 21 лютого, у той час, коли в суді мала слухатися справа щодо одного з бандитів.
У перестрілці, за різними даними, постраждало троє учасників.
За влаштовану стрілянину правоохоронці затримали трьох осіб. Їх узяли під варто на два місяці без можливості внесення застави.
Ще одного підозрюваного у перестрілці, Костянтина Волкова, оголосили у розшук.
«Чоловік 50 років, середнього зросту, добродушний, усміхнений, вірить у диво… Познайомиться з жінкою для створення сім’ї...». Такі рядки у передноворічну ніч…