Статті

Слідство: Діані Хріненко проломили череп, зламали руку та щелепу

. опубліковано в Головна

08889Слідство у вбивстві 16-річної Діани Хріненко з Суботців Знамʼянського району встановило, що школярку вбили тупим твердим предметом, зламавши кістки основи та склепіння черепа, тіла нижньої щелепи та праву кисть. Про це повідомляє прес-служба Ленінського районного суду Кіровограда.

Зокрема зазначається, що наразі слідство не встановило, яким саме предметом убивця наніс дівчині смертельні травми.

«За версією слідства, 25.08.2019 року близько 01:30 чоловік, пересуваючись на автомобілі, який надав йому у користування громадянин К, по с.Суботці, Знам’янського району Кіровоградської області, помітив як зі сторони центру с.Суботці направлялась раніше йому незнайома Хріненко Д.О. та розмовляла по мобільному телефону. В цей момент у підозрюваного виник умисел на вбивство. Діючи умисно та цілеспрямовано підозрюваний за допомогою невстановленого слідством предмета, поверхня якого має тупі тверді властивості, спричинив Хріненко Д.О. тілесні ушкодження кісток склепіння черепа, неповного перелому діафіза другої п’ясткової кістки правої кісті, повного осколкового перелому тіла нижньої щелепи, пошкодження остистого виростка четвертого поперекового хребця. Смерть наступила внаслідок черепно-мозкової травми, яка супроводжувалася переломами кісток основи та склепіння черепа», – йдеться у повідомленні.

Тіло школярки убивця перевозив на задньому сидінні машини.

Як уже повідомляла «КП», останки дівчини знайшли навесні цього року під час польових робіт. Експертизи встановили, що належать вони Діані Хріненко.

08890Дівчину поховали у липні.

А 14 серпня польська поліція затримала підозрюваного у вбивстві школярки. Учора 28-річного Миколу доставили до Ленінського районного суду для обрання міри запобіжного заходу.

На суді була мама убитої Діани. Жінка не зводила очей із підозрюваного. Олена Хріненко заявила, убивця її дитини повинен отримати максимальну міру покарання.

Рідні ж підозрюваного не вірять, що Микола убивця. Переконані, поліція призначила цапа-відбувайла.

Правоохоронці тим часом наголосили, мають достатньо доказів, аби довести вину 28-річного Миколи.

Нагадаємо, учора Ленінський районний суд обрав підозрюваному міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою впродовж двох місяців без права внесення застави.

У Суботцях попрощалися з Діаною Хріненко, яку розшукували майже рік

Автор: КП. опубліковано в Головна

08579У Суботцях Знам’янського району поховали Діану Хріненко, яку розшукували з Дня Незалежності, сьогодні, 26 липня, пише CBN.

На похорон зібралися близько двохсот людей – рідні, близькі, однокласники Діани, односельці.

Батьки дівчини зазначили, сподіваються, що поліція таки знайде винних.

 

Нагадаємо, Діана зникла торік у ніч із 24 на 25 серпня. Поліція, рятувальники, військові та небайдужі жителі прочесали довколишні населені пункти, лісосмуги, поля та яри в радіусі кількох десятків кілометрів. Правоохоронці знайшла розбитий телефон Діани, а поряд – краплі крові.

За місяць пошуків, зневірені у роботі правоохоронців односельці Діани перекрили трасу.


26 березня поблизу села Глибока Балка Знам’янського району, що неподалік Суботців, під час польових робіт знайшли людські рештки і речі. Три експертизи підтвердили, що вони належать Діані Хріненко.

 

0858008581

НКРЕП затвердила нові тарифи абонентам «Дніпро-Кіровоград»

. опубліковано в Головна

08211Тарифи на водопостачання та водовідведення для абонентів обласного комунально-виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» зростуть майже на 15% для приватного сектору та майже на 11% – для багатоквартирних будинків.

Розцінки вже затвердила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Наберуть чинності тарифи після оприлюднення їх у газеті «Урядовий кур’єр».

Ціна за кубометр стане єдиною як для приватних домоволодінь, так і для багатоквартирних будинків і складатиме 28 гривень 68 копійок.

Відтак у приватному секторі (у випадку наявності послуг водопостачання та водовідведення) – зростання відбудеться на 14,8%, для абонентів багатоквартирних будинків – на 10,7%.

У підприємстві зазначають, перегляд тарифів, з-поміж іншого, зумовлений інфляцією, зростанням вартості реагентів, цін на електроенергію, запчастини й інші послуги, а також підвищенням рівня оплати праці та необхідністю погашення кредиту Світового банку.

– Основними причинами – є здорожчання складників, – коментує Олександр Головченко, заступник генерального директора з комерційних питань «Дніпро-Кіровоград». – Тобто, подорожчання реагентів, хлору. У минулому році майже вдвічі зросла ціна на хлор. Була дуже складна ситуація з хлором в Україні. Так само зростає мінімальна заробітна плата, вартість електроенергії... І ці всі складові призводять до того, що має дорожчати і вода. Для субсидіантів таке подорожчання взагалі буде непомітним. Адже сума субсидій прив’язана до доходів домогосподарства. Якщо доходи не зростають, то субсидія зросте і покриє це підвищення тарифу. А людям, які більш заможні, які можуть оплачувати комунальні послуги, яким субсидія не призначається, не відчують, я сподіваюся, такого підвищення.

 

текст: Ірина Іванова, Алла Зейферт

У Світловодську погрожують припинити подачу тепла

. опубліковано в Головна

05803Підприємство «Світловодськпобут» погрожує припинити подачу тепла до осель містян через низький тариф на послугу, повідомляє «Світловодськ».

Зокрема у своїй заяві підприємство наголошує, що отримало номінації на газ до 30 листопада.


У свою чергу виконком Світловодської міськради має погодити економічно-обгрунтований тариф, однак цього не робить.


Відтак «Світловодськпобут» попереджає, якщо ситуація з затвердженням тарифу, який би став гарантією погашення заборгованості з заробітної плати та виплати її у майбутньому, не вирішиться у 10 денний термін, представники колективу, залишають за собою право припинити подачу теплоносія в місто і неявку на «безкоштовну» роботу.


«Ми, колектив підприємства, відповідально виконуємо всі покладені на нас обов'язки, незважаючи на суттєву затримку заробітної плати. Але в подальшому така ситуація стосовно не розрахунку з нами по заробітній платі та неприйняття економічно обґрунтованого тарифу продовжуватись не може, оскільки ми всі також мешканці нашого міста і ні в якому разі не звільнені від обов’язкових платежів як за житлово-комунальні послуги, так і на господарські потреби наших родин. Звертаємось до вас з проханням дуже уважно та відповідально поставитись до виконання покладених на вас обов’язків, розглянути наше звернення та вирішити нарешті питання щодо своєчасної виплати нам заборгованості по заробітній платі. У разі продовження такої ситуації на протязі десяти календарних днів, залишаємо за собою право не з'являтись на свої робочі місця… Робота всіх котелень міста буде підтримуватись лише на технологічному мінімумі, а в разі не вирішення ситуації в подальшому буде зупинена», — йдеться у зверненні.


Якщо «Світловодськпобут» припинить теплопостачання, без опалення залишаться понад 12 тисяч квартир, лікарня, дитячі садки та школи, заклади соціальної та культурної сфер.


Нагадаємо, минулого тижня жителі Світловодська вийшли на акцію протесту через дії теплопостачального підприємства. Люди отримали дозволи міськради на встановлення автономного опалення, однак «Світловодськпобут» не знімає абонентів із обліку і продовжує нараховувати плату за опалення. Разом із тим, підприємство категорично не визнає дозволи міськради, а рішення виконкому оскаржує в судах.

Винаходом школяра зі Світловодського району зацікавилися італійські інвестори

. опубліковано в Головна

05465«КП» нещодавно розповідала про учня дев’ятого класу Миронівської школи Світловодського району Назара Гараська, який придумав енергоефективний рекуператор (теплообмінник). Пристрій дозволяє обігрівати приміщення й економити енергоресурси. У вересні талановитий школяр із цим винаходом переміг в обласному етапі всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України» і зібрався представляти його на міжнародному фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge-2018 у листопаді в Києві. Але про винахід дізналися італійські інвестори і запропонували кошти на проведення експериментальних робіт ще до фестивалю, повідомила «КП» науковий керівник Назара – Світлана Піскова.

– Мені зателефонували представники італійської компанії і запропонували інвестиції для проведення експериментальних робіт із випробування модернізованого енергоефективного рекуператора, який розробив Назар Гарасько, – каже науковий керівник Малої академії наук Світлана Піскова і додає, мова йде приблизно про дві тисячі євро. Для іноземної компанії це невеликі кошти, але для українських винахідників, звісно, вагома інвестиція.

Схожі рекуператори є і за кордоном, але вони дорогі. Розробка українського школяра вдвічі-тричі дешевша, зауважує Світлана Піскова. Така вартість обумовлена тим, що конструкція конусоподібного рекуператора складається зі спіральної алюмінієвої рамки, на яку встановлені лопаті, покриті тонкими мідними листами.

– Останнім часом винаходами наших дітей дуже активно цікавляться різні закордонні компанії. Їм вигідно купувати вже готовий продукт і не витрачати кошти на експериментальні роботи. Але ми теж не такі простаки! Ще до початку фестивалю інноваційних проектів, який відбудеться у Києві 21-23 листопада, терміново робитимемо патент на рекуператор, щоб ідею Назара ніхто не «позичив», а потім уже вестимемо мову про інвестиції у розробку, – зазначає науковий керівник. – Протягом останнього місяця винахід модернізували, тож на фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge-2018 його представимо ще більш удосконаленим.

Нагадаємо, дев’ятикласник Назар Гарасько під керівництвом наукового керівника Світлани Піскової розробив енергоефективний рекуператор, який дозволить удосконалити систему провітрювання й економити енергоресурси.

– Прочитав наукову статтю про енергоефективність і придумав створити такий прилад, що удосконалить систему провітрювання, аби тепле повітря зберігалося всередині приміщення. З допомогою такого приладу можна провітрювати кімнату і не втрачати тепло, – пояснював Назар.

Те, що винаходами моїх учнів цікавляться за кордоном, – звісно успіх. Важливо тільки, щоб наші розумники залишалися в Україні. Для цього їм треба створювати сприятливі умови, – переконана Світлана Піскова.

Поліція відпрацьовує шість версій убивства Діани Хріненко

. опубліковано в Головна

05075Поліція Кіровоградщини відпрацьовує шість версій убивства зниклої у Знам’янському районі після святкування Дня Незалежності Діани Хріненко, повідомив перший заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін.

Він зазначив, у рамках кримінального провадження призначено півсотні експертиз.

– Пошуки неповнолітньої не припиняються ні вдень, ні вночі. Цілодобово задіюються військовослужбовці Національної гвардії, екіпажі патрульної поліції, поліцейські Знам’янського відділу. Крім того, на вихідні дні залучаються працівники з інших підрозділів поліції, – зазначив В’ячеслав Аброськін і додав, нині поліція відпрацьовує шість версій убивства школярки.

Перший заступник голови Нацполіції додав, що правоохоронці проаналізували відео з камер спостереження, опитали майже дві сотні осіб, які у вечір зникнення теж були на дискотеці і перевірили їхні алібі.

– Крім того, поліцейські здійснили обхід помешкань у селі Суботці. Перевірили на можливу причетність до скоєння злочину раніше судимих осіб, – сказав він.

Тим часом очільник обласної поліції Роман Козьяков раніше повідомив, що слідчі отримали результати експертиз у справі про зникнення Діани Хріненко, втім дані не розголошують в інтересах слідства.

Нагадаємо, Діана зникла в ніч із 24 на 25 серпня. Поліція, рятувальники, військові та небайдужі жителі прочесали довколишні населені пункти, лісосмуги, поля та яри в радіусі кількох десятків кілометрів. За місяць безуспішних пошуків, зневірені у роботі правоохоронців односельці Діани перекрили трасу.

Як уже повідомляла «КП», на момент зникнення Діана була одягнена у білі брюки, білу блузку, червоний кардиган, білі босоніжки, мала при собі сумку золотистого кольору.

Волосся у Діани довге русяве, худощава, ріст приблизно 170 сантиметрів.

Тих, хто бачив дівчину або щось знає про її місцезнаходження, просять дзвонити за телефонами: (05233) 2-12-80, 2-20-94 або на «102».

Жителька Устинівки виграла в лотерею 100 тисяч гривень

. опубліковано в Головна

03719Жителька Устинівки Ольга Коваленко виграла у лотерею 100 тисяч гривень. Майже 19 років жінка намагалася упіймати вдачу за хвіст і нарешті їй це вдалося. Гроші планує витратити на погашення кредитів, які брала на лікування чоловіка.

– У вас у студії я вже 11 раз! Слава Богу! 24-го (червня – «КП») у мене був день народження і кума подарувала шість квиточків. І ось я під номером 24, мене викликали в студію… Я дуже вдячна, – раділа своїй удачі жінка у прямому ефірі лотерейного розіграшу.

У студії Ольга Коваленко перемогла у грі «Багаті та відомі», вигравши 50 тисяч гривень, а заодно отримала нагоду поборотися у супер-грі за півмільйона. Для цього монета мала вказати число, на яке примножиться 50-тисячний виграш, – двійку, п’ятірку чи десятку.

– Цієї миті я чекала майже 19 років. Я граю з першого тиражу, – продовжувала щиро розповідати у студії жителька Устинівки.

Перед тим як запустити розіграш, Ольга Коваленко перехрестилася. Монета вибила двійку, а відтак виграш у 50 тисяч вона подвоїла. Під час прямого ефіру жінка схвильовано передала привіт кумі і наголосила, що наступною за виграшем має їхати вже та.

«КП» вдалося розшукати переможницю. Жителька Устинівки і нині емоційно ділиться пережитим.

– Щотижня купую п’ять-шість квитків. Колись брала і по 50 штук. Коштують вони від трьох до 12 гривень. Із виграшів були невеликі суми – 300-400 гривень. Коли не вдавалося купити квитки, можна вважати, тиждень не вдався. Кумів усіх підсадила на це діло, – ділиться з «КП» жінка. – У день виграшу моя донька саме святкувала день народження, але в студії я так хвилювалася, так у мене тряслися губи, що не могла і слова привітання передати…

Співрозмовниця «КП» каже, гроші ще не отримала, а щойно це станеться – триматиме в банку. За виграш Ольга Коваленко планує погасити кредити.

– Кошти витрачу на погашення кредитів, які брала на лікування чоловіка. На жаль, врятувати його не вдалося, але доля послала мені можливість розрахуватися з боргами. З одного боку приємно, що мене вітають, а з іншого – страшно, бо дехто думає, що це величезна сума, яка в мене вже є. Ні, її ще немає! І одразу, як тільки отримаю, залишу в банку, – наголосила вона і додала, і далі гратиме в лотерею. – Грати не покину! Почну ще більше брати білетів. Прошу людей – не заздріть, купуйте, грайте і вигравайте!

фото: azart.in

Верховна рада зареєструвала законопроект про перейменування Кіровоградщини

. опубліковано в Головна

03210Група нардепів зареєструвала законопроект про внесення змін до статті 133 Конституції України про перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку. Документ уже скерували на розгляд комітетів.

Його автори пишуть, що наз­ва Кіровоградська область походить від Кіровограда, а той – від Кірова, а відтак є комуністичною.

««Кіровоградська область» є символікою комуністичного режиму. А відповідно до статті 4 вищезазначеного Закону України («Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» – «КП») – «публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму... на всій території України заборонено», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Новий варіант назви області автори вважають «промовистим».

«Тому назва «Кропивницька область» звучатиме промовисто і стане ще одним нагадуванням про багату культурну та історичну спадщину краю», – сказано у документі.

Розробники також певні, що «прий­няття законопроекту не потребуватиме додаткових витрат із державного та місцевого бюджетів».

Втім для внесення змін до Конституції проект закону має набрати не менше двох третин голосів.

Нагадаємо, два роки тому у липні Верховна рада перейменувала Кіровоград на Кропивницький, чим викликала хвилю обурень. Жителі міста заявляли, що парламентарі знехтували їхньою думкою. Нині Вищий адміністративний суд продовжує розгляд позову про скасування рішення про перейменування обласного центру.

 

фото: архів «КП»

У Кіровограді біля дендропарку двоє у масках підпалили машину (ФОТО, ВІДЕО)

. опубліковано в Головна

02898В обласному центрі біля дендропарку підпалили позашляховик Volkswagen Tiguan сьогодні, 23 квітня.

За словами очевидиці, автівку підпалили двоє невідомих у масках. Вони приїхали на машині і припаркувалися біля Європейського ринку, що неподалік парку.

– Двічі прогримів вибух. Було дві пожежні машини. Пожежу вже загасили, – уточнила очевидиця і додала, що машина, яку підпалили, була без номерних знаків.

Наразі «КП» з’ясовує, кому належить підпалена автівка.

 

 02899 02896

 

02895 02894

 

Потрібна допомога: крихітні близнюки, яких рятували усім миром, – у вкрай важкому стані

Автор: КП. опубліковано в Головна

02715Тримісячні близнюки Максим і Владик, які народилися передчасно і яких рятували усім миром, знову потребують допомоги – дітям діагностують набряк головного…

Вчителька з Кіровограда єдина на всю країну підкорила Кембридж

. опубліковано в Головна

00148Кіровоградка Олеся Гудименко – вчитель англійської мови школи №25 і єдина з України, яка стала переможцем міжнародного конкурсу Кембриджського університету…

«КП» кличе щоп’ятниці друзів на чай

. опубліковано в Головна

00052«КП» розпочинає новий проект «Запрошуємо друзів на чай». Щоп’ятниці у редакції чекатимуть друзів газети, аби поговорити на різні теми наживо, а не у соцмережах.

– Сьогодні життя настільки стрімке, що майже все спілкування перекочувало у соціальні мережі. За роботою, браком часу нам ніколи зустрічатися, аби, дивлячись один одному в очі, поговорити про насущне. Тож «КП» вирішила «витягти» наших друзів із буденних проблем на живе спілкування за чашкою чаю, – розповідає директор газети Олена Данилишин і сподівається, це не будуть банальні посиденьки, а майданчик для народження нових проектів і планів, для обговорення соціальних проблем, для пошуків шляхів їх вирішення і, звичайно ж, обмін позитивними емоціями і енергетикою.


Головний редактор Любов Попович додає, за майже сто років існування у газети з’явилося надзвичайно багато друзів тож хотілося б усіма побачитися, а з багатьма і просто познайомитися особисто.


– Сьогодні, як і завжди, «КП» займає активну громадську позицію, бере участь у багатьох соціальних проектах, і сама нерідко є ініціатором таких. Переконані, у процесі живого спілкування можна обговорити і зробити ще більше добрих справ. Ми запрошуємо на чаювання усіх наших друзів з органів влади, громадського сектору, творчої сфери – усіх, кому цікаво поділитися з нами думками, ідеями, мріями, – зазначила вона.


Друзів редакція чекає щоп’ятниці о 14:00 за адресою: вулиця Чикаленка (колишня Медведєва), 1а, офіс 420. Телефон: (094) 939-04-30.

У Кіровограді підірвали автівку державного службовця

Автор: Олена Сідорова. опубліковано в Головна

9048В обласному центрі невідомі підклали вибуховий пристрій під автомобіль «Нива», який належить працівнику державної установи, сьогодні, 19 травня, повідомляють в обласній поліції. Власник авто отримав тяжкі поранення.

Пригода сталася близько п’ятої години ранку в одному зі спальних мікрорайонів. За попередньою інформацією, на автомобілі «Нива», який належить потерпілому, здетонував вибуховий пристрій. Чоловік отримав тяжкі травми.


Поліцейських та лікарів на місце події викликали мешканці будинку, які почули шум.


Унаслідок вибуху транспортний засіб отримав механічні пошкодження. З місця пригоди правоохоронці вилучили фрагменти вибухового пристрою.


Нині поліція встановлює осіб, причетних до скоєння злочину, проводяться оперативно-розшукові заходи.


Також вирішується питання щодо внесення інформації за цим фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань.


Попередньо подію кваліфікували як замах на вбивство. На місці працюють поліцейські.

 

90499050

У Знам’янці продовжують шукати маму покинутого на сходах кіоску немовляти

Автор: КП. опубліковано в Головна

8857Новина, яку першою повідомила «КП» про покинуте немовля у Знам’янці, зачепила кожну небайдужу людину. Про цей випадок центральні телеканали знімали сюжети, а небайдужі містяни взялися допомагати новонародженій. І поки правоохоронці розшукують маму дівчинки, у лікарні вона вже стала улюбленицею і їй навіть дали ім’я – Марія Знам’янська.

– Дитину знайшли на сходах кіоску неподалік вокзалу. Вона була в пелюшці, штанцях. У цьому ж пакеті лежало покривало. Спочатку припускалося, що їй не більше двох годин. Однак, після огляду, лікарі зазначили, що дитині близько двох діб, – розповідав «КП» начальник ювенальної поліції управління превентивної діяльності Нацполіції в області Сергій Бочарніков.

Стан дівчинки медики оцінюють­ як задовільний. Кажуть, немовля добре розвивається і має гарний апетит.

– Розвивається нормально, доб­ре їсть. Гарна дівчинка, – коментує «КП» неонатолог Знам’янської райлікарні Валерія Кіріченко.

У лікарні знайда з перших днів стала улюбленицею. Їй дали ім’я – Марія Знам’янська.

– Треба ж якось звертатися до дівчинки. Ім’я вибирала соціальна служба. Звичайно, поки немає опікунів, то доглядає за дівчинкою наш медперсонал. Вона вже доросла, їй хочеться на ручки, то по черзі носимо. Також активно допомагають жителі міста. Постійно запитують, що треба, приносять дитячі суміші, підгузки, одяг. Дівчинку я нікому не маю права показувати, а от допомогу приймаємо. Люди приходять щодня. Дві людини за день, як мінімум, – додає лікар.

Однією з тих, хто постійно допомагає знайді, є Дарина Ніколаєва.

– Про немовля я дізналися з соц-мереж. Спочатку своїми силами зібрала все, що могла, – кашу, водичку, підгузки... Потім у соцмережі дала клич допомогти малечі, – розповідає «КП» жінка і зауважує, на особливо активну підтримку не надто розраховувала. – Думала, мене закидають­ лайливими словами. Мовляв, у країні війна, а я на покинуту дитину збираю... Але, на щастя, відгуки лише позитивні, люди цікавляться, що необхідно, приносять. Коли в лікарні питаю за дівчинку, кажуть, гарно розвивається, вже щічки собі наїла. Її всі там люблять.

Дарина зізнається, й сама колись потребувала допомоги. Тому завжди намагається підтримати нужденних.

– Не хочеться бути байдужою в такій ситуації. Завжди намагаюся допомогти, коли можу. Мені також колись потрібна була допомога. Я знаю, що це таке, коли люди відгукуються! Це людяність. І якби побільше було у нас таких людей, то не було б таких випадків, коли мами викидають своїх дітей, – каже Дарина.

Неонатолог Валерія Кіріченко зауважує, породілля могла б не залишати дитину на вулиці, а принести до них у лікарню і покласти у «Вікно життя».

– У нас є навіть два вікна. У прий­мальному і пологовому відділеннях. Є відповідна вивіска, кнопка виклику, – говорить вона.

«КП» свого часу писала про такі «Вікна життя» і наскільки вони важливі.

– Мама приходить до такого «Вік­на життя», відкриває його, кладе туди дитинку. Потім натискає кнопку – це сигнал лікарям, що принесли немовля. Потрібно, щоб це вікно було у правильному місці, тобто, щоб не бачили хто і коли приніс малюка, – нагадує особливості «Вікна життя» представник всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини» в області Оксана Іваничко.

У департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації запевняють, залишити анонімно немовля можна ледь не у кожній районній лікарні.

– У пологових будинках і в центральних районних лікарнях можна залишити дитину анонімно. Принцип «Вікна» діє у кожному з цих закладів, однак відповідне облаштування є не всюди, – визнає очільник департаменту Олег Рибальченко.

Аби з’ясувати, як на Кіровоградщині працюють «Вікна життя», «КП» провела експеримент. Журналіст телефонувала до лікарень, і, прикидаючись породіллею, питала, чи можна там анонімно залишити маля.

– У нас немає «Вікна життя», – коротко відрізали в Олександрійській центральній райлікарні.

– Так, у нас є «Вікно життя». Моя хороша, а ви що від дитини хочете відмовитися?! Ви звідки телефонуєте? Ви хто? Ви у Гайвороні? Я не пам’ятаю, щоб у нас хтось так залишав дітей. Але… ви приносьте… Хіба ж я скажу вам, що не можна? Звичайно краще принести, ніж викинути десь…, – відповідали «КП» у пологовому відділенні Гайворонської центральної районної лікарні.

– А чому ви питаєте про «Вікно життя»? У нас такого немає, але можна залишити у приймальному відділенні дитинку, якщо вже така ситуація. А хто ви? Це серйозне питання! Ви хочете анонімно залишити дитину? Навіщо? – розпитували у Добровеличківській ЦРЛ і вмовляли не робити помилки. – Це дуже серйозно… Це ж не кошеня, не цуценя, це ваша дитинка… Мамочко, може у вас зараз депресивний стан? Ви трошки подумайте, обміркуйте ситуацію, це ж ваша кровиночка... Не варто так робити! Анонімно у нас дитину не можна залишити, у нас немає «Вікна життя». Є пологове відділення, є дитяче, приймальне відділення. У нас же не місто… Тільки відмову треба писати.

А поки лікарі та жителі Знам’янки опікуються Марійкою, правоохоронці продовжують розшукувати її маму.

– Відпрацьовуємо різні версії. Опитуємо людей не тільки з міста. Поки що результатів немає. Треба враховувати, що це вокзал. Жінка могла приїхати з будь-якого населеного пункту. На вокзалі встановлені відеокамери, але те місце, де залишили немовля, до огляду не потрапляє. Багатьох людей, які потрапили у поле зору бокових камер, ми опитали, але ще чимало людей залишилося, яких ніхто не знає, це ж можуть бути приї­жджі. Також опитали усіх, хто народжував за останні дні, але у всіх родинах дітки є. Продовжуємо пошуки, – зазначив «КП» начальник Знам’янського відділу поліції Ігор Прохніцький.

Суд відпустив учасників бандитської перестрілки у Кіровограді

Автор: КП. опубліковано в Головна

7784Трьох підозрюваних у стрілянині біля Кіровського районного суду Кіровограда відпустили під домашній арешт. Відповідне рішення прийняв Апеляційний суд Кіровоградської області вчора, 27 квітня.

– Апеляційний суд задовольнив скарги підозрюваних. Запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою змінили на домашній арешт, – повідомила «КП» речник суду Наталія Гладуняк.

 

Нагадаємо, стрілянина біля Кіровського районного суду Кіровограда відбулася 21 лютого, у той час, коли в суді мала слухатися справа щодо одного з бандитів.

У перестрілці, за різними даними, постраждало троє учасників.   

За влаштовану стрілянину правоохоронці затримали трьох осіб. Їх узяли під варто на два місяці без можливості внесення застави.

Ще одного підозрюваного у перестрілці, Костянтина Волкова, оголосили у розшук.

Чи буде Кіровоградщина з урожаєм після квітневого снігопаду?

Автор: Олена Сідорова. опубліковано в Головна

8649Від снігу, який несподівано випав у середині квітня, на Кіровоградщині ризику втратити польові і садові врожаї немає. Фахівці запевняють: ситуація не критична, та й економічних збитків може взагалі не бути. Втім жителям області треба приготуватися до того, що вишень і черешень цьогоріч їм дістанеться трохи менше, а аграріям, можливо, доведеться частково пересівати деякі культури.

– Здебільшого у рослинницькі галузі, якщо ми говоримо про сільськогосподарські культури, особливих наслідків не спостерігаємо, – коментує директор департаменту агропромислового розвитку облдерж­адміністрації Сергій Коренюк. – Найбільше негода вразила площі озимого ріпаку, але в тих місцях, де він ріс у низині. В цілому рослини перебувають у доброму чи задовільному стані. Проте, якою буде спроможність озимих – пшениці і ячменю, загальна площа яких в області 81 тисяча гектарів, – велике питання. Тому необхідно ще тиждень-два, аби аграрії стовідсотково визначилися, чи залишати ці посіви, чи пересівати їх.

Найбільше постраждали від негоди сади – їх у Кіровоградській області майже п’ять тисяч гектарів. Великої шкоди завдав сніг кісточковим.

– Для садів більшою проб­лемою було не те, що випав сніг, а що через нього бджоли не вилітали з вуликів і відповідно не запилювали квіточки. Деякі фермери, у яких невеликі господарства, гріли сади, ставили димову завісу. Здебільшого критичної ситуації ми не бачимо і розраховуємо на те, що Кіровоградщина таки отримає свій урожай, – зауважив Коренюк.

За словами керівника з розвитку східного регіону компанії «Соєвий вік» Євгена Пастощука, нині на Кіровоградщині найбільше занепокоєння викликають посіви соняшнику. Заморозки завдали шкоди тим, хто ризикнув посіяти олійну культуру раніше агрономічно обгрунтованих термінів.

– Садили соняшник раніше визначених термінів, бо деякі фермери хотіли встигнути засіяти площі по декілька тисяч гектарів, – пояснює фахівець. – Але не вгадали. Скільки загинуло соняшнику – зараз важко сказати. Паростки, які не встигли прорости, і пережили холод у землі, можуть вижити. А ті, що вже піднялися, навряд. Ріпак також може померзнути, але його стан удасться визначити лише через кілька днів, коли пригріє сонце. Озимина, горох і кукурудза, яка ще не зійшла, не мають постраждати.

Аграрій Віталій Павлюк, який у чотирьох районах Кіровоградщини вирощує буряки, пшеницю, соняшник і кукурудзу, каже «КП», сніг навпаки позитивно вплинув на рослини.

– Сніг не нашкодив, а навпаки дав додаткової вологи культурам. Для буряка, кукурудзи, соняшнику сніг пішов на користь. Шкоди ніякої, – запевнив аграрій.

Квітневі заморозки стали несподіванкою і для бджіл, які опилювали тільки-но розквітлий цвіт фруктових дерев.

– Під час холоду бджоли не вилітали з вуликів майже тиждень, – розповідає «КП» професійний бджоляр із Кіровоградського району Олександр, який тримає більше сотні вуликів. – Повиїдали все, що було. Але перетерпіли. Цвіт, який з’явився, а потім припав снігом, померз. Якщо квітки до морозу були не опилені, то вони нектар вже не виділятимуть. Навряд чи у нас будуть вишні і черешні. Проте від цього врожай меду не зменшиться. Бо квітневий мед бджоли збирали для того, щоб себе прогодувати. Нині надія на кульбаби і яблуні.

Тим часом очільник області Сергій Кузьменко доручив моніторити стан посівів і садів, а потім надати статистичну інформацію і перелік постраждалих господарств уряду, аби той ініціював фермерським господарствам фінансову підтримку.

Коли Антоніна потрапила до лікарні, в її квартиру вдерлися невідомі, постріляли собак і напівживими скинули з п’ятого поверху

Автор: Олена Сідорова. опубліковано в Головна

8806Про 74-річну пенсіонерку Антоніну Зеленецьку з обласного центру, яка роками тримала у власній квартирі по вулиці Кременчуцькій десятки собак, «КП» писала неодноразово. У середині березня жінка померла. Її улюбленцями нині опікуються волонтери. Втім, кажуть, собакам потрібні справжні господарі. Тому просять небайдужих кіровоградців допомогти прилаштувати тварин.

Що би не казали про Антоніну, волонтери знають – вона безмежно любила тварин. Рятувала, годувала, надавала прихисток… Втім саме через цю любов часто страждала. Сусіди категорично не бажали миритися з таким добром жінки – неодноразово скаржилися на неї, позивалися, скликали комісії і влаштовували судилище…

У 2008 році, розповідає «КП» волонтер Надія, коли Антоніна потрапила на кілька днів у лікарню, в її квартиру вдерлися невідомі, накидали отрути, постріляли собак і напівживими викинули їх із п’ятого поверху, а далі – на смітник. Повернувшись, жінка застала лише розстріляні меблі, подушки, розкидане пір’я і кров…

– Вона надзвичайно важко пережила це. Тоді вижила тільки собачка Ляля – найстарша і найулюбленіша. Антоніна Антонівна – дитина концтабору. Прой­шла нелегкий життєвий шлях і не могла залишатися осторонь чужого болю. Оскільки собак не переставали викидати, вона не припиняла їм допомагати. Кількість її підо­пічних росла і росла, – констатує співрозмовниця «КП».

З часом хвороба жінки стала прогресувати. Їй знову «світила» лікарня. Однак, перш ніж віддатися в руки медиків, вона хотіла прилаштувати своїх собак. Проте не встигла. До медзакладу пенсіонерка потрапила, вже коли самотужки не могла пересуватися.­ А за день – її не стало.

Зараз 14 улюбленцями Антоніни опікуються волонтери ветеринарно-реабілітаційного центру.

– Її собаки – не зграя, а сім’я! Хочемо, щоб у них була родина, – продовжує Надія. – Просимо людей забирати по кілька, оскільки тварини дуже прив’язані одна до одної. Також не зайвою буде будь-яка допомога: коштами, харчами... Коли вони звикнуть до нового господаря, повірте, стануть найвідданішим другом. Величезне дякую тим, хто допомагав Антоніні утримувати собак і триматися самій. Для Антоніни Антонівни було дуже важливо, щоб у її чотирилапих усе було добре!



Герой соцмереж, який шукає кохання, розповів «КП», про яку мріє даму серця

Автор: Олена Сідорова. опубліковано в Головна

7986«Чоловік 50 років, середнього зросту, добродушний, усміхнений, вірить у диво… Познайомиться з жінкою для створення сім’ї...». Такі рядки у передноворічну ніч…

Румунський землетрус відчули на Кiровоградщинi

. опубліковано в Головна

7278Сьогодні вночі у Румунії стався землетрус, магнітудою 5,6 бала, а його поштовхи відчули у багатьох регіонах, зокрема й на Кіровоградщині.

 «За інформацією Геологічної служби США, епіцентр землетрусу з магнітудою 5,6 знаходився в 7 км на захід від села Нережу-Мік румунського жудеца Вранча. Відзначається, що осередок землетрусу знаходився на глибині 81 км», – повідомляють «Факти».

У Кіровограді теж трусило.

- Цього разу поштовхи були доволі відчутними, зазначив кіровоградець, що живе по вулиці Попова Дмитро Яковлєв. Натомість Микита Ковальов з Полтавської сьогодні вночі взагалі не відчув жодних ознак землетрусу.

Нагадаємо, наприкінці листопада обласний центр також відчув на собі силу румунського землетрусу. Тоді користувачі соцмереж писали, що відчували поштовхи на Катранівці, Полтавській, у центрі, а також у спальних мікрорайонах.